Sugestie

Sposób na odchudzanie - witamina D - Twój sprzymierzeniec w walce ze zbędnymi kilogramami

Utworzony 14 Lip 2015  / Dział: Dieta

Witamina D najczęściej kojarzy nam się z kośćmi i wpływem na ich właściwe funkcjonowanie. To jednak nie koniec dobrodziejstw, jakie nam oferuje. Witamina ta to także szereg innych korzyści, w tym związanych z utratą dodatkowych, zbędnych kilogramów.

witamina d słońce, witamina d a odchudzanie
 
 

Jak schudnąć? Witamina D a odchudzanie.

 

Witamina D jako sposób na odchudzanie?

Witamina D odpowiada przede wszystkim za kontrolę naszego apetytu, szybciej informując nas o uczuciu sytości. Dodatkowo zwiększa poziom serotoniny, stąd też nie bez przyczyny przebywanie na słońcu wspomagające jej wytwarzanie zapewnia nam tyle radości i chęci do życia. Witamina D wpływa również na zmniejszenie poziomu kortyzolu czyli hormonu stresu mającego bezpośredni wpływ na gromadzenie się tkanki tłuszczowej w naszym ciele.

W czym jest witamina D?

Poza umiarkowanym przebywaniem na słońcu, bogatym źródłem witaminy D są tłuste ryby morskie takie jak tuńczyk, łosoś lub śledź, ponieważ najłatwiej rozpuszcza się ona w tłuszczach i to w połączeniu z nimi najlepiej wchłania się do naszego organizmu. Jednak w przypadku ryb warto sprawdzać źródło ich pochodzenia i kontrolować jakość, gdyż ryby hodowlane najczęściej karmione są paszami pełnymi antybiotyków i substancji chroniących hodowle przed chorobami. Witaminę tę można znaleźć też w jajkach, serach czy produktach mlecznych, choć w zdecydowanie mniejszych ilościach.
 
Witamina D to także składnik odpowiedzialny w naszym organizmie za odporność oraz ochronę przed nowotworami.  Warto pamiętać, że mimo tego, iż witamina D pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała, nie jest to magiczny eliksir, dlatego w chwili decyzji o suplementacji, powinniśmy zasięgnąć rady lekarza bądź dietetyka. 
 
Alicja Starzyk
 
Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas