Sugestie

5 powodów, by ćwiczyć z Fitomento

Utworzony 02 Maj 2016  / Dział: Motywacja, inne

motywacja do ćwiczeń, treningu, jak się zmotywować

Dlaczego warto ćwiczyć z Fitomento?

 

1. Lepsze efekty dzięki ćwiczeniom funkcjonalnym

 

W Bazie Ćwicze Fitomento znajdziesz wiele ćwiczeń funkcjonalnych, to znaczy takich, które imitują naturalne ruchy w życiu codziennym. 

Trening funkcjonalny minimalizuje ryzyko wystąpienia bólu mięśni, urazów i kontuzji. Aktywizuje do pracy wszystkie włókna mięśniowe, również mięśnie głębokie tułowia, które są istotne dla prawidłowej pracy kręgosłupa. Trening funkcjonalny wzmacnia wszystkie partie mięśniowe, poprawia kondycję, siłę, zwiększa zakres ruchów w stawach, poprawia wygląd całej sylwetki.

Więcej o treningu funkcjonalnym przeczytasz w artykule: Trening funkcjonalny - na czym polega i jakie są jego zalety?

 

2. Większa efektywność treningów dzięki ćwiczeniom wielostawowym

 

W Bazie Ćwiczeń Fitomento znajdziesz wiele ćwiczeń wielostawowych, które są polecane zarówno przy redukcji tkanki tłuszczowej, jak i przy budowie masy mięśniowej. Ćwiczenia wielostawowe podnoszą efektywność treningu, wzmacniają tkankę łączną, która podtrzymujące mięśnie, co zmniejsza ryzyko kontuzji ścięgien i więzadeł. Ćwiczenia złożone dzięki jednoczesnym angażowaniu wielu włókien mięśniowych podnoszą efektywność treningu i pozwalają osiągać jak najlepsze wyniki.

 

3. Trening  dopasowany do Ciebie - ze sprzętem lub bez

 

Możesz ćwiczyć zarówno jedynie z ciężarem własnego ciała, jak i ze sprzętem. To od Ciebie zależy jaką formę aktywności wybierzesz. Zarówno ćwiczenia kalisteniczne, jak i ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem mogą przynieść pożądane rezultaty. Wszystko zależy od regularności Twoich treningów, motywacji do podnoszenia swojej poprzeczki coraz wyżej i poprawności wykonywania ćwiczeń.

Więcej o kalistenice w artykule: Kalistenika - dlaczego warto trenować z ciężarm ciała?

 

4. Łatwo zobaczysz efekty

 

Na Fitomento łatwo i szybko przekonasz się, czy robisz postępy, a to dzięki Twojemu dziennikowi treningowemu. Jeśli zapisujesz każdy wykonany trening, łatwiej jest Ci również zróżnicować treningi, kontrolować ich intensywność, a także dbać o regularność ćwiczeń. Obserwowanie swoich osiągnięć to udowodniony sposób na utrzymanie motywacji do dalszej pracy – a to od motywacji w głównej mierze zależy, czy osiągniesz wyznaczony cel.

Więcej o tym, dlaczego warto prowadzić swój dziennik treningowy: Dziennik treningowy - 4 ważne powody, by go prowadzić

 

5. Trening taki jak lubisz

 

Możesz ćwiczyć zarówno w domu, jak i na siłowni – to od Ciebie zależy, które miejsce bardziej Ci odpowiada.

Do swoich treningów możesz łatwo zaglądać zarówno na komputerze, jak i z urządzenia mobilnego.

Zapisane na Twoim koncie treningi nigdy się nie zgubią – zawsze w każdej chwili możesz do nich wracać :-)

Możesz tworzyć własne treningi korzystając z bazy ćwiczeń, jak i korzystać z treningów Fitomento 85 Trenigów Fitomento +

Znajdziesz tu zarówno treningi intensywnie spalające tkankę tłuszczową, jak i treningi, które pomogą Ci zbudować silne mięśnie, rozbudować tkankę mięśniową.

 

Pamiętaj, treningi to coś więcej niż dążenie do wymarzonej sylwetki.

To satysfakcja, pokonywanie swoich słabości i każdego dnia stawanie się coraz silniejszym. :-)

Każdego dnia możesz być bliżej celu. Wszystko zależy od Ciebie.


Do zobaczenia na Fitomento! :)

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

motywacja do ćwiczeń, treningu, jak się zmotywować

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas