Sugestie

Krótki przewodnik po Fitomento

Utworzony 01 Paź 2014  / Dział: Motywacja, inne

Witaj na Fitomento!

 

Idealna sylwetka jest na wyciągnięcie Twojej ręki :)

Teraz wszystko zależy od Ciebie.

Trenuj i ciesz się efektami!

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak korzystać z Fitomento.

Darmowa Baza Ćwiczeń
 

Na Fitomento możesz korzystać z Darmowej Bazy Ćwiczeń - każde ćwiczenie zawiera opis i film prezentujący wykonanie ćwiczenia. 

Po zalogowaniu wejdź do zakładki ‘Ćwiczenia’ (przycisk znajduje się w pasku na górze strony) – tam znajdziesz wszystkie ćwiczenia. Są one pogrupowane według różnych kategorii (strefa anatomiczna, sprzęt, aerobowe, biegowe,  A-Z, najczęściej wykonywane). Z wykorzystaniem tych filtrów łatwo znajdziesz ćwiczenia, których poszukujesz.

Możesz dodawać wybrane ćwiczenia do ulubionych i łatwo w każdej chwili do nich wracać. 

 

Więcej o informacji o Bazie Ćwiczeń znajdziesz w FAQ pytaniu nr 2: "Jak znaleźć interesujące mnie ćwiczenie?"

 

Darmowa Baza Treningów
 

Oprócz Bazy Ćwiczeń możesz za darmo korzystać z wybranych treningów. Są one dostępne w zakładce: "Treningi Fitomento".

Do Twojej dyspozycji jest również rozszerzona Baza 85 Treningów Fitomento +. Więcej o Fitomento+ Przeczytasz TUTAJ

 

Kalendarz treningowy

 

Chcesz od razu widzieć, że robisz postępy i utrzymać stałą motywację do ćwiczeń?

Prowadź swój własny kalendarz treningowy. Zaznaczaj wszystkie wykonane treningi na Fitomento i obserwuj jak intensywnie i czy regularnie ćwiczysz. Na wykresach łatwo zobaczysz, że robisz postępy, a to zmotywuje Cię do dalszej pracy.

Jak prowadzić kalendarz treningowy? 

 

Wystarczy, że wejdziesz do zakładki z wykonanym przez Ciebie treningiem i na dole strony klikniesz przycisk: ‘WYKONAŁEM TRENING’, następnie zaznaczysz datę i zatwierdzisz klikając przycisk ‘Podlicz punkty’.

Wykonany trening automatycznie zapisze się w Twoich STATYSTYKACH.

Gdzie znajdziesz swój kalendarz?

 

W zakładce STATYSTYKI (zakładka w Menu Głównym w górnej części strony). Tam możesz obserwować:

Czy regularnie ćwiczysz, jakie i jak często wykonujesz treningi.

Ile treningów wykonałeś w konkretnym miesiącu, tygodniu.

Ile punktów zdobyłeś, czyli jak intensywnie ćwiczysz.

 

Tworzenie treningów

 

Na Fitomento możesz również tworzyć swoje treningi korzystając z dostępnej Bazy Ćwiczeń, zapisywać je na swoim koncie i udostępniać innym użytkownikom.

Jak stworzyć trening?

 

  1.  W górnym Menu wejdź do zakładki "Treningi" i kliknij przycisk ‘Dodaj trening’ .

  2.  Wpisz nazwę treningu. Wybierz ćwiczoną partię ciała. Możesz również dodać opis.

  3. Teraz możesz łatwo przeglądać ćwiczenia za pomocą różnych filtrów.  Wybierz interesujące Cię ćwiczenie, klikając przycisk ‘Dodaj’, znajdujący się przy każdym ćwiczeniu lub 'przeciągając' wybrane ćwiczenie w pole 'Ćwiczenia wchodzące w skład treningu'. Dodane ćwiczenie pojawi się wśród ‘Ćwiczeń wchodzących w skład treningu’.

  4.  Zaznacz ile powtórzeń oraz serii zamierzasz wykonać. W niektórych ćwiczeniach wpisujesz również, z jakim obciążeniem ćwiczysz.

  5.  Możesz wybierać kolejne ćwiczenia wchodzące w skład Twojego treningu i wpisywać liczbę powtórzeń jak w poprzednim.

  6. Możesz rónież zmieniać kolejność ćwiczen podczas tworzenia treningu. W tym celu najedź kursorem na wybrane ćwicenie i 'przeciągnij' je w wybrane miejsce.

  7.  Po stworzeniu całego treningu możesz zapisać go na swoim koncie (czyli w zakładce 'Moje treningi'; w zakładce tej możesz mieć maksymalnie zapisanych 15 treningów) i/lub udostępnić go innym użytkownikom zapisując w zakładce ‘Treningi Użytkowników’ (w zakładce 'Treningi Użytkowników' możesz zapisywać dowolną liczbę treningów). Jeśli wykonałeś ten trening, kliknij przycisk ‘Wykonałem trening’, następnie wybierz datę i zatwierdź klikając przycisk ‘Podlicz punkty’. Jeśli korzystasz z Planera Treningów, możesz również zaplanować wykonanie stworzonego przez siebie treningu w wybranym dniu w przyszłości - w tym celu kliknij przycisk 'Zaplanuj'.

  8. Jeśli wykonałeś trening, na ekranie wyświetli się okienko ukazujące liczbę zdobytych punktów.

 

Funkcja edytowania treningów

 

Jeśli chcesz wykonać stworzony wcześniej trening (dostępny w grupie Treningów Fitomento, Treningów Użytkowników lub stworzony wcześniej przez Ciebie, dostępny w zakładce "Moje Treningi") i jednocześnie modyfikujesz trening - chcesz zmienić wybrane ćwiczenia na inne, wykonać inną liczbę serii lub powtózeń - możesz łatwo przed zaznaczeniem wykonania treningu edytować trening, korzystając z funkcji "Edytuj i wykonaj".

W tym celu wejdź do treningu, który chcesz edytować i kliknij przycisk: ‘Edytuj i wykonaj’ znajdujący się w dolnej części strony. Wprowadź powtórzenia, serie, jakie rzeczywiście wykonałeś. Możesz również usunąć wybrane ćwiczenie lub dodać inne. Po wprowadzeniu zmian zatwierdź wykonanie treningu, klikając: ‘Wykonałem Trening’.

 

Plany Treningowe
 

Jeśli chcesz jeszcze łatwiej osiągnąć swój sportowy cel, ćwicz z planem stworzonym przez trenera z wieloletnim doświadczeniem. Określ swój cel i wybierz jeden z oferowanych przez nas planów treningowych.

Dowiedz się więcej o planach >>> PLANY TRENINGOWE.

 

Odpowiedzi na więcej pytań znajdziesz  TUTAJ  

 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodaj do ulubionych
Dział: Motywacja, inne

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas