Sugestie

Idealny moment się nie pojawi? Motywacja do treningu

Utworzony 02 Mar 2015  / Dział: Motywacja, inne
Możesz czekać, aż pogoda się poprawi. Możesz czekać, aż będziesz miał/a więcej czasu. Możesz czekać, aż będziesz miał/a lepszy nastrój. Możesz czekać, aż będziesz mniej zmęczony. Możesz czekać, aż będziesz miał/a więcej ochoty... Czy się doczekasz?

motywacja do ćwiczeń i treningu

Motywacja do ćwiczeń, fot. Fotolia

Motywacja do treningu. Jak radzić sobie z wymówkami? 

 

Czy się doczekasz?

Jeśli będziesz czekać na idealny moment, odkładać zmianę stylu życia na później, bo teraz wydaje Ci się, że moment nie jest najlepszy, że są ważniejsze rzeczy…

…Doczekasz się dnia,

 w którym będziesz się zastanawiać i być może żałować, że nie zacząłeś dzisiaj, zamiast czekać na idealny moment, który nie nadszedł.

Mała zmiana każdego dnia doprowadzi Cię do osiągnięcia dużego i znaczącego celu. Twojego celu, do którego dążysz poprzez codzienne działanie i codzienne wybory.

Czy wykonać zaplanowany trening, nawet jeśli mi się nie chce?

Czy pójść na obiad do baru szybkiej obsługi i zapchać się fastfoodem, czy może poświęcić chwilę i przygotować zdrowy wartościowy posiłek, który nie tylko zaspokoi głód, ale dostarczy niezbędnych składników, odżywi organizm?

Prawda jest taka, że musisz zebrać w sobie siłę i nie poddawać się mimo tego, że efekty nie przychodzą tak szybko, jak byś tego chciał, mimo tego, że czasami Ci się nie chce, czy trudno znaleźć czas. Pomyśl wtedy o tym, do czego dążysz i uświadom sobie, że rezygnacją nic nie zyskasz, a działaniem i nie poddawaniem się, możesz osiągnąć to czego pragniesz. 

Każdego dnia robisz krok do przodu – krok w kierunku zdrowia lub samozniszczenia.

Nie chodzi o to, że musisz być idealny.

Każdemu może zdarzyć się skok w bok. Ważne, by w długiej perspektywie trzymać się swojej ścieżki.

Pracuj nad swoimi słabościami, wzmacniaj mocne strony. Ciesz się małymi sukcesami i podejmuj świadome decyzje.

Zacznij od dzisiaj.  :-)

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas