Sugestie

Jak się zmotywować? Zrób ze swojego życia dzieło sztuki

Utworzony 21 Sty 2016  / Dział: Motywacja, inne

Czy wiecie jak postrzegają każdego człowieka tajemniczy wolnomularze? Jako „nieociosany kamień”. „Nieociosany kamień” symbolizuje niedoskonałość umysłu i serca, nad którymi należy pracować, aby uzyskać doskonałą rzeźbę, dzieło sztuki, które kryje się w każdym z nas i które, jeśli będziemy wytrwali i cierpliwi, na pewno w końcu zdołamy ukazać światu.

motywacja do treningu, ćwiczeń, jak się zmotywować

Motywacja do treningu, fot. Fotolia

Jak się zmotywować? 

Z wolnomularzami na pewno zgodziłby się Michał Anioł, jeden z największych renesansowych artystów. Wyrzeźbienie słynnego Dawida, posągu, który do dziś uchodzi za jeden z wzorców męskiej urody i klasycznego piękna zajęło mu bowiem aż 3 lata – od 1501 do 1504 roku. Zanim bowiem podjął pracę, przez długi czas poszukiwał odpowiedniego kawałka marmuru. Dopiero przypadkiem natrafił na ogromny kamienny blok, porzucony wcześniej przez Agostiona di Duccio, na widok którego powiedział:

„Widzę rzeźbę, teraz muszę tylko odrzucić to, co zbędne”.

W tym kamieniu ukryty był zachwycający Dawid, wystarczyło go jedynie „uwolnić” z niepotrzebnych warstw marmuru. Jednak gdyby nie lata pracy Michała Anioła, jedna z najsłynniejszych rzeźby renesansowych nigdy nie ujrzałaby światła dziennego.

 

Pamiętajmy, że w każdym z nas ukryty jest taki Dawid

 

Pod warstwami złych nawyków, błędów, pomyłek, wad charakteru czy wiecznych wymówek, kryje się zachwycająca rzeźba. Jednak, aby ją dostrzec, musimy pracować nad sobą,  często miesiącami. Praca ta musi być systematyczna i ciężka –wartościowe rzeczy nigdy bowiem nie przychodzą nam łatwo i często musimy okupić je potem i łzami. Ale czyż efekt nie jest tego wart?

Dlatego nigdy się nie poddawaj i zrób ze swojego życia prawdziwe dzieło sztuki. Tylko Ty możesz uwolnić i pokazać światu Dawida, który się w Tobie kryje!

Katarzyna Rosiak, Instruktor Kulturystyki

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas