Sugestie

Dziwne diety cz. I - 5 przykładów niebezpiecznej diety na odchudzanie

Utworzony 05 Sie 2015  / Dział: Dieta
Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest bardzo wiele. W dietach można naprawdę przebierać, należy jednak skonsultować się z odpowiednim specjalistą i ustalić odpowiedni dla nas sposób odżywiania. Istnieje jednak wiele diet, których istota może u niejednej osoby wywołać uśmiech niedowierzania. Przeważnie, oprócz swej wymyślnej formy, są ponadto zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Poniżej przedstawiamy najbardziej oryginalne propozycje.

diety odchudzanie

 

Dziwne diety - niebezpieczna dieta na odchudzanie

 

1. Dieta Atkinsa

Amerykański kardiolog dr Robert Atkins opracował swoją autorską dietę w 1972 roku. Jest nastawiona na pokarmy niskowęglowodanowe, wysokobiałkowe i wysokotłuszczowe. Stosując ją, nacisk kładzie się na spożywanie między innymi serów, jajek, owoców morza i mięsa. Dieta Atkinsa ma rozmaite skutki uboczne, takie jak bezsenność, nudności, chroniczne zmęczenie, a nawet nieświeży oddech. Co więcej, według kilku badań taki sposób odżywiania może raczej spowodować przybranie dodatkowych kilogramów, aniżeli zrzucenie nadwagi.

 

2. Dieta Fletchera

Wynalazek ten rozpowszechnił Horace Fletcher, amerykański przedsiębiorca i amator zdrowej żywności. Pod koniec XIX wieku rozpoczął promowanie "fletcheryzmu" – sposobu jedzenia, polegającego na przeżuciu każdego kęsa żywności co najmniej 32 razy. Ten osobliwy dietetyk wierzył w prozdrowotne i odchudzające właściwości swojej metody, co niestety nie miało odbicia w rzeczywistości.

Przeczytaj też: Dziwne diety część II

 

3. Dieta Śpiącej Królewny

Ta specyficzna dieta na pewno przypadnie do gustu zwolennikom popołudniowych drzemek i spania do południa. Jej założenie jest banalnie proste – polega na spaniu przez większą część doby, w wyniku czego unikniemy odczuwania głodu i przyswajania zbyt wielu kalorii. Dieta Śpiącej Królewny zyskała popularność ze względu na to, że stosował ją Elvis Presley. Cóż, w końcu król rock and rolla też mógł się mylić i mieć swoje fanaberie.

 

4. Dieta papierosowa

To chyba najbardziej absurdalna dieta w naszym zestawieniu. Trudno sobie wyobrazić, żeby w dzisiejszych czasach sugerowano jakiekolwiek zdrowotne korzyści z palenia papierosów. Rzeczywistość wyglądała jednak inaczej w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy zupełnie nie zdawano sobie sprawy ze szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Powszechne wówczas było polecanie palenia papierosów w celu tłumienia uczucia głodu.

 

5. Dieta tasiemcowa

Połykanie tasiemca w celu zrzucenia nadwagi może z powodzeniem konkurować z dietą papierosową o pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niedorzecznych metod odchudzania. Pojawiła się w pierwszej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pomimo groźnych, nawet śmiertelnych, konsekwencji, do dziś miewa swoich zwolenników. 

Przeczytaj też: Dziwne diety część II

Damian AlTemimi

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych
Dział: Dieta

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas