Sugestie

Płatki owsiane - cudowny produkt w diecie

Utworzony 14 Gru 2014  / Dział: Dieta

Nie może ich zabraknąć w żadnym internetowym spisie ze zdrową żywnością, w żadnym artykule dotyczącym jedzenia pełnowartościowych śniadań, ani w żadnych poradach związanych z dietą polecaną dla sportowców. Płatki owsiane są polecane wszystkim, których celem jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Dlaczego więc są zmorą tak wielu dorosłych i dzieci?

Płatki owsiane

Płatki owsiane

Może dlatego, że kojarzą się przede wszystkim z bezsmakową papką, z niezbyt zachęcającym wyglądem? Zwykle dlatego, że niewielu z nas urozmaica sobie jedzenie płatków owsianych i szybko nudzi się monotonnym śniadaniem składającym się z płatków zalanych gorącym mlekiem. A sposobów na płatki jest naprawdę mnóstwo!

 

Połącz płatki owsiane z dynią, otrębami, suszoną żurawiną, jabłkiem i kefirem – może się okazać, że owsianka w takiej formie przypadnie ci do gustu. Jabłko możesz wymienić na jakikolwiek inny ulubiony owoc. Wiele zależy od pory roku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w lato jeść owsiankę ze świeżymi borówkami i malinami. Ciekawym dodatkiem są również orzechy, pestki słonecznika, miód, owoce suszone, migdały. Wiele zależy od inwencji indywidualnej.

 

Łatwość przyrządzania płatków sprawia, że jest to świetny pomysł na przekąskę nie tylko w domu, ale również w pracy. Atrakcyjność ceny również skłania tych opornych, aby jednak przekonać się do owsianki, jest bowiem ona nie tylko niesamowicie zdrowa, ale również tania!

 

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Jedzenie płatków ma same plusy. Dzięki błonnikowi, który zawierają, regulują pracę jelit, a dzięki magnezowi wzmacniają nasz układ nerwowy.

Są one również bogate w białko, aminokwasy i witaminy B6 i B1. Dzięki temu poprawia się pamięć i koncentracja oraz zdolność uczenia się, zmniejsza się poczucie zmęczenia, znużenia, rozdrażnienia, poprawia się nastrój.

Ponadto, owsianka dostarcza naszemu organizmowi zastrzyk „dobrych” węglowodanów, czyli przypływ sił witalnych, czego nasze ciało potrzebuje z samego rana. Warto przekonać się do śniadania podanego w takiej formie, ponieważ jest to bogactwo witamin!

Magdalena Pawłowska

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas