Sugestie

Motywacja Trening Ćwiczenia | Fitomento

Motywacja, inne

efektywna praca zdalna 14 Maj
 / Published in Motywacja, inne

W ostatnim czasie praca na home office stała się bardzo popularna. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z tego rozwiązania, lecz niektórzy zauważyli, że praca zdalna obniża ich produktywność. Co zrobić, żeby na home office pracowało się lepiej? Jak nie przynosić pracy do domu, skoro nawet z niego nie wychodzisz? Oto 7 sposobów na domowe biuro, które pomogą Ci pracować efektywniej!

Dodaj do ulubionych
 / Published in Motywacja, inne

Pomysły na integrowanie pracowników zdalnych od Fitomento.

 

W ciągu ostatniego roku wiele firm przeszło przymusowo na tryb pracy zdalnej. Obecna sytuacja wymusiła bardzo gwałtowne zmiany w organizacjach, nawet tych, które jak dotąd nie praktykowały tego sposobu pracy. Nie jest łatwo przystosować się do tak dużych i szybkich zmian, a przy tym zadbać o wszystkie szczegóły zarządzania pracownikami zdalnymi.

Dodaj do ulubionych
23 Paź
Każdy z nas w codziennym życiu niejednokrotnie musi stawić czoła stresującym sytuacjom. Praca, życie osobiste, a nawet codzienne drobne okoliczności mogą sprawić, że trudno jest nam utrzymać nerwy w ryzach. Warto jednak dołożyć starań, by zapanować nad stresem, który może być przyczyną szeregu niekorzystnych dla zdrowia implikacji, w tym przyrostu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Właściwe odżywianie i regularna aktywność fizyczna nie wystarczą, by móc cieszyć się nienagannym zdrowiem. Umiejętność zachowania opanowania w stresujących sytuacjach okazuje się również jednym z kluczowych czynników w dbaniu o dobrą kondycję organizmu, a permanentny stres może nam zaszkodzić bardziej niż nam się wydaje.
Dodaj do ulubionych
23 Kwi

Przedstawiamy spis artykułów znajdujących się w Bazie Wiedzy Fitomento, byś jeszcze łatwiej mógł odnaleźć interesujące Cię tematy i zagadnienia :-)

Dodaj do ulubionych
08 Mar

Każdego ranka budzisz się z opuchniętą twarzą, na wadze pojawiają się nadprogramowe kilogramy niewiadomego pochodzenia, na skórze widoczne są ślady od bielizny lub biżuterii? To tylko niektóre z objawów, które mogą wskazywać na zatrzymanie wody w organizmie. Jakie są sposoby radzenia sobie z tą częstą i uciążliwą dolegliwością?

Dodaj do ulubionych
13 Lut

Kluczem do osiągnięcia celu jest regularność treningów. Jak jednak zachować motywację i nie poddawać się, jeśli szybko nie widzisz efektów? Przeczytaj, jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń.

Dodaj do ulubionych
05 Lut

 Czy obiecywałeś sobie kiedyś, że zaczniesz regularnie ćwiczyć, ale po kilku treningach wracałeś do swojej rutyny spędzania wolnego czasu siedząc przed telewizorem, komputerem lub zajadając się niezdrowymi przekąskami? Czy wyznaczałeś sobie cel schudnięcia, wyrzeźbienia idealnego ciała, poprawy kondycji, ale jak dotąd nie udało Ci się go osiągnąć? Wiesz, że aktywność fizyczna ma wiele zalet zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego, ale to nie wystarcza, by zmotywować Cię do regularnych ćwiczeń? Jednym słowem – chcesz, próbujesz, ale Ci się nie udaje? Czytaj dalej i dowiedz się, jak utrzymać stałą motywację.

Dodaj do ulubionych
02 Lut

Prawdopodobnie dla większości osób dbających o linię bohaterka niniejszego artykułu to wróg numer jeden. Tymczasem tkanka tłuszczowa to nie tylko zwałki tłuszczu w niechcianych miejscach, ale również absolutnie niezbędna część naszego organizmu. Przyjrzyjmy się jej bliżej oraz poznajmy również te jasne jej strony.
 

Dodaj do ulubionych
28 Sty
Fakt, chcę być wysportowany, mieć idealną sylwetkę, schudnąć, ale to przecież nie moja wina, że wciąż jakieś okoliczności uniemożliwiają mi wykonanie treningu. Chcę ćwiczyć, ale zacznę za jakiś czas, bo przecież teraz mam inne priorytety. Nie mam kiedy i jak. - I tak 5 lat lub więcej staramy się zrzucić te 3 kilo, powtarzając sobie i innym – Muszę w końcu zabrać się za siebie! Powodów, które uniemożliwiają nam regularnie ćwiczyć jest wiele. Czy jednak nie są to wyimaginowane przez nas przeszkody, by usprawiedliwić się za brak ruchu?
Dodaj do ulubionych
21 Sty

Czy wiecie jak postrzegają każdego człowieka tajemniczy wolnomularze? Jako „nieociosany kamień”. „Nieociosany kamień” symbolizuje niedoskonałość umysłu i serca, nad którymi należy pracować, aby uzyskać doskonałą rzeźbę, dzieło sztuki, które kryje się w każdym z nas i które, jeśli będziemy wytrwali i cierpliwi, na pewno w końcu zdołamy ukazać światu.

Dodaj do ulubionych
14 Sty
Wszyscy znamy tych ludzi. Poznają kogoś nowego – dziewczynę, albo chłopaka i nagle, jak szaleni, rzucają się w wir ćwiczeń. Biegi, interwały, martwe ciągi, pływanie, taniec… Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. To, co inni wypracowują latami, oni starają się nadrobić w kilka tygodni. Stosują restrykcyjne diety i prawie mieszkają na siłowni. Mają też efekty. Udaje im się wypracować całkiem niezłą sylwetkę. Mija jakiś czas. I, wtedy, przypadkiem, spotykasz ich znowu i ledwo ich poznajesz! Wyglądają, jakby w ogóle nie ćwiczyli! Cóż takiego się stało?
Dodaj do ulubionych
28 Gru
Mija kolejny dzień, a Ty znów nie zdążyłeś poćwiczyć? Czujesz wyrzuty sumienia, ale już po chwili usprawiedliwiasz się w myślach, że przecież „nie masz czasu”. Ja sądzę jednak, że pomijając pewne ekstremalne przypadki, jest to po prostu zwykła wymówka. Większość z nas bowiem, niestety, po prostu nie umie organizować swojego czasu i przez to, zamiast efektywnie go wykorzystywać, najzwyczajniej w świecie marnuje go. Ale tak wcale być nie musi! Wystarczy wprowadzić proste zmiany, by odmienić swoje życie.
Dodaj do ulubionych
21 Gru

Mając tysiące spraw na głowie, łatwo o zmęczenie pod koniec długiego dnia. Czasami jednak, uczucie wyczerpania towarzyszy nam cały czas, nawet zaraz po przebudzeniu czy w trakcie wolnego, kiedy mamy dużo czasu na odpoczynek. Za zmęczeniem może kryć się coś więcej niż nadmiar obowiązków. Co takiego?

Dodaj do ulubionych
14 Gru
Czy poza poprawą naszego zdrowia i wyglądu, sport przynosi nam także inne korzyści?  A jeśli tak to jakie? Nie od dziś wiadomo, że sport to prawdziwa szkoła charakteru. Jak powiedziała sama Justyna Kowalczyk: „Uprawianie sportu bardzo kształtuje charakter. Z jednej strony zrobiłam się bardziej uparta i konsekwentna w dążeniu do celu, a z drugiej nauczyłam się pokory”[1]. Również i nam sport może przynieść wiele korzyści.
Dodaj do ulubionych
07 Gru

Sport to zdrowie – to hasło zna chyba każdy z nas. Jednak czasami chęć bycia wysportowanym i zwiększania masy mięśniowej przeradza się w niezdrową obsesję. Widok osoby o przesadnie rozbudowanej muskulaturze, spędzającej na siłowni większość wolnego czasu, wcale nie należy do rzadkości. Od budowania masy mięśniowej można się uzależnić – mówimy wtedy o schorzeniu o nazwie bigoreksja.

Dodaj do ulubionych
01 Gru

Pierwszy krok to podjęcie decyzji, drugi wcielenie w życie, a trzeci to już tylko radość z widocznych efektów. Czemu tak łatwo snuć plany, a o wiele ciężej dotrwać do ich realizacji? Czemu zawsze odchudzamy się od poniedziałku?

Dodaj do ulubionych
18 Lis

Jak niedobór aktywności fizycznej wpływa na występowanie niektórych rodzajów nowotworów?

Dodaj do ulubionych
12 Lis
Published in Motywacja, inne / 

Joga

 
Zasady jogi zostały spisane już w II w. p.n.e. To fascynujące, że obecnie miliony ludzi na całym świecie regularnie ją ćwiczy! Joga to starożytna praktyka, pochodząca z Indii, mająca na celu integrację umysłu, ciała oraz ducha, która zapewnia dobre zdrowie oraz dobrą formę fizyczną i psychiczną. Obejmuje ćwiczenia umysłowe i fizyczne, sugeruje to sama nazwa "joga", która pochodzi z sanskryckiego słowa yukti, czyli „zjednoczenie”.

Dodaj do ulubionych
02 Lis

O tym, jak zaczęła się jej przygoda z aktywnością fizyczną, jak radzić sobie w trudniejszych momentach i utrzymać motywację do ćwiczeń opowiada Ania Szymiec - autorka bloga fitania.pl.

Dodaj do ulubionych
26 Paź

„Żeby coś zmienić w swoim życiu, trzeba coś zmienić w swoim życiu!” Jakie to proste i banalne, a jakie trudne do zrozumienia i przede wszystkim, zrealizowania. Wielu z nas ma nadzieję, że zmieni swoje życie, „kiedyś”, „jakoś”, w sposób niezauważalny, powoli, bez wielkich zmian. Ale jak można cokolwiek poprawić, polepszyć bez zmian? Jeśli pragniemy jakiejś znacznej zmiany, musimy znacznie zmienić nasze dotychczasowe nawyki. Nie ma innego wyjścia.

Dodaj do ulubionych
22 Paź

Siłowni jest mnóstwo. Albo mała klitka, z niewielką ilościa sprzętu, ogromem żelastwa i groźnie wyglądającymi, dopakowanymi facetami, a może delikatny, kobiecy look, z drobnymi, kolorowymi hantelkami i wygodnymi maszynami, czy w końcu wypasione kosmiczne centrum dowodzenia, przerażające swym ogromem, gdzie wśród miliarda dziwnie wyglądających urządzeń możesz pójść też na solarium, do sauny, czy nawet napić się kawy. Wszystko zależy od tego, co wybierzesz i gdzie będziesz czuć się najlepiej.
 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas