Sugestie

Wywiad z Piotrem Janickim

Utworzony 03 Wrz 2015  / Dział: Motywacja, inne

Co zjeść przed treningiem, lepszy trening z ciężarami, czy z ciężarem własnego ciała, a także jak utrzymać motywację? - Na te i inne pytania odpowie Piotr Janicki.

Piotr Janicki

 

"Swoją wiedzę i doświadczenie zawdzięczam wieloletnim treningom różnych sportów, w szczególności chodzi o boks, w zakresie którego aktualnie jestem licencjonowanym instruktorem, trenerem i przez 6 lat prowadziłem własny klub sportowy. Kolejnym obszarem mojej aktywności było Brazylijskie Jiu Jitsu, które trenowałem przez 5 lat, startując w zawodach bjj, submission fighting ,amatorskie mma. Odbyłem szkolenia w seminariach z zawodnikami światowej klasy BJJ i cały czas pogłębiam swoją wiedzę i szkolę umiejętności z różnych dziedzin sportów walki. Staram się łączyć wiedzę ze wszystkich poznanych obszarów, koncentruje się na ćwiczeniach zarówno dynamicznych jak i statycznych. Moim celem jest realizacja oczekiwań klientów, przekazywanie podopiecznym nie tylko wiedzy na temat techniki, formy ćwiczeń, ale także solidne wsparcie i motywacja. Ciągle się rozwijam szkole sam siebie i podnoszę własne kwalifikacje aby być jak najlepszym dla siebie i swoich potencjalnych klientów." - Piotr Janicki

https://www.facebook.com/Piotr.Janicki.Trener.Personalny

 

Od jak dawna ćwiczysz? Co sprawiło, że zacząłeś regularnie trenować?

 

Od zawsze kochałem sport. Swoją przygodę z nim zacząłem od uczęszczania na zajęcia piłki nożnej, co trwało prawie 5 lat, do momentu aż zmieniłem swoje gusta sportowe i tak trwam przy nich do dziś – do granic oddany sportom walki i treningom siłowym. Co sprawiło że zacząłem regularnie trenować? Można powiedzieć, że chęć bycia zawsze w formie,  dobrze wyglądać lecz też przy okazji dbać o swoje zdrowie i trzymać poziom ponad normę - to był dla mnie i będzie zawsze priorytet.

 
 

Czy ważne jest co zjemy przed treningiem, czy nie ma to większego znaczenia - ważne jedynie żebyśmy cokolwiek "wrzucili na ruszt"?

 

Tak naprawdę pytanie jest bardzo skomplikowane gdyż nie ma na to jednej odpowiedzi :)  Wszystko zależy, jaki trening robimy - czy aerobowy, siłowy, wytrzymałościowy itp.? Rano, popołudniu czy też wieczorem? Oczywiście pamiętajmy o tym, że każdy z nas ma inną przemianę materii genetykę, ciśnienie, cukier, cholesterol itp., więc każdy powinien mieć indywidualne proporcje pod zamierzony cel. Jedno jest pewne: co jeść przed i po treningu? Przed intensywnym wysiłkiem fizycznym postaw na produkty o niskim indeksie glikemicznym. Tylko w ten sposób dostarczysz organizmowi "paliwo". Po treningu sięgnij po łatwo przyswajalne węglowodany, chude białko, by szybko uzupełnić niedobory glikogenu w mięśniach i przyspieszyć ich regenerację.

 
 

Trening jedynie z ciężarem własnego ciała czy z ciężarami? Czy można powiedzieć, że któraś z metod jest lepsza?

Moim zdaniem nie można powiedzieć, czy któraś z metod jest lepsza czy też gorsza, ponieważ obie te metody rozwijają nasz organizm wpływając na naszą sylwetkę poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenie na daną partię mięśniową przy dokładnej technice wykonania zadania.  Uważam po prostu że warto zmieniać treningi, aby nie były monotonne. Cały czas ciężary lub odwrotnie bez ciężaru nie jest wskazane - organizm tak samo jak z dietą potrzebuje zmian i dostarczać mu nowych bodźców aby w pełni  rozwijać się.

 

Sama decyzja o rozpoczęciu treningów nie jest tak trudna jak konsekwentne dążenie do wyznaczonego celu. Wiele osób zaczyna ćwiczyć, ale po kilku tygodniach wraca do starych nawyków. Jakiej rady udzieliłbyś takim osobom?

 

Tak naprawdę wszystkie, jak nie większość dylematów na jakikolwiek temat siedzi w naszej głowie i dopóki my nie dopuścimy myśli, że coś przerywamy, że wracamy do starego życia, to wszystko jest ok. Moja rada dla osób początkujących i tych już średnio-zaawansowanych jest taka: przede wszystkim nie ma drogi na skróty, a piękno wymaga poświęceń. Wytycz sobie cel i konsekwentnie do niego zmierzaj, ponieważ nikt za Ciebie tego nie zrobi :).

  

 
 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas