Sugestie

Cardio

Utworzony 20 Lis 2014  / Dział: Motywacja, inne

Przez cały czas zapewne słyszycie i czytacie - trening cardio, trening abs, ćwiczenia izometryczne, interwały.. Ale co to w ogóle jest?

Artykuł napisany przez autorkę strony Walka o idealną figurę poświęconej przede wszystkim motywacji do treningu.

Walka o idealną figurę to strona, na której nie ograniczamy się tylko do motywowania, ale przede wszystkim chcemy pomagać każdej osobie w osiągnięciu wyznaczonych celów, ponieważ spełnianie marzeń innych jest naszą pasją. Prócz różnorakich zdjęć motywacyjnych, przedstawiamy różne sposoby aktywności fizycznej, odżywiania, treningów, poczynając od treningu cardio przez trening obiegowy po trening na ciężarach, o czym możecie przeczytać w naszych artykułach. Wachlarz naszych zainteresowań jest obszerny, ale skupiamy się na życiu FIT,  a nie na kulturystyce.


Zacznę od treningu cardio, inaczej aerobowego, inaczej tlenowego, inaczej wytrzymałościowego. Moim zdaniem  jest on idealnym sposobem na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Polega na utrzymywaniu umiarkowanej intensywności wysiłku przez minimum 30min. Dlaczego? A dlatego że nasz organizm dopiero po 25 min zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Co oznacza umiarkowana intensywność? A to, że nasze tętno powinno utrzymywać się na 60-70% tętna maksymalnego.  Jak je obliczyć? Dla Pań Tmax= 228-wiek, dla Panów Tmax=220-wiek.
To, czy poprawnie wykonywaliśmy ćwiczenia cardio, możemy określić subiektywnie na podstawie mowy. Powinna być ona utrudniona po ćwiczeniach, świadczy to o tym, że wysiłek był średniej intensywności.

Co nam dają trening cardio?
- Przede wszystkim znacznie poprawia pracę naszego serca!
- Zmniejsza ryzyko zawału oraz innych chorób naczyniowych!
- Wzmacnia mięsień sercowy!
- Zwiększa pojemność minutową serca!
- Wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej!
- Poprawia naszą wydolność i sprawność fizyczną!


Dzieje się to wszystko za sprawą tego, że zmuszamy nasze serce do wydajniejszej pracy, aby dostarczyć mięśniom odpowiedniej ilości tlenu. Im bardziej je rozwijamy, tym więcej tlenu trzeba im dostarczać, co jest jednoznaczne z większą intensywnością i sprawnością pracy serca. Przykładem takich ćwiczeń jest jazda na rowerze, pływanie, biegi, stepper, czy skakanka.

Na stronie WALKA O IDEALNĄ FIGURĘ każdy, kto jest zainteresowany zmianą stylu życia, sylwetki i nawyków żywieniowych może znaleźć wiele porad. Trener personalny (z uprawnieniami PAS-u) może ułożyć plan dietetyczny, treningowy lub umówić się na konsultację na terenie Krakowa.

Zachęcamy do polubienia nas na Facebook’u:

https://www.facebook.com/pages/Walka-o-idealn%C4%85-figur%C4%99/644247579000138?fref=ts

I skorzystania z naszych bezpłatnych usług.

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas