Sugestie

Jak przestać jeść słodycze? Jak odzwyczaić się od słodyczy i cukru? 4 sposoby, by jeść mniej słodyczy.

Utworzony 04 Sie 2015  / Dział: Dieta

Cukier to niezwykle trudny przeciwnik. Wie o tym znaczna część osób, które przynajmniej raz w życiu próbowały zrezygnować ze słodkich przekąsek, gazowanych napojów czy ulubionych batonów. Okazuje się jednak, że można zwalczyć w sobie przemożną chęć sięgnięcia po kolejny słodki rarytas, a pierwszym krokiem jest wprowadzenie metody „małych kroków”. Dziś zrezygnuj z jednej z dwóch łyżeczek cukru do herbaty, za kilkanaście dni zmniejsz ilość gałek ulubionych lodów w cukierni. Istnieje jeszcze kilka innych porad na to, jak walczyć ze słodkimi pokusami.

 

 

Jak przestać jeść słodycze? Jak odzwyczaić się od słodyczy i cukru?

 

Sposoby, by jeść mniej słodyczy:

 

1. Zbalansuj swoją dietę

Ochota na niezdrowe, słodkie przekąski może pojawiać się wtedy, gdy Twój sposób żywienia nie zaspokaja elementarnych potrzeb organizmu. Chodzi tu przede wszystkim o dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii, gdyż zbytni deficyt uruchamia w ciele tryb przetrwania, przez co nie tylko możesz nie tracić na wadze, ale masz także niepohamowany apetyt na kaloryczne jedzenie.

 

2. Pozwalaj sobie na małe przyjemności

Postanowienie całkowitej rezygnacji z cukru jest niezwykle wymagającym zadaniem, należy bowiem wiedzieć, że w wielu produktach codziennej konsumpcji znajdują się nierzadko spore jego ilości. Nie warto więc w przypadku kwestii odżywiania stawiać przed sobą trudnych do realizacji celów: możemy przyjąć postawę drobnych odstępstw od reguł tak, aby nie czuć ani wyrzutów sumienia po zjedzeniu ciastka, ani nie popadać w przesadę rezygnując z nich i wywołując nieodparte pragnienie konsumpcji, które może cały czas zaprzątać naszą głowę. Warto jednak pamiętać o umiarze i cieszyć się smakiem sporadycznie kosztowanych słodkości, jednocześnie zachowując odpowiednią kontrolę.
 
 

3. Twórz zdrowe zamienniki niezdrowych przekąsek

Internet obfituje w propozycje przepisów na zdrowsze zamienniki niezdrowych słodkich, które niejednokrotnie przewyższają je walorami smakowymi i przede wszystkim nie zawierają tak wielu kalorii i konserwantów. Niejednokrotnie są one na tyle łatwe w przygotowaniu, że z ich stworzeniem poradzą sobie także osoby pozbawione większej finezji kulinarnej. W trakcie lata warto sięgać szczególnie po przepisy na pomysły na lody i sorbety, które nie tylko ukoją nasz głód słodkości, ale też zapewnią ciału porcję witamin płynących z owoców.
 
 
 

4. Stawiaj na wodę i nie tylko

Często odczuwanie przez nas głodu jest związane z faktem, że po prostu chce nam się pić. Powinniśmy więc, zanim sięgniemy po jakąkolwiek słodką przekąskę, uraczyć się kilkoma łykami wody. Możemy też sytuację tę wykorzystać na picie owocowych herbat, które same w sobie mogą zaspokoić naszą chęć na słodycze. Można wykorzystywać też inne pomysły, takie jak raczenie się wodą z owocami, która sprawdzi się szczególnie w porze letniej.
 
Alicja Starzyk

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas