Sugestie

Jak schudnąć? 6 sposobów na walkę ze zmianami nastroju podczas odchudzania

Utworzony 02 Cze 2015  / Dział: Motywacja, inne
Choć na każdym etapie życia zmiany nastroju są zupełnie naturalne, to szczególnie destrukcyjne mogą być one w czasie zmiany stylu życia. Nie możemy już bowiem sięgać po "polepszacze nastroju" takie jak słodycze, słone przekąski czy inne kaloryczne dania. Z rozładowywaniem napięcia musimy sobie radzić w inny sposób. Jaki? Przed Tobą kilka praktycznych porad.

odchudzanie, motywacja

Jak schudnać? Zmiany nastroju podczas odchudzania.

 

Medytacja

Medytacja to przede wszystkim uspokojenie naszego umysłu, który niejednokrotnie zarzuca nas ogromem często destrukcyjnych myśli. Warto więc znaleźć spokojne miejsce, w którym będziemy mogli usiąść uchylając się od zgiełku życia i pozwolić sobie na przepływ emocji, które nas dotykają, bez ich niepotrzebnego oceniania. Medytację można też praktykować będąc w ruchu: najważniejsze jest bycie tu i teraz przy jednoczesnym przyglądaniu się temu, co w danej chwili dzieje się z naszym ciałem i umysłem.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna to znany sposób na podniesienie poziomu hormonów szczęścia. Czasami to właśnie gdy nie mamy ochoty na trening, potrzebujemy go najbardziej. Ćwiczenia fizyczne pozwalają oderwać się od bieżących zmartwień, rozładować napięcie i pobudzają do dalszej pracy. Satysfakcja po wykonanym treningu dodatkowo poprawia nastrój.

Na gorszy humor znakomity będzie również taniec do ulubionej muzyki, bądź sama muzyka, która również znana jest jako remedium na napięcia. Możemy też sięgnąć po mniej wymagające energetycznie dziedziny takie jak joga czy pilates, które koją nerwy i uspokajają ciało.

 
Relaksująca kąpiel

Jest to sposób nie tylko na poprawę już obniżonego nastroju, ale także na zapobieżenie przed taką ewentualnością, bowiem opiekowanie się sobą nie powinno być czynnością wykonywaną tylko od święta. Relaksująca kąpiel w otoczeniu pachnących olejków oraz płatków kwiatów to znakomity sposób na rozluźnienie napięć jakie gromadzą się w naszym ciele w wyniku stresu i nadmiaru pracy oraz na różnych stadiach zmiany trybu życia.


Koktajl owocowo-warzywny

Dobrym sposobem na poprawę nastoju jest także bukiet owocowo-warzywny, jaki bez wyrzutów sumienia możemy zaoferować swojemu ciału na każdym etapie diety. Zapewni on nie tylko solidną dawkę witamin i mikroelementów, ale też podwyższy poziom energetyczny w momencie obniżenia energii. Szczególnie pozytywnie zadziałają banany, mające udowodnione działanie przy zmianach i obniżeniu nastroju.

 

Przeczytaj też: Serotonina - Jak łatwo poprawić sobie humor?


Eksperymenty w kuchni

Fakt, że w okresie zmiany nawyków żywieniowych nie powinniśmy pozwalać sobie zbyt często na niezdrowe przekąski jest oczywisty. Mimo to wciąż dozwolone są pyszne eksperymenty w kuchni, a Internet obfituje w pomysły na mniej kaloryczne zamienniki uznawanych za niezdrowe dań. Warto też wykorzystać własną inwencję twórczą, a swoimi zdrowymi pomysłami uraczyć najbliższych.

Mieszanka orzechów

Orzechy to zdrowa przekąska o długiej liście pozytywnych zalet. Znane są także z typowo łagodzących właściwości dla osób przemęczonych oraz zestresowanych, dlatego idealnie sprawdzą się w czasie doświadczania gorszego nastroju. Warto pamiętać o ich rozsądnym spożywaniu, gdyż są one stosunkowo kaloryczne.

Ważne, aby ze zmianami nastroju walczyć "na nowo", nie uciekając się do starych, niezdrowych nawyków. Każdy sposób będzie dobry, o ile będzie służył właśnie nam.

Alicja Starzyk

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas