Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

10 POMYSŁÓW JAK ZADBAĆ O WYPOSAŻENIE KUCHNI I SAL KONFERENCYJNYCH W BIURZE

10 POMYSŁÓW JAK ZADBAĆ O WYPOSAŻENIE KUCHNI I SAL KONFERENCYJNYCH W BIURZE

Gdzie najczęściej przebywają pracownicy, poza swoim stanowiskiem pracy? Oczywiście to w kuchni zaczynają swój dzień, rozmawiają z innymi pracownikami i kierują się tam pomiędzy kolejnymi spotkaniami w salach konferencyjnych. Poza niezbędnymi meblami w tych miejscach, warto więc zadbać o inne udogodnienia, które wpływają na jakość spotkań i wizerunek firmy.

10 pomysłów jak zadbać o wyposażenie kuchni biurowej i sal konferencyjnych w biurze

Wielkie firmy od lat starają się zadbać o pracowników, atmosferę, ogólny wystrój i tzw. “employee experience”. W ślad za nimi podążają mniejsze organizacje i one także chcą odpowiadać na wymagania pracowników, iść z duchem czasu i zapewnić im pozytywne doświadczenia. Już nawet małe zmiany wpływają motywująco na podwładnych, ich efektywność oraz cenienie wartości firmowych. Co więcej, wartości te zaczynają być widoczne dla partnerów biznesowych i klientów firmy, dzięki czemu organizacja wypada atrakcyjniej w ich oczach. Coraz więcej pracodawców zauważa, że zaopatrzenie kuchni i sal konferencyjnych potrafi znacząco wpłynąć na morale pracownicze i atmosferę na spotkaniach z klientem. 

Po pierwsze – kawa

->  W biurze: kawa to motyw przewodni wielu spotkań i rozmów, w mniejszym lub większym gronie. Niektórzy uważają nawet, że kawa to niezbędny element przerw w wykonywaniu obowiązków. 

-> W kuchni: dobry ekspres do kawy i czajnik to dwa najważniejsze elementy wyposażenia. Najlepiej, jeśli ekspres przed zaparzeniem mieli kawę, a ziarna są wysokiej jakości. Już sam zapach takiej kawy potrafi pobudzić do pracy i przywołać do kuchni jeszcze więcej pracowników. Dzięki takim doświadczeniom nikt nie będzie narzekał na brak energii czy zły nastrój. Pamiętaj też o zwolennikach kawy rozpuszczalnej i zapewnij w biurze także taką. 

-> Na spotkaniach biznesowych: dobrej jakości kawa rozładowuje atmosferę, jest prowodyrem tzw. “small talków” i potrafi poprawić humor. Nie powinno się zapominać, że ten napój, prawidłowo podany, promuje firmę jako okazałą w oczach partnera biznesowego.

Po drugie – herbata

Podczas gdy istnieją ludzie niepijący kawy, to w przypadku herbaty zdarza się to zdecydowanie rzadziej. Najlepiej zapewnić pracownikom kilka rodzajów herbaty. Czarne, zielone i owocowe, a wszystkie wysokiej jakości, aromatyczne i pięknie zapakowane. Im lepiej podane, tym bardziej elegancką firma się wydaje. 

Po trzecie – woda i inne napoje

Woda to jeden z najważniejszych produktów, jakie muszą znaleźć się w pracowniczej kuchni. Odwołując się do Kodeksu Pracy, pracodawca musi zapewnić zatrudnionym przez siebie ludziom stały i nieodpłatny dostęp do wody pitnej. Najlepiej wyposażyć biuro w dystrybutor wody ciepłej, zimnej i gazowanej. Oprócz wygody jest to też rozwiązanie ekologiczne. 

Miłym dodatkiem będą też dodatkowe napoje, jak soki naturalne, kakao i/lub gorąca czekolada. Oprócz wpływu na poprawę humoru, te napoje zawierają wiele cennych składników odżywczych i podnoszą morale pracownicze.

Po czwarte – mleko do kawy

W przypadku mleka krowiego, warto zapewnić pracownikom różnorodność. Niech mają wybór pomiędzy mlekiem zwykłym, odtłuszczonym i bez laktozy. Coraz częściej też podwładni używają mlek roślinnych zamiast zwierzęcych. Może się też zdarzyć, że partnerzy biznesowi lub klienci nie piją mleka krowiego. Mając na uwadze potrzeby wszystkich tych osób, pamiętaj, żeby w firmie nie zabrakło mlek roślinnych. Idealnie by było, gdyby obok mleka sojowego znajdowało się też migdałowe i kokosowe. 

Po piąte – cukier

Cukier biały czy brązowy? Ksylitol, erytrytol czy słodzik? Zamiast się zastanawiać, wyposaż kuchnię we wszystkie wspomniane rodzaje. Dodatki te dodaje się nie tylko do kawy lub herbaty, a zwykły cukier już dawno wyszedł z mody. Idź z duchem czasu i odpowiadaj na potrzeby pracowników!

Po szóste – przyprawy

Żeby kawa lub herbata były jeszcze bardziej aromatyczne, możesz wyposażyć kuchnię w cynamon, czekoladę i mieszankę przypraw do kawy. To dodatki, dzięki którym nie tylko napój może zyskać smak piernikowy, waniliowy lub cynamonowy, ale też przygotowane na lunch naleśniki. 

Nie zapominaj o podstawowych przyprawach, takich jak sól i pieprz. Możesz wprowadzić ich więcej na życzenie pracowników.

Po siódme – różne rodzaje filiżanek

Dbając o etykietę, niech w szafkach kuchennych znajdują się różne wielkości i rodzaje filiżanek/szklanek. Espresso podaje się w małych filiżankach, cappuccino w większych, a latte w wysokich szklankach. Nie zapominajmy o spodkach pod filiżanki i łyżeczkach o różnej wielkości. 

Po ósme – przekąski

Jak kawa, to i przekąski do niej! Jest wiele korzyści wynikających z wprowadzenia do biura zdrowych przekąsek, a także wiele możliwości wdrożenia ich.

Korzyści:

Zapewniając pracownikom zdrowe przekąski, zamiast niezdrowych odpowiedników, dbasz o ich zdrowie i energię do pracy. Wysokiej jakości składniki, pełne witamin i wartości odżywczych, pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację. Ten rodzaj słodyczy nie powoduje uczucia zmęczenia po zjedzeniu, tylko przeciwnie – powoli uwalniana energia do organizmu wpływa na produktywność przez cały dzień. 

Pracownicy doceniają taki gest ze strony pracodawcy. Podnoszą się morale dzięki poczuciu, że dba się o ich zdrowie i codzienną dietę. Zdrowe przekąski eliminują mały głód, a jednocześnie nie wpłyną negatywnie na postanowienia pracowników odnośnie odżywiania się.

SPRAWDŹ PROPOZYCJE ZDROWYCH ZESTAWÓW DLA PRACOWNIKÓW

Gdy, jako poczęstunek podczas spotkań służbowych, pojawią się zdrowe alternatywy tradycyjnych słodyczy, w oczach klienta lub partnera biznesowego firma wypada bardziej atrakcyjnie. Jako idąca z duchem czasu i mająca na uwadze potrzeby zatrudnionych osób. Ten drobny gest może wpłynąć na atmosferę zebrania, a nawet zwiększyć chęci wspólnej kooperacji.

Jak wprowadzić zdrowe przekąski do pracy?

Powinny znajdować się w kuchni, zawsze dostępne, gdy pracownicy będą mieli ochotę na coś słodkiego. Dobrze też wyposażyć inne pomieszczenia w firmie, jak sale konferencyjne i recepcję. 

Zestawy zdrowych przekąsek to dobry pomysł na podziękowanie dla pracowników za zakończenie projektu, dodatkową aktywność lub zamknięcie kwartału z sukcesem. Mogą też zagrzewać do pracy nad kolejnym ważnym zadaniem i wzmacniać relacje w zespole.

Zdrowe przekąski to też świetny prezent dla pracowników zdalnych i tych pracujących w terenie. Umilają czas, pokazują, że pracodawca o nich pamięta i docenia ich pracę, a także pozwalają szybko uporać się z uczuciem głodu w sytuacji, gdy nie ma czasu na zjedzenie większego posiłku.

Po dziewiąte – pozostałe naczynia i urządzenia

Zadbaj o to, by zastawa była jednolita. Kubki i filiżanki były skompletowane ze spodkami, talerzami i półmiskami. Jest to sposób na zachowanie elegancji w biurze oraz dopasowanie naczyć do każdego rodzaju spotkań. Ważne, by zastawy i sztućców była odpowiednia ilość, wystarczająca dla wszystkich pracowników w biurze. Nie zapomnij też o dodatkowych naczyniach, takich jak duże dzbanki do soków i małe dzbanuszki do mleka.

Poza wspomnianym ekspresem do kawy, czajnikiem i sokowirówką, w kuchni nie może zabraknąć mikrofalówki, a najlepiej kilku. Pracownicy muszą mieć możliwość odgrzania przygotowanego lunchu. Na pewno przydatnym urządzeniem jest też zmywarka. Pozwoli zachować większy porządek w kuchni i zmniejszy kolejki do zlewu.

Po dziesiąte – zieleń

Warto zadbać o to, by zarówno w salach konferencyjnych, jak i w kuchni, znalazło się trochę zieleni. Rośliny pozytywnie wpływają na estetykę biura, pozwalają je rozjaśnić i udomowić. 

POMOŻEMY CI W WYPOSAŻENIU TWOJEJ KUCHNI! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI