Sugestie

Motywacja do ćwiczeń. Popełniasz duży błąd, jeśli nie ćwiczysz. Dlaczego?

Utworzony 17 Paź 2015  / Dział: Motywacja, inne

Od zdrowia psychicznego począwszy na układzie moczowym skończywszy - aktywność fizyczna jest polecana przez lekarzy wszystkich specjalności, ponieważ ma wpływ na każdy obszar funkcjonowania naszego organizmu. Czy zatem nie warto zorganizować swój czas tak, by znaleźć chwilę na uprawianie jakiegoś fizycznego wysiłku?

dlaczego warto ćwiczyć trening aktywnosc fizyczna, motywacja do ćwiczeń

Dlaczego warto ćwiczyć?

Motywacja do ćwiczeń i treningu. Zalety aktywności fizycznej

Dlaczego aktywność fizyczna jest tak istotna dla organizmu?

Przede wszystkim regularne ćwiczenia zapobiegają chorobom przewlekłym i to jest chyba najistotniejszy ich efekt. Profilaktyka w takiej formie może przynieść świetne skutki. 

Aktywność fizyczna dotlenia wszystkie organy naszego organizmu, przez co funkcjonują długo w doskonałej kondycji – na przykład płucom dotlenianym regularnie w sposób dostosowany do kondycji ćwiczącego, choroba nowotworowa grozi w znacznie mniejszym stopniu niż osobie, która nigdy nie była aktywna w żadnych stopniu.

 

Regularnie wykonywane ćwiczenia zwiększają gęstość kości, co owocuje nie tylko w latach, gdy u młodzieży kształtuje się kościec, ale przede wszystkim w wieku starszym, gdy zapadalność na osteoporozę i inne schorzenia jest znacznie większa.

Dbając o ruch, dbamy także o jakość naszego życia, nasze samopoczucie i kondycję umysłu. Już dziesięciominutowy spacer przyniesie spokój, wyciszenie, więcej energii do działania. W starszym wieku opóźni demencję, a także może zapobiec zanikom pamięci, chorobie Alzheimera i innym schorzeniom pojawiającym się u schyłku naszego życia.

Aktywność fizyczna powinna być na stałe wpisana w nasz codzienny grafik. I wcale nie muszą to być długie sesje treningowe - nawet krótkie, ale regularne ćwiczenia, przyniosą korzyści już po niedługim czasie!

Przeczytaj też: 10 powodów by zacząć ćwiczyć

Joanna Stachelek

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas