Sugestie

Jak oczyścić organizm? 6 produktów na detoks organizmu.

Utworzony 02 Lip 2015  / Dział: Dieta

Stosowanie diety oczyszczającej dla wielu osób może być zbyt rygorystyczne i uciążliwe, dlatego warto na etapie naszej codziennej diety stosować produkty naturalnie wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. Dobra wiadomość jest taka, że ich paleta jest niezwykle obfita.

 

detoks organizmu produkty, oczyszczenie organizmu

 

Jak oczyścić organizm? 6 produktów na detoks organizmu.

 

Naturalny detoks organizmu

1. Woda

Woda powinna stanowić nieodłączny składnik naszej diety. Ma kluczowe znaczenie w procesie usuwania niepotrzebnych skłądników z naszego organizmu, usprawniając ich przepływ przez układ pokarmowy. Dodatkowo zmniejsza ryzyko pojawienia się bolesnych dolegliwości związanych z wystąpieniem kamieni nerkowych. Wszystko dzięki temu, że pomaga rozpuszczać sole i minerały zawarte w moczu, które odpowiadają za ich formowanie się.

 

2. Kapusta

Jednym ze składników zawartych w kapuście jest siarki. Siarka zwana jest "pierwiastkiem piękności", gdyż prezentuje pozytywne właściwości jeśli chodzi o poprawę stanu naszych włosów, skóry i paznokci. Pomaga też odtruwać nasz organizm działając niczym filtr oczyszczający. Inne produkty zawierające ten drogocenny składnik to np. jajka, kiełki pszenicy czy owoce, takie jak truskawki oraz morele.
 
 

3. Cytryna

Woda z cytryną pomaga oczyszczać organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, a sama cytryna zawiera kwas askorbinowy, który stosowany jest jako główny składnik diet oczyszczających. Mieszkanka wody z cytryną zalecana jest szczególnie rano ze względu na swoje właściwości rozbudzające układ pokarmowy i przygotowujące go do przyjmowania pokarmów.
 
 

4. Ogórek

Warzywo to zawiera wysoką zawartość wody, składa się też z chlorofilu, który oczyszcza jelita, neutralizuje i wypłukuje z organizmu toksyny. Należy pamiętać, by nie spożywać go z dodatkiem soli, co wciąż jest częstym nawykiem na polskich stołach. Zamiast tego możemy dodać inny "złoty produkt", którym jest imbir.
 
 

5. Jabłka

Nasze lokalne dobro jest przede wszystkim bogate w pektyny, które również prezentują właściwości wspomagające oczyszczanie ciała z toksyn oraz wiążą niektóre metale ciężkie jakie dostarczamy wraz z pożywieniem czy wdychanym powietrzem. Jabłka odkwaszają też organizm oraz wpływają pozytywnie na serce i układ nerwowy. Zaleca się spożywanie przynajmniej jednego jabłka dziennie. 
 
 

6. Awokado 

Awokado w ostatnim czasie zyskuje rzecze zwolenników dzięki licznym zaletom zdrowotnym, a także wielorakim sposobom włączania go do pożywienia, np. w postaci pysznego masła. Jednym z kluczowych składników awokado jest glutation, który wspiera usuwanie metali ciężkich z naszego ciała, w tym ołowiu, rtęci oraz arsenu. Składnik ten generalnie działa pozytywnie na nasz układ trawienny oraz odpornościowy. Innym źródłem glutationu jest np. szpinak, również polecany przy oczyszczaniu ciała. 
 
Alicja Starzyk

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas