Sugestie

Zdrowe nawyki. 6 prostych i niewymagających nawyków, które wyjdą Ci na zdrowie

Utworzony 20 Maj 2015  / Dział: Motywacja, inne
Każdy dzień naszego życia to w ogromnej mierze zbiór mniejszych i większych nawyków, które wykonujemy niemalże odruchowo. Warto zadbać, by te przyzwyczajenia przynosiły nam więcej korzyści aniżeli strat. Przed Tobą zbiór niewymagających czynności pozwalających na utrzymanie satysfakcjonującego stanu zdrowia i smukłej sylwetki.
 
motywacja do zdrowego trybu życia odżywiania
 

Zdrowe nawyki. 6 nawyków, które wyjdą Ci na zdrowie

 

1. Woda z cytryną po przebudzeniu. Ambrozja dla twojego ciała

Picie ciepłej wody z cytryną tuż po przebudzeniu to ostatnio jedna z "gorących porad" na to co robić, aby schudnąć. Czy nawet tak prosty nawyk rzeczywiście może pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy? Okazuje się, że tak. Napój ten działa zbawiennie na nasz układ trawienny przygotowując go przed pracą, jaką będzie musiał wykonywać przez resztę dnia, a także wyraźnie przyspiesza metabolizm. Poza czysto dietetycznym zaletami, jest to także mieszanka wspomagająca nasz układ odpornościowy, przede wszystkim dzięki witaminie C oraz palecie mikroelementów. 
 

 

2. Aktywność fizyczna. Lepiej mało niż wcale

Nie każdy z nas po dniu spędzonym w pracy ma czas oraz chęci na godzinny fitness. Każdy jednak może poświęcić około 10-15 minut przed snem na drobną gimnastykę. Cel tej gimnastyki jest jednak inny aniżeli zrzucenie kilogramów: ma ona pobudzić nasze krążenie po dniu spędzonym na przykład w siedzącej pracy, może też pomóc osobom, które mają problemy z zasypianiem. Warto pamiętać, że nie ma bezsensownej aktywności: każda minuta ruchu jest dla naszego ciała na wagę złota.
 
 

3. Wprowadzanie drobnych zmian w życiu codziennym

Myjesz zęby prawą ręką? Od dwóch lat do pracy podążasz tą samą ścieżką? Zawsze śpisz głową zwróconą w tę samą stronę? Powinieneś to zmienić! Nawet tak drobne zmiany w codziennych czynnościach działają pozytywnie na nasz mózg: utrzymują go w stanie aktywności, dzięki czemu ten zachowuje swą sprawność i dłużej utrzymuje formę.
 
 

4. Olej kokosowy dobry na wszystko

Olej kokosowy to kolejny "punkt obowiązkowy" dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Jego podstawową zaletą jest budowa: składa się on bowiem z kwasów tłuszczowych o łańcuchach średniej długości, te zaś metabolizują się w inny sposób aniżeli pozostałe kwasy tłuszczowe. Ta szczególna właściwość powoduje, że nasze ciało zwiększa wydatek energetyczny, co w dłuższej perspektywie czasu może pomóc nam bez większego wysiłku stracić nieco wagi. Olej ten ma także znaczące właściwości antybakteryjne, kojące oraz chroniące nasze serce. Szeroko znane są też korzyści ze stosowania go bezpośrednio na skórę czy na włosy.
 
 

5. Przypraw swoje życie. Zioła i przyprawy

Przyprawy to znakomity sposób na to, by wzbogacić i uszlachetnić smak nawet najzwyklejszego dania. Gama ich zalet jest jednak o wiele szersza, okazuje się bowiem, że zioła takie jak rozmaryn, bazylia, imbir i tymianek mogą przyczyniać się do przeciwdziałania nowotworom. W grupie przypraw szczególnie cennych jest charakterystyczne curry: powstrzymuje nie tylko rozwój komórek nowotworowych, ale także chroni serce oraz zabezpiecza przed udarem mózgu. Jest to także kolejny produkt, jaki powinien znaleźć się w naszej diecie ze względu na właściwości przyspieszające metabolizm.
 

 

6. Uśmiechnij się

Niezależnie od tego czy czeka Cię trudny dzień, który najchętniej usunąłbyś z kalendarza, czy przed Tobą wakacyjny czas pełen atrakcji: staraj się, aby zawsze, tuż po przebudzeniu rozpoczynać dzień od uśmiechu. Zrób to, nie myśląc o powodzie, nie powód jest tu bowiem najważniejszy, a sam odruch. Z czasem wejdzie Ci w nawyk, a Ty nastawisz swoją podświadomość na pozytywne obroty.

 
Alicja Starzyk
 

 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas