Sugestie

Zimowy Narodowy

Utworzony 22 Gru 2014  / Dział: Motywacja, inne

Organizacja imprezy EURO2012 była dla Polski wielką nobilitacją, jednak wiązała się ze spełnieniem kilku warunków i wymogów. Jednym z nich (oczywistym) była budowa stadionu, który będzie reprezentował kraj i będzie jednocześnie idealnym miejscem dla meczów polskiej drużyny. Powstało takie miejsce - Stadion Narodowy w Warszawie, usytuowany w pobliżu Wisły. Został zaprojektowany i zbudowany z dbałością o każdy szczegół. Jego widok zapiera dech w piersiach, jednak chwilę po zakończeniu imprezy sportowej pojawiły się głosy sprzeciwu, które mówiły o stracie wielu pieniędzy państwowych. Poruszony został temat, jakoby Narodowy miał być utrzymankiem państwa i pieniędzy obywateli. Minęło kilka miesięcy i stwierdzenie to umarło, bowiem na stadionie organizowanych jest wiele imprez, koncertów i bankietów. Największą atrakcją jednak jest wprowadzony w roku 2013 projekt - Zimowy Narodowy.

Zimowy Narodowy

Przedsięwzięcie ruszyło w tym roku na początku listopada i będzie trwało aż 100 dni. Jest to miejsce, które w mroźne dni zapewni rozrywkę dorosłym, dzieciom, a nawet całym rodzinom. Każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy Zimowego Narodowego diametralnie zmienili ofertę i zmodyfikowali dotychczasowe atrakcje. Sprawili, że płyta Narodowego zmieniła się nie tylko w lodowisko, lecz w prawdziwe miasteczko lodowe.

           

 

Dwa lodowiska

Fani łyżew mają do dyspozycji dwa lodowiska. Lodowisko A to prostokąt o powierzchni niemalże 2000 metrów kwadratowych. Lodowisko B jest bardziej rozbudowane - składa się z dwóch mniejszych prostokątów i labiryntu, którym łączy dwa kompleksy. Mniejsza część to miejsce, gdzie uczą się dzieci i doszkalają dorośli, a większy prostokąt przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych łyżwiarzy. Pomimo niepisanych reguł każdy może spróbować swoich sił tam, gdzie tylko będzie chciał. Kompleks B to 3000 metrów kwadratowych. Organizatorzy pomyśleli o wypożyczalni łyżew oraz szatni, gdzie możemy zostawić niepotrzebne rzeczy. Oprócz tego mamy możliwość wypożyczenia pomarańczowej foki dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę na lodowej tafli.

Hitem, który został wprowadzony w tym sezonie jest górka lodowa.Obok siebie mamy dwie górki różnej wysokości. Duża górka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 11 lat, a mniejsza dla dzieci z rodzicami lub tymi, które skończyły 6 lat. Zjazd odbywa się na pompowanym pontonie i w obowiązkowym kasku.

           

Ice Bar

Po dłuższych wojażach na mroźnym powietrzu powinnyśmy udać się do Ice Baru, gdzie nie tylko ogrzejemy się gorącą czekoladą lub herbatą, ale też możemy dobrze zjeść (kucharz gotuje na oczach przybyłych). Jest to idealne miejsce, gdzie możemy obserwować pod kocem naszych bliskich na lodowisku B. Jest to miejsce bardzo lubiane w weekendy przez rodziców, którzy obserwują przy dobrej kawie swoje pociechy na Porankach z Kinder Pingui. Są to poranne lekcje jazdy na łyżwach dla dzieci  w towarzystwie wykwalifikowanych animatorów.

           

Skate Park

Dla młodzieży preferującej deskę organizatorzy stworzyli Skate Park na dolnych poziomach parkingu. Młodzież ma możliwość spędzenia miło czasu w miejscu, który stwarza idealny klimat to robienia tricków na desce czy rolkach.

 

Świąteczny jarmark

Opuszczając stadion możemy zajrzeć na Świąteczny Jarmark, znajdujący się przy bramie nr 1 w drewnianych budkach. W świątecznym klimacie dobrze zjemy, rozgrzejemy się zimową herbatą czy kupimy regionalne pamiątki, które kojarzą się z mroźną porą roku.

           

 

Po tak dobrze przyjętym przedsięwzięciu możemy chórem powiedzieć, że Stadion Narodowy jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę i dzięki dobrym pomysłom zarabia na siebie.

 

                       

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas