Sugestie

Czy do schudnięcia potrzebujesz dużej motywacji? Jak schudnąć?

Utworzony 18 Maj 2015  / Dział: Motywacja, inne
Najprawdopodobniej każdy z nas spotkał się kiedyś ze słowem motywacja. Co więcej, jest ono coraz częściej używane, szczególnie przez różnego rodzaju coachów, dietetyków czy psychologów. Mówiąc najprościej jest to pewien stan, który zapewnia nam energię w dążeniu do naznaczonych przez nas celów. Uważa się jednak, że motywacja powinna być ściśle dostosowana do rangi celu, który chcemy osiągnąć, okazuje się bowiem, że nieodpowiednio zbalansowana tj. zbyt wysoka bądź zbyt niska, może przynieść nam więcej szkód aniżeli korzyści.
jakzmotywować się do odchudzania treningu

 

Motywacja do odchudzania. Jak schudnąć?

 

Czy do schudnięcia potrzebujesz dużej motywacji?

Warto wziąć to pod uwagę szczególnie w przypadku dochodzenia do swojego wymarzonego ciała. Zazwyczaj jest to długotrwały proces, stąd też odpowiednia motywacja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Warto już na początku wiedzieć, jakich błędów w jej przypadku powinniśmy unikać.
 

Nie spożytkuj całej energii już na starcie

W momencie gdy chcemy zmienić styl naszego życia przepełnia nas nadzieja oraz niewyobrażalna chęć do działania. Robimy jak najwięcej przez kilka pierwszych dni, jednak poziom energii zaczyna stopniowo spadać, a my zaczynamy odczuwać wypalenie. Jest to prosta droga do rezygnacji z obranej ścieżki. Warto więc zaczynać nie od wznoszenia dachu, a od fundamentów. Jeśli już wcześniej mierzyłeś się ze swoją szybko przemijającą motywacją, zacznij od budowania jej powoli, a wraz z kolejnymi sukcesami będzie się ona wzmacniać niczym trenowany mięsień.
 
 

Motywacja do odchudzania, a nie presja

Motywacja często przeradza się w presję gdy stawiamy przed sobą nierealne oczekiwania, które w danym czasie nie sposób spełnić. Ma to miejsce szczególnie w momencie odchudzania, gdy liczba kilogramów których chcemy się pozbyć przypada na nieodpowiednio nakreślony przedział czasu. W takiej sytuacji motywacja w początkowej fazie osiąga wysoki poziom, jednak z czasem może nie tylko spaść, ale też przerodzić się w presję działającą niekorzystnie na nasze ciało. Staraj się więc obierać swoje dążenia na zasadzie balansu: mają być wymagające, ale realne. Wtedy nie będzie nękał Cię podświadomy hamulec i zdołasz utrzymać energię na względnie stałym poziomie. 
 
 

Motywacja do odchudzania na Twój własny sposób

Skoro motywacja jest stanem dającym nam energię do działania, to u każdego owa energia będzie pochodzić z innych źródeł. Nie na każdą kobietę pobudzająco działają zdjęcia perfekcyjnie wyrzeźbionych ciał modelek czy inne czynniki zewnętrzne. Duża rzesza osób potrzebuje wewnętrznego umotywowania i to ono zapewnia lepsze efekty. Staraj więc przeprowadzić osobiste badania na temat tego, co zapewnia Ci najwięcej energii do działania i motyw ten dopasuj do osiągania własnych zamierzeń.
 
 

Nagradzaj małe sukcesy

Osiągnięcie ostatecznego celu nie powinno być nagrodą samą w sobie. Ważne, by duży cel zdekomponować na mniejsze partie: dzięki temu będziemy nagradzać energię wydatkowaną w krótszej perspektywie czasu, co ważne szczególnie w momencie gdy Twój plan ma znacznie oddalony w czasie termin zrealizowania. Mniejsze nagrody to po prostu bodziec, aby nie zrezygnować z obranej drogi.
 
Alicja Starzyk

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas