Sugestie

Czy na pewno odchudzam się od poniedziałku?

Utworzony 01 Gru 2015  / Dział: Motywacja, inne

Pierwszy krok to podjęcie decyzji, drugi wcielenie w życie, a trzeci to już tylko radość z widocznych efektów. Czemu tak łatwo snuć plany, a o wiele ciężej dotrwać do ich realizacji? Czemu zawsze odchudzamy się od poniedziałku?

motywacja do treningu, motywacja do ćwiczeń, odchudzanie, jak schudnąć

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Czy na pewno odchudzam się od poniedziałku?

Oczywiście zawsze najtrudniej jest zacząć. Bo kusi przecież wszystko wkoło: słodycze, alkohol, pizza i przede wszystkim nic nierobienie. Jednocześnie męczy nas myśl, by wyglądać jak gwiazdy z okładki. Czy naprawdę odchudzanie jest tak wymagające? Jeśli chcemy cokolwiek zmienić w swoim wyglądzie, musimy uzbroić się w cierpliwość, ale też w końcu zacząć od teraz! Przekładanie dat, szukanie lepszego terminu tylko nas rozleniwi i wpędzi w wyrzuty sumienia. Każdy, kto postanawia coś w sobie zmienić, jest zmuszony wiele poświęcić, ale myśl o efekcie końcowym powinna wynagradzać wszelkie związane z tym utrudnienia. Na początek potrzebny jest plan, ale i wiedza.

 

Do schudnięcia konieczne jest jedzenie i to regularne

Musimy zapewnić organizmowi komplet niezbędnych witamin i soli mineralnych oraz prawidłowe proporcje białka, tłuszczów i węglowodanów. Jeśli sami nie potrafimy obliczać tych wartości warto zgłosić się do specjalisty, np. dietetyka. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tak szerokiej palety diet, nie każda może działać właśnie na nas. Źle dobrana może doprowadzić do wystąpienia efektu jo-jo, który z kolei okazuje się niekiedy bardziej szkodliwy dla zdrowia niż sama nadwaga i otyłość.

 

Jeśli nasz organizm będzie miał energię, wtedy czas na ćwiczenia!

Warto zainwestować godziny w regularne zajęcia ruchowe - to zmotywuje nas do dalszych zmian. Dodatkowo, na pewno doda energii i przyniesie dobry nastrój. Najważniejsza jest regularność treningów, tylko wtedy nasz organizm nauczy się, że w końcu nie musi magazynować węglowodanów na zapas. A systematyczne ćwiczenia przyniosą z czasem efekty. Trening aerobowy polecany jest na sam początek, przygotuje nasze mięśnie pod spalanie tkanki tłuszczowej i dodatkowo nas wzmocni.

 

Oprócz diety i ćwiczeń warto zastosować kilka prostych trików.

Po pierwsze, długo przeżuwaj każdy kęs jedzenia, dzięki temu zjesz mniej.

Po drugie, nie zapominaj o liście zakupów, by zabrać ze sklepu tylko to, co jest Ci naprawdę niezbędne.

I przede wszystkim uważaj na weekendowe kalorie - lepiej odmówić kolejnego drinka niż później martwić się, że mamy zbyt słabą silną wolę. 

Tekst: Wioletta Odalska

 

Przeczytaj też:

Podstawy odchudzania. Jak się za to zabrać?

Kalendarz treningowy. Dlaczego warto odnotowywać swoje treningi?

Jak przałamać lody nie tylko zimą?

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas