Sugestie

8 produktów, które warto jeść latem

Utworzony 10 Sie 2015  / Dział: Dieta

Kiedy nadchodzi czas letnich wakacji, nasz jadłospis powinien ulec odpowiedniej modyfikacji. Upały i związane z nimi narażenie na odwodnienie i oparzenia słoneczne to zagrożenia, którym można zaradzić w łatwy i przyjemny sposób. Poniżej przedstawiamy kilka lekkich i orzeźwiających propozycji na lato.

6 produktów, które warto jeść latem.

 

1. Melon

Podczas upału, zjedzenie melona może być świetnym pomysłem na ugaszenie pragnienia. Jest bardzo smaczny i nadaje się jako składnik różnego rodzaju deserów i sałatek. Ma bardzo mało kalorii i skutecznie gasi pragnienie, gdyż w 90% składa się z wody.

 

 

2. Arbuz

Arbuz ma podobną zawartość wody co melon, zatem równie dobrze nadaje się do ugaszenia pragnienia. Ma też wiele innych zalet, ponieważ jest bogaty w sód i potas, czyli składniki ważne dla elektrolitycznej równowagi naszego organizmu. Co więcej, obfituje w witaminy A i C oraz antyoksydanty o nazwie likopeny, chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

 

3. Mięta

Dobrym składnikiem letniego jadłospisu może być mięta. Należy do jednych z najlepiej ochładzających organizm ziół i może być spożywana w różnej formie, dodawana do napojów i potraw.

 

4. Pomidor

Pomidory z pozytywnym efektem chronią organizm przed promieniowaniem ultrafioletowym, co zawdzięczają wysokiej ilości antyoksydantów i witaminy C. Cechują się też dużą zawartością wody i małą kalorycznością, co czyni je dobrym składnikiem letniego menu.

 

5. Ogórek

Nawodnieniu organizmu podczas upałów sprzyja również jedzenie ogórków, w których zawartość wody jest niezwykle wysoka. 

 

6. Granat

Doskonałą osłoną przed promieniowaniem UV są owoce granatu. Zawierają kwas elagowy i przeciwutleniacze, co chroni naszą skórę przed negatywnymi konsekwencjami wystawiania na słońce i pomaga odbudować uszkodzone komórki.

7. Marchew

Podobnymi właściwościami może się poszczycić marchew. Zawarty w niej beta-karoten nasz organizm przekształca w witaminę A, która ma właściwości regeneracyjne w odniesieniu do ran wywołanych oparzeniem słonecznym.

 

8. Truskawki

Te pyszne owoce są bardzo bogate w witaminę C, zatem bardzo dobrze sprawdzą się jako zabezpieczenie przed skutkami  nadmiernego wystawiania ciała na promienie słoneczne. Witamina C, znana też jako kwas L-askorbinowy, jest naturalnym przeciwutleniaczem neutralizującym szkodliwe działania promieniowania UV.

 

Damian AlTemimi

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas