Sugestie

Wpływ ludzi wokół nas na nasz sportowy rozwój

Utworzony 30 Wrz 2015  / Dział: Motywacja, inne

Kto z kim przestaje, takim się staje – jak mówi słynne przysłowie. Bez wątpienia ludzie, którymi się otaczamy mają duży wpływ na nasze życie i wybory, choć możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Kultura naszego kraju, społeczeństwo w jakim dorastamy, rodzina, a później znajomi i przyjaciele formują w pewien sposób nasz styl bycia, a jednocześnie my oddziałujemy na nich. Na pewnym etapie, zwykle wkraczając w dorosłość, zaczynamy zauważać, że do jednych nas coś przyciąga, a z innymi dzieli.

wpływ ludzi wokół nas na nasz sportowy rozwój
 

Wpływ ludzi wokół nas na nasz sportowy rozwój

 

To odpowiedni moment, aby uzmysłowić sobie, czy jest wokół ktoś kto nas mobilizuje, dopinguje swoją siłą i energią? Dobrze, jeśli mamy obok siebie człowieka z którym możemy nawet zdrowo i mądrze rywalizować. Ktoś, kto „ciągnie nas w górę”, dzięki swojemu pozytywnemu usposobieniu.

Podobieństwa się przyciągają, człowiek otoczony uparcie dążącymi do celu ludźmi, właśnie wśród nich będzie czuć się najlepiej i będzie przejmować ich nawyki, a stąd już prosta droga do sukcesu. Warto zastanowić się, czy Twoich przyjaciół można określić takimi słowami. Być może są to osoby leniwe, które nie lubią żadnej formy aktywności, a spędzanie wspólnego czasu upływa Wam na piciu piwa, zajadaniu się pizzą i graniem na konsoli. Bynajmniej, nie oznacza to, że trzeba wtedy zmienić przyjaciół.

Jest inne wyjście, masz szansę stać się właśnie tym motywatorem, który dla odmiany zaproponuje wspólną wyprawę rowerową, popołudniowy spacer lub odwiedzenie siłowni. Możesz próbować zmienić punkt widzenia bliskich sobie osób, namówić rodziców na rezygnację z używek i zaproponować na początek lekkie formy aktywności. Zabrać dzieci sprzed telewizora i wyskoczyć na weekend w góry. Powoli wdrażać sport jako normalną część dnia. Z czasem staje się to jak narkotyk, fizyczne zmęczenie daje satysfakcje, a dzień bez niego pozostawia niedosyt.

Siłownie, boiska, sale treningowe to miejsca, które mają wiele zalet: duża przestrzeń czy specjalistyczny sprzęt to coś, co nie każdy może zapewnić sobie osobiście. Ich dostępność i możliwość powszechnego korzystania decyduje o ich popularności. Ale jest jeszcze coś. Są to ośrodki spotkań ludzi o tym samym hobby, pasji, sposobie spędzania wolnego czasu. Tych ludzi łączą często wspólne cele, nic więc dziwnego, że dążą do spotkań w swoim towarzystwie. 

Magdalena Pawłowska

Skorzystaj z gotowych planów treningowych ułożonych przez trenera personalnego z wieloletnim doświadczeniem >>> PLANY TRENINGOWE.
 
Dodaj do ulubionych
Etykiety
Dział: Motywacja, inne

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas