Sugestie

Jak wyrobić w sobie nawyk? Do wszystkich, którzy uważają, że nie dadzą rady

Utworzony 02 Wrz 2015  / Dział: Motywacja, inne

motywacja do treningu i odchudzania

Jak wyrobić w sobie nawyk?

Na początku zaczynasz coś robić.

Coś, bez czego mógłbyś spokojnie się obejsć. Nie robisz tego regularnie, bo nie jest Ci to niezbędne do życia, czasami o tym zapominasz, czasami pomijasz z premedytacją.

Może to być coś, co sprawia Ci przyjemność lub coś, do czego musisz się zmuszać.

Tak jest np. z jedzeniem słodyczy - kiedy  stopniowo „uzależniasz się” od słodkości  (nawet jeśli początkowo mogłeś się obejś bez batona) w końcu staje się on naturalnym elementem twojej codziennej diety; lub np. z wczesnym wstawaniem rano, kiedy początkowo zwlekasz się z łóżka z wielką trudnością, a po jakimś czasie budzik dzwoniący o poranku jest tylko dodatkowym nieinwazyjnym informatorem, że czas wstawać.

Nawyki wyrabiasz często nawet bezwiednie – zaczynasz coś robić, początkowo nawet nieregularnie, a w końcu to „coś” staje się elementem Twojej codziennej rutyny.

To ‘coś’ może pozytywnie lub negatywnie wpływać na Ciebie. To ‘’coś’ może być wieczornym podjadaniem, lub dbaniem o swoje zdrowie.

 

Nawyk możesz wyrobić też całkowicie świadomie.

Tak samo jak z porannym wstawianiem, czy batonikami może być z regularnym ćwiczeniem.

Choć może teraz myśl o regularnym treningu wydaje Ci się perspektywą tak nierealną jak polecenie w kosmos w ciągu miesiąca, bo do tej pory Twoją najczęstszą aktywnością była przesiadka z jednego środka lokomocji do drugiego lub zmiana miejsca siedzenia na inne, prawda jest taka, że Ty też, podobnie jak wiele innych osób możesz wyrobić sobie zdrowy nawyk – nawyk regularnego treningu i nawyk zdrowego odżywiania

Czy będzie trudno?

Tak, na początku pewnie będziesz zmuszać się do każdego treningu  i marzyć o spędzeniu wolnego czasu na kanapie zamiast wylewając siódme poty na macie treningowej.

Tak, czasami możesz nawet zapomnieć o treningu, który miałeś wykonać lub usprawiedliwiać się, że opuściłeś trening, bo nie miałeś czasu lub miałeś ważniejsze sprawy do załatwienia

Być może na samą myśl o kolejnym treningu będziesz robić się zmęczony, chociaż spałeś wystarczająco długo, by czuć się wypoczętym.

Ale tak jest właśnie z każdym nawykiem. 

Początkowo wkładasz w coś wysiłek, a potem staje się to naturalnym elementem twojego życia, tak, że pewnego dnia zdajesz sobie sprawę, że po trzech dniach z rzędu bez treningu czujesz się dziwnie i czegoś Ci brakuje – Twoje ciało mówi Ci, że czegoś Ci brakuje, Twój umysł mówi Ci, że czegoś Ci brakuje.

 

I wtedy zdajesz sobie sprawę, że zdrowy tryb życia stał się Twoim nawykiem.

Wyobraź to sobie. 

Możesz to sobie wyobrazić?

To znaczy, że możesz to tez osiągnąć.

 

 
 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas