Published in: Uncategorised

1. Jak mogę stworzyc swój trening?

 1.  Zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

 2.  W górnym Menu wejdź do zakładki "Treningi" i kliknij przycisk ‘Dodaj trening’ .

 3.  Wpisz nazwę treningu. Wybierz ćwiczoną partię ciała. Możesz również dodać opis.

 4. Teraz możesz łatwo przeglądać ćwiczenia za pomocą różnych filtrów.  Wybierz interesujące Cię ćwiczenie, klikając przycisk ‘Dodaj’, znajdujący się przy każdym ćwiczeniu lub 'przeciągając' wybrane ćwiczenie w pole 'Ćwiczenia wchodzące w skład treningu'. Dodane ćwiczenie pojawi się wśród ‘Ćwiczeń wchodzących w skład treningu’.

 5.  Zaznacz ile powtórzeń oraz serii zamierzasz wykonać. W niektórych ćwiczeniach wpisujesz również, z jakim obciążeniem ćwiczysz.

 6.  Możesz wybierać kolejne ćwiczenia wchodzące w skład Twojego treningu i wpisywać liczbę powtórzeń jak w poprzednim.

 7. Możesz również zmieniać kolejność ćwiczeń podczas tworzenia treningu. W tym celu najedź kursorem na wybrane ćwiczenie i 'przeciągnij' je w wybrane miejsce.

 8.  Po stworzeniu całego treningu możesz zapisać go na swoim koncie (czyli w zakładce 'Moje treningi'; w zakładce tej możesz mieć maksymalnie zapisanych 15 treningów) i/lub udostępnić go innym użytkownikom zapisując w zakładce ‘Treningi Użytkowników’ (w zakładce 'Treningi Użytkowników' możesz zapisywać dowolną liczbę treningów). Jeśli wykonałeś ten trening, kliknij przycisk ‘Wykonałem trening’, następnie wybierz datę i zatwierdź klikając przycisk ‘Podlicz punkty’. Jeśli korzystasz z Planera Treningów, możesz również zaplanować wykonanie stworzonego przez siebie treningu w wybranym dniu w przyszłości - w tym celu kliknij przycisk 'Zaplanuj'.

 9. Jeśli wykonałeś trening, na ekranie wyświetli się okienko ukazujące liczbę zdobytych punktów.

 10.  Teraz możesz cieszyć się zdobytymi punktami i myśleć o kolejnym treningu! :-)

 11.  Jeśli chcesz, przejdź do zakładki ‘statystyki’ i zobacz, jakie postępy zrobiłeś :-)

2. Jak znaleźć interesujące mnie ćwiczenie?

Po zalogowaniu wejdź do zakładki ‘Ćwiczenia’ (przycisk znajduje się w pasku na górze strony) – tam znajdziesz wszystkie ćwiczenia. Są one pogrupowane według różnych kategorii (strefa anatomiczna, sprzęt, aerobowe, biegowe,  A-Z, najczęściej wykonywane). Z wykorzystaniem tych filtrów łatwo znajdziesz ćwiczenia, których poszukujesz.

 Możesz również wpisać nazwę konkretnego ćwiczenia do wyszukiwarki (znajdującej się po lewej stronie ekranu).  Każde ćwiczenie posiada opis i film prezentujący jego wykonanie.

Możesz dodawać poszczególne ćwiczenia do Ulubionych – dzięki temu będziesz mógł jeszcze szybciej znajdować ćwiczenia, które najczęściej wykonujesz. 

Jak dodać ćwiczenie do Ulubionych?

Po najechaniu myszką na konkretne ćwiczenie, pojawią się przyciski: ‘Opis’ oraz gwiazdka. Klikając gwiazdkę, ćwiczenie zostanie dodane do Twoich Ulubionych ćwiczeń.

Ćwiczenie to możesz usunąć z zakładki ‘Ulubione’ – wystarczy, że klikniesz gwiazdkę jeszcze raz.

3. Zapomniałem zaznaczyć swój trening w dniu, kiedy go wykonałem. Czy mogę to jeszcze zrobić?

Oczywiście :-)

Po zalogowaniu kliknij przycisk ‘Dodaj trening’ znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu i zaznacz ćwiczenia, które wykonałeś (patrz pyt.1), (możesz też wykonać trening zapisany wcześniej przez siebie w zakładce ‘Moje treningi’ – patrz pyt. 4. lub udostępniony przez innych Użytkowników w zakładce ‘Treningi Użytkowników’ – patrz pyt. 5).

Jeśli wykonałeś ten trening, kliknij przycisk ‘Wykonałem trening’, następnie wybierz datę i zatwierdź klikając przycisk ‘Podlicz punkty’.

4. Jak mogę zapisać trening w 'Moich treningach'?

Stwórz trening według wskazówek podanych w pyt. 1.

Po stworzeniu całego treningu kliknij przycisk ‘zapisz’ i wybierz opcję: zapisz w moich treningach. W 'Moich treningach' możesz zapisać maksymalnie 15 treningów.

Możesz też udostępnić trening innym Użytkownikom wybierając opcję: zapisz w treningach Użytkowników. Dodany przez siebie trening do zakładki ‘Treningi Użytkowników’ możesz w każdej chwili usunąć – patrz pyt.6.

5. Jak udostępnić mój trening innym Użytkownikom?

Stwórz trening według wskazówek podanych w pyt. 1.

Po stworzeniu całego treningu kliknij przycisk ‘zapisz’ i wybierz opcję: zapisz w treningach Użytkowników.

Teraz Twój trening znajduje się w zakładce ‘ Treningi Użytkowników’ dostępnej dla wszystkich zalogowanych Użytkowników Fitomento.

6. Udostępniłem swój trening innym Użytkownikom, zapisując go w ‘Treningach Użytkowników’. Czy mogę usunąć ten trening z zakładki ‘Treningi użytkowników’?

Tak. Wejdź do zakładki ‘Treningi Użytkowników’ (w górnym pasku w zakładce ‘Treningi’ kliknij przycisk ‘Treningi Użytkowników’). Odnajdź swój trening i kliknij jego nazwę, tak by rozwinęły się szczegóły. Jeśli chcesz usunąć ten trening z zakładki „Treningi Użytkowników’, kliknij przycisk: ‘usuń z treningów Użytkowników’

7. Czy mogę wykonać trening zapisany wcześniej bez konieczności ponownego tworzenia treningu?

Tak, możesz wykonać trening, który zapisałeś wcześniej w ‘Moich treningach’ lub każdy z treningów zapisanych w zakładce ‘Treningi Użytkowników’.

Wystarczy, że przejdziesz do zakładki ‘Moje treningi’ – w pasku na górze strony w zakładce ‘Treningi’ kliknij ‘Moje treningi’.

Teraz możesz przeglądać stworzone przez siebie i zapisane wcześniej treningi. Po kliknięciu na nazwę danego treningu pojawią się szczegóły. Kliknij przycisk ‘Wykonałem trening’ by zaznaczyć wykonany trening. Pojawi się kalendarz, w którym możesz wybrać właściwą datę (również z przeszłości). Po wybraniu dnia, w którym wykonałeś trening kliknij przycisk ‘Podlicz punkty’.

Podobnie postępuj w zakładce 'Treningi Użytkowników', jesli chcesz wykonać któryś z treningów udostępnionych przez innych Użytkowników.

8. Jak wykonać trening udostępniany przez innych Użytkowników?

Przejdź do zakładki ‘Treningi Użytkowników’– w pasku na górze strony w zakładce ‘Treningi’ kliknij ‘Treningi Użytkowników’.

Teraz możesz przeglądać treningi udostępnione przez innych Użytkowników. Po kliknięciu na nazwę danego treningu pojawią się szczegóły. Kliknij przycisk ‘Wykonałem trening’ by zaznaczyć wykonany trening. Pojawi się kalendarz, w którym możesz wybrać właściwą datę (również tę z przeszłości). Po wybraniu dnia, w którym wykonałeś trening kliknij przycisk ‘Podlicz punkty’.

9. Co oznacza opcja: ‘zapisz w treningach Użytkowników’, która jest dostępna przy zapisywaniu treningu?

Jeśli zapiszesz swój trening w treningach użytkowników, znajdzie się on w zakładce ‘Treningi Użytkowników’ dostępnej dla wszystkich zalogowanych Użytkowników Fitomento.

Dodany przez siebie trening do zakładki ‘Treningi Użytkowników’ możesz w każdej chwili usunąć – patrz pyt.6. 

10. Jak dodać ćwiczenie do Ulubionych?

W bazie ćwiczeń po najechaniu myszką na konkretne ćwiczenie, pojawią się przyciski: ‘Opis’ oraz gwiazdka. Klikając gwiazdkę, ćwiczeni zostanie dodane do Twoich Ulubionych ćwiczeń.

Ćwiczenie to możesz usunąć z zakładki ‘Ulubione’ – wystarczy, że klikniesz gwiazdkę przy danym ćwiczeniu  jeszcze raz.

11. Co oznaczają punkty?

Za każde wykonane ćwiczenie, które zaznaczysz na Fitomento otrzymasz odpowiednią liczbę punktów. Niektóre ćwiczenia są trudniejsze, wymagają więcej wysiłku, dlatego są wyżej punktowane. Liczba zdobytych punktów zależy zatem od liczby powtórzeń, wagi obciążenia, z którym ćwiczysz, a także od poziomu trudności. Dzięki punktom możesz łatwo obserwować swoje postępy i utrzymać motywację do dalszych ćwiczeń.

12. Czym są poziomy?

 Wykonując ćwiczenia i zapisując je na Fitomento, zdobywasz punkty. Dzięki punktom przechodzisz na kolejne levele. Osiągnięcie wyższego poziomu oznacza, że zrobiłeś postępy i Twoja sprawność fizyczna jest lepsza.  J

Na swoim profilu możesz zobaczyć ile punktów zostało Ci do osiągnięcia kolejnego poziomu.

13. Jak mogę obserwować swoje postępy na Fitomento?

Swoje postępy możesz łatwo monitorować, za pomocą panelu statystyk znajdującego się na Fitomento.

Po zalogowaniu wejdź do zakładki ‘Statystyki’, klikając przycisk ‘Statystyki’ znajdujący się na pasku w górnej części ekranu. Teraz możesz obserwować swoje postępy za pomocą kilku wariantów:

Możesz sprawdzić ile treningów wykonałeś w określonym przedziale czasowym oraz obaczyć, ile punktów zdobyłeś w danym okresie.

W tym celu wybierz interesujący Cię przedział czasowy: wpisz konkretne daty w okienkach na górze strony i zatwierdź klikając przycisk 'zmień'. Możesz też wybrać konkretny miesiąc danego roku lub ostatni tydzień/ostatnie dwa tygodnie za pomocą rubryk znajdujących się na górze po lewej stronie ekranu.

Po zatwierdzeniu interesującego Cię okresu:

Po prawej stronie pojawi się tabela z wypisanymi treningami, które wykonałeś oraz zdobyte punkty.

Na dole ekranu wyświetlą się dwa wykresy: jeden ukazujący zdobyte punkty, a drugi obrazujący wykonane treningi.

Jeżeli wybierzesz konkretny miesiąc (za pomocą okienka w lewym górnym rogu),  po prawej stronie pojawi się kalendarz z wypisanymi treningami i zdobytymi punktami.  Dzięki temu, łatwo możesz sprawdzić, czy trenujesz regularnie.

Po lewej stronie ekranu w zakładce ‘Statystyki’ zawsze wyświetlane są informacje mówiące:

- ile punktów zdobyłeś: w ciągu całej obecności na Fitomento, w ciągu ostatniego miesiąca, tygodnia, w ostatnim treningu. Rekord treningu pokazuje ile najwięcej punktów zdobyłeś podczas jednego treningu;

- ile treningów wykonałeś: wszystkich, w ciągu ostatniego miesiąca, tygodnia.

14. Jak ustawić, co widzę na swojej tablicy?

Na górnym pasku kliknij przycisk: ‘Home’ – w ten sposób znajdziesz się na tzw. tablicy.

Klikając przycisk ‘filtruj’ możesz decydować, co chcesz obserwować, a tym samym co będzie pojawiało się na Twojej tablicy. Wybierz opcję: ‘ja i znajomi’, jeśli chcesz zobaczyć aktywności związane jedynie z Tobą i towimi znajomimi. Wybierz opcję ‘wszystko’, jeśli chcesz obserwować wszystkie aktywności. Możesz również wybrać 'groups', by sprawdzić, co nowego wydarzyło się na grupach, do których należysz lub wybrać filmy/zdjęcia/wydarzenia.

15. Jak edytować mój profil (zmieniać dane, informacje, zdjęcia, prywatność)?

Na górnym pasku kliknij przycisk: Mój profil. Następnie na jasnoszarym pasku znajdującym się niżej najedź myszką na ‘Mój profil’. Pojawią się opcje:

zdjęcie profilowe- kliknij, jeśli chcesz je zmienić,

film w profilu,

edytuj profil – kliknij, jeśli chcesz uzupełnić informacje o sobie,

edytuj dane,

prywatność – wybierz, jeśli chcesz ustalić kto może obserwować Twoją aktywność na Fitomento.

16. Jak wysyłać prywatną wiadomość do innego Użytkownika?

By odnaleźć konkretnego Użytkownika, wejdź do zakładki  ‘home’ lub ‘mój profil’,  następnie do zakładki ‘znajomi ‘.  Tam możesz wybierać spośród swoich znajomych, lub szukać innych Użytkowników, wybierając opcję ‘szukaj’.  Kliknij ikonkę ‘Wyślij’, znajdującą się pod nazwą Użytkownika. Pojawi się okienko, w którym możesz wpisać temat i treść swojej wiadomości.

Możesz również wejść na profil danego Użytkownika. W prawym dolnym rogu zdjęcia w tle kliknij przycisk ‘wyślij’. Pojawi się okienko, w którym możesz wpisać temat i treść swojej wiadomości.

17. Jak utworzyć nową grupę na Fitomento?

Grupy to idealne miejsce do nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami!  Stworzenie nowej grupy jest bardzo proste i zajmie Ci jedynie kilka chwil.

Grupa może być publiczna lub prywatna.Do grup publicznych dostęp ma każdy użytkownik Fitomento – tzn. może znaleźć grupę, dołączyć do niej, obserwować ją.

Jeśli chcesz, by dostęp do grupy mieli jedynie wybrani użytkownicy, utwórz grupę prywatną.

Aby utworzyć gupę:

Po zalogowaniu się wejdź do zakładki ‘Grupy’ – przycisk znajduje się na szarym pasku w górnej części ekranu (jeśli jesteś w zakładce ‘Home’ lub ‘Mój profil’.

Kliknij przycisk ‘Utwórz’ znajdujący się w niższym szarym pasku (po prawej stronie).

Uzupełnij podstawowe informacje o grupie, zdecyduj, czy grupa ma być publiczna, czy prywatna.

Zatwierdź utworzenie grupy.

Gotowe! Twoja grupa została utworzona :-)

Żeby ją odwiedzić w każdej chwili możesz znaleźć ją w zakładce ‘Moje grupy’

Zaproś znajomych do dołączenia do grupy:

Wejdź na profil grupy. Kliknij przycisk ‘Zaproś’ znajdujący się w prawym dolnym rogu zdjęcia grupy i wybierz znajomych, których chcesz zaprosić.

18. Czym jest Planer Treningów?

Planer Treningów to dodatkowa funkcja, za pomocą której możesz łatwo planować swoje treningi w przyszłości i otrzymywać od nas przypomnienia o nich. Wystarczy, że zaprosisz 10 znajomych do korzystania z Fitomento, a otrzymasz darmowy dostęp do korzystania z Planera Treningów. Przeczytaj więcej o Planerze Treningów oraz o tym, jak uzyskać do niego dostęp. 

19. Jak zaprosić znajomych do korzystania z Fitomento?

Zaloguj się na Fitomento: https://www.fitomento.com/ 

Zaproś 10 znajomych do korzystania z Fitomento. Możesz to zrobić dwoma sposobami:

Zapraszając znajomych przez Facebook. W tym celu kliknij przycisk: ‘zaproś znajomych’, znajdujący się w górnym prawym rogu ekranu, wybierz znajomych, których chcesz zaprosić i zatwierdź, klikając przycisk ‘Gotowe’ znajdujący się w prawym dolnym rogu okna.

Zapraszając znajomych używając adresów mailowych.  W tym celu wejdź na swój profil, następnie przejdź do zakładki ‘znajomi’. Wybierz opcję ‘zaproś znajomych’ i w odpowiedniej rubryce wpisz ich adresy mailowe, oddzielając je przecinkami.

Z momentem wysłania zaproszeń automatycznie uzyskasz bezpłatny dostęp do Planera treningów. 

20. Dlaczego warto korzystać z Planera Treningów?

 To dodatkowa motywacja, dzięki której zaczniesz regularnie trenować i łatwiej osiągniesz swój cel!

Dzięki naszym przypomnieniom nigdy nie zapomnisz o treningu.

Planowanie treningów w przyszłości ułatwi Ci stałe podnoszenie swojej poprzeczki i osiąganie lepszych efektów.

Jeśli stworzysz plan treningowy i go zrealizujesz, poczujesz ogromną satysfakcję, która stanie się źródłem motywacji do dalszych wyzwań!

Jeśli wiesz, że coś zaplanowałeś i postanowiłeś wykonać, zapisałeś to, a we właściwym momencie otrzymujesz przypomnienie, osiągnięcie sukcesu staje się naprawdę proste! 

21. Jak zaplanować trening?

Wystarczy, że klikniesz przycisk ‘Dodaj trening’ (prawy górny róg ekranu), stworzysz trening (patrz pyt.nr 1), a następnie klikniesz przycisk ‘Zaplanuj’, wybierzesz dzień, w którym chcesz wykonać trening i zatwierdzisz wybraną datę. W dniu treningu otrzymasz od nas przypomnienie.

Do swojego planu treningowego możesz włączać również treningi  stworzone wcześniej przez Ciebie lub innych Użytkowników. W tym celu wejdź do ‘Moich treningów’ lub ‘Treningów Użytkowników’, wybierz trening, który zamierzasz wykonać i kliknij przycisk ‘Zaplanuj’ przy konkretnym treningu. Następnie określ datę i zatwierdź. 

22. Gdzie mogę zobaczyć, jakie treningi zaplanowałem?

Oprócz otrzymywanych od nas przypomnień, w każdej chwili możesz sprawdzić, jakie treningi zaplanowałeś, korzystając z Kalendarza. Wystarczy, że wejdziesz do zakładki ‘Statystyki’ (klikając przycisk ‘Statystyki’ w górnym pasku ekranu). Kalendarz, w którym zaznaczane są wykonywane przez Ciebie treningi, prezentuje również treningi, które zaplanowałeś. Najeżdżając kursorem na  dzień, w którym zaznaczony jest zaplanowany trening, zobaczysz szczegóły (jaki trening zaplanowałeś, razem z wyszczególnieniem poszczególnych ćwiczeń i ich powtórzeń, a także liczbę punktów do zdobycia za wykonanie treningu). 

23. Jak usunąc zaplanowany trening?

Korzystając z Kalendarza możesz również usuwać zaplanowane wcześniej treningi. W tym celu kliknij w Kalendarzu trening, który chcesz usunąć. Pojawi się okno z wypisanymi  ćwiczeniami wchodzącymi w skład treningu. Aby usunąć zaplanowany trening, kliknij przycisk ‘Usuń’ znajdujący się w lewym dolnym rogu okna. 

24. Do czego służy funkcja Edytuj i wykonaj?

 

Funkcja ta umożiwia wprowadzanie zmian w treningach dostępnych na Fitomento. Jeśli np. wykonałeś konkretny trening z pewnymi modyfikacjami - zrobiłeś inną liczbę powtórzeń/serii, opuściłeś konkretne ćwiczenie lub dodałeś inne, przed zaznaczeniem jego wykonania, możesz wprowadzić zmiany.

W tym celu wejdź do treningu, który chcesz edytować i kliknij przycisk: ‘Edytuj i wykonaj’ znajdujący się w dolnej części strony. Wprowadź powtórzenia, serie, jakie rzeczywiście wykonałeś. Możesz również usunąć wybrane ćwiczenie lub dodać inne. Po wprowadzeniu zmian zatwierdź wykonanie treningu, klikając: ‘Wykonałem Trening’. 

25. Zarejestrowałem się, ale na moją skrzynkę mailową nie przyszedł link aktywacyjny. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z nami - wyśij nam wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Na pewno pomożemy! 

26. Czy mogę zdecydować, które powadomienia z Fitomento będą przychodziły na moją pocztę e-mail?

Tak, sam możesz decydować, jakie pwiadomienia zostaną przesłane na Twoją skrzynkę e-mail. W tym celu zaloguj się na Fitomento. Z zakładki 'Mój profil' (szary pasek w górnej części ekranu) wybierz 'Preferencje'. Następnie kilknij 'E-mail i powiedomienia' . Zaznaczając lub odznaczając odpowiednie 'okienka' możesz możesz łatwo zdecydowac, które powiadomienia chcesz otrzymywać. :-) 

27. Gdzie znajdę wykupiony przeze mnie Plan Treningowy?

 

Po zaksięgowaniu na naszym koncie Twojej wpłaty za wybrany przez Ciebie Plan Treningowy, na Twoim koncie na Fitomento zostanie udostępniony wybrany przez Ciebie plan.

Po zalogowaniu na swoje konto w Menu Głównym (granatowy pasek na górze ekranu) wejdź do zakładki ‘’PLANY” i wybierz kupioną przez siebie opcję.  

Jeśli masz inne pytania, uwagi bądź sugestie - wyślij nam wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Fitomento to nowy serwis, który cały czas staramy się udoskonalać. Twoje uwagi są dla nas bardzo cenne! :-)