Sugestie

Sucha skóra i cera. Jak dbać o skórę? 4 przyczyny złej kondycji Twojej skóry

Utworzony 15 Cze 2015  / Dział: Motywacja, inne
"Jesteś tym co jesz". To znana prawda, którą można rozszyfrować już po tym jak prezentuje się zewnętrzna powłoka naszego ciała, czyli nasza skóra. Mają na nią wpływ nie tylko czynniki zewnętrzne, często od nas niezależne, ale też to, co kładziemy na naszym talerzu i jakie nawyki ujawniają się w naszym codziennym życiu. Sprawdźmy, czego powinniśmy się wystrzegać, jeśli pragniemy zachować świetlistą i promienną cerę na długie lata.
 

jak dbac o skórę

Sucha skóra i cera. Jak dbać o skórę?

 

Stan skóry a brak snu

Okazuje się, że sen jest głównym sprzymierzeńcem pomagającym nam w walce o piękną skórę. Skóra osób przejawiających problemy z nocnym odpoczynkiem wykazuje się gorszą kondycją. Objawy to przede wszystkim oznaki szybszego starzenia się w postaci mikrozmarszczek pogłębiających się z czasem, a także generalnie zwolniona regeneracja. Sen ma także wpływ na ogólny stan naszego ciała: w badaniach ujawniono, że osoby nieprzesypiające zalecanej godzinowo dawki snu nierzadko cechują się wyższym wskaźnikiem BMI.

Cera a nadmiar cukru

Coraz częściej i coraz więcej mówi się o niezwykle szkodliwym działaniu cukru na nasz organizm, nie tylko pod kątem zewnętrznie widocznych, dodatkowych kilogramów, ale i wewnętrznych spustoszeń. Jednak to zewnętrzne symptomy powinny ostrzec nas, że w środku naszego organizmu dzieje się coś złego. Jakie są owe oznaki? To przede wszystkim widoczne na naszym ciele pryszcze i zaskórniki. W przeprowadzanych doświadczeniach osoby, które znacznie zmniejszyły spożycie wysoko przetworzonych produktów bogatych w cukier rafinowany szybko dostrzegły pozytywną zmianę kondycji swojej skóry. Cukier to także zdecydowanie szybsza utrata jędrności i elastyczności skóry, a o za tym idzie, szybsze starzenie się. 
 
 

Zdrowa cera kontra fast-food

Potężna dawka niezdrowych tłuszczów, soli, konserwantów oraz brak błonnika: taka mieszanka nie może wpływać pozytywnie na stan naszej cery. W istocie, ma działanie odwrotne: spożywanie fast-foodów wespół z napojami gazowanymi, powoduje nadmiar wydzielania sebum czego efektem są liczne niedoskonałości widoczne na naszej skórze. Podobnie jak cukier i brak snu to także znacznie przyspieszony proces starzenia się. 
 
 

Stan skóry a błonnik

Błonnik powinien być jednym z kluczowych składników towarzyszących naszej diecie. Niestety wysoko przetworzone produkty widoczne na półkach sklepowych dalekie są od tych zaleceń. Błonnik przede wszystkim pomaga oczyszczać nasz organizm z toksyn i niebezpiecznych produktów przemiany materii, które w przypadku nagromadzenia, objawiają się pogorszonym stanem skóry. 
 
Alicja Starzyk

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas