Sugestie

9 Pomysłów na prezent dla pracownika i zdrowy Welcome Pack

Utworzony 21 Cze 2020 przez  / Dział: Corporate Wellbeing

W środowisku pracowniczym zdarza się wiele okazji do podarowania innemu pracownikowi prezentu. Upominki dają swoim pracownikom szefowie, a pracownicy szefom i kolegom z zespołu. Jak wybrać idealny pomysł na prezent? Dlaczego warto to robić i jak dopasować prezent do okazji?

 

Prezent dla pracownika na każdą okazję: na święta, na pożegnanie, na podziękowanie. Paczki dla pracowników. Zdrowy welcome pack dla pracownika

 

Pomysłowość to jedyne, co Cię ogranicza

 

Powodów do obdarowania może być mnóstwo. Często są to standardowe okazje typu ślub, urodziny, imieniny, przyjście dziecka na świat, awans, jubileusz pracownika lub firmy, święta czy mikołajki. Ale poza nimi można znaleźć i te mniej typowe, jak uzyskanie tytułu pracownika miesiąca, odejście na emeryturę, odejście z pracy, złożenie gratulacji (z okazji zakończenia studiów, ukończenia kursu, jakiegoś osiągnięcia w pracy), podziękowanie za odciążenie od obowiązków, zakończenie dobrego dla firmy kwartału/półrocza/roku, obdarowanie dzieci pracownika, itd. 

Zobacz nasz pomysł na prezent dla pracownika: Zdrowe Boxy

 

Prezent dla pracownika i Welcome Pack. Dlaczego warto?

Jak widać, okazji do podarowania komuś upominku jest więcej, niż mogłoby się wydawać. Ale dlaczego warto celebrować takie chwile w pracy?

Upominek od szefostwa lub współpracowników to forma integracji w zespole oraz docenienia danej osoby.

Według magazynu Forbes, ponad 70% pracowników czuje się niedowartościowanych i niedocenianych w pracy! Aby pozyskać i zatrzymać w firmie utalentowanych pracowników, należy szczególnie dbać o ich poziom motywacji. Tym bardziej jest to ważne, że obecnie, w dobie wysokiej konkurencyjności firm, coraz trudniej jest zatrzymać pracownika w organizacji. 

Wśród powodów, dla których odchodzi się z pracy, często wymienia się: brak informacji zwrotnej i niski poziom motywacji, a także poczucie niedocenienia. Łatwo zapomnieć o obowiązku pokazania uznania dla swoich współpracowników czy podwładnych lub o przekazaniu im istotnych informacji, a to prowadzi do poczucia bycia niezauważonym w firmie i zmniejszenia ważności pracy. Organizacje, które mają na uwadze powyższe, często wprowadzają dla swoich zatrudnionych dodatkowe benefity, upominki czy bardziej komfortowe warunki pracy. 

Jednym ze sposobów motywacji pracownika jest wspieranie rozwoju, docenienie jego wartości oraz przekonanie go o jego unikatowej ważności dla firmy.[1] Oprócz rzadszego porzucania miejsca pracy, docenienie i wynagradzanie pracy wpływa też na jej wyższą jakość. 

Powinniśmy również pamiętać, że pracownicy, którzy dbają o swoje dobre samopoczucie, są bardziej efektywni w pracy, odporniejsi na choroby i wykazują niższą absencję. Natomiast co do korzyści dla organizacji, pracownicy zadowoleni i docenieni owocują mniejszymi wydatkami ze strony organizacji na opiekę zdrowotną, wyższą jakością wykonywanej pracy, zwiększonym zaangażowaniem i lepszymi relacjami ze współpracownikami.

Ważne jest też, by natychmiast i za każdym razem nagradzać ludzi za ich innowacyjne rozwiązania.

 

Według psychologów, publiczna pochwała wywołuje u nich tzw. efekt pozytywnego wzmocnienia, który sprawia, że ci ludzie będą starali się powtórzyć swoje zachowanie w przyszłości. Docenianie i nagradzanie podwładnych jest więc niezmiernie ważne dla ich motywacji i chęci pozostania w zespole. [2]

 

Prezent dla pracownika: Zdrowe Boxy

 

Jakie prezenty dla pracowników są najlepsze? Zdrowe paczki dla pracowników.

Przede wszystkim - dopasowane do okazji. A drugim wyznacznikiem doboru upominku powinny być zainteresowania pracownika oraz wartości wyznawane przez organizację. Oprócz (lub zamiast) nagrody finansowej niekiedy lepiej zakupić nagrodę rzeczową, która zostanie z pracownikiem na dłużej. Nagrody kojarzące się z wartościami w firmie pozwolą na wzmocnienie tych idei wśród nagradzanych osób, a także promocję wśród innych, być może potencjalnie zainteresowanych pracą, osób. Pozostając przy sprawdzonych i uniwersalnych pomysłach, upominek może okazać się mało oryginalny i niedopasowany do obdarowanego. To z kolei może sprawić, że pracownik nie poczuje się tak bardzo doceniony, jak mógłby w tej chwili. Dzięki personalizacji (w postaci graweru, nadruku, odpowiedzi na preferencje pracownika), całkiem zwyczajny upominek można zamienić w wyjątkowy prezent. 

W zależności od rodzaju firmy, budżetu i okazji, nagrodą może być:

 • wycieczka dla pracownika i osoby towarzyszącej;
 • urządzenia RTV/AGD;
 • komplet porcelany;
 • smartfon;
 • kubek z nadrukiem;
 • voucher do spa;
 • voucher do wykorzystania w jakimś sklepie;
 • rower;
 • dodatkowe, certyfikowane szkolenie.

Oczywiście dopasowując powyższe z zainteresowaniami pracownika. Niezależnie od okazji natomiast, warto, by dany upominek był czymś, z czego pracownik będzie w domu lub w pracy korzystał. 

Sprawdź naszą ofertę prezentów dla pracowników

 

Prezent dla pracownika na każdą okazję

Co natomiast w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, co spodoba się danej osobie najbardziej?

W tym miejscu przychodzimy Wam na ratunek i proponujemy nasze zdrowe przekąski zapakowane w tematyczne boxy! Zazwyczaj dając prezent chcemy dołączyć do niego słodycze, a takie zdrowe co nie co jest korzystniejszą opcją zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Boxy te mogą stanowić też samodzielny prezent, który doceni zaangażowanie danej osoby.

 

Prezent dla pracownika i welcome pack. Dlaczego akurat zdrowe boxy, paczki dla pracowników?

Zdrowe nawyki żywieniowe podnoszą efektywność pracowników, podczas gdy spożywanie przetworzonej, niezdrowej żywności wpływa negatywnie na ich energię do pracy, sprawia, że robią się ospali, mają problemy z koncentracją, a w dłuższym okresie - problemy zdrowotne. W naszych boxach znajdują się same zdrowe przekąski, co pomoże wpłynąć na zmianę złych nawyków żywieniowych, a to z kolei przekłada się na korzyść pracodawcy i pracownika. 

Dodatkowo, pracownicy doceniają dbanie o zdrowie jako wartość organizacji. Dzieląc się przekąskami z innymi, także promują te wartości. Oto kilka naszych propozycji skomponowanych w tematyczne boxy, które towrzą nie tylko zdrowy, ale też fajny prezent. Boxy te to też ciekawa propozycja na Welkome Packi dla pracowników.

Sprawdź naszą ofertę prezentów dla pracowników

 

Przezent i Welcome Pack dla pracownika - zdrowy box

 

Prezent dla pracownika: Fruity Box - Owocowe przekąski

Twój pracownik kocha owoce? Dba o to, by uzupełniać witaminy, często widzisz, jak pije soki owocowe lub podjada jabłko po lunchu? To zestaw idealny dla niego!

W Fruity Box znajdują się owocowe listki, owocowo-orzechowe krążki morelowe, zdrowe chipsy jabłkowe, batony z owoców liofilizowanych i owocowe batoniki od Porcja Dobra.

Nie musisz się obawiać tu o niezdrowe składniki, więc jeśli Twój pracownik jest na diecie lub po prostu stara się zdrowo odżywiać - ten zestaw jest dla niego. Dużą zaletą tego boxa jest też różnorodność produktów, która sprawia, że nie może się znudzić.

 

prezent dla pracownika welcome pack

Zapytaj o wycenę

 

Prezent dla pracownika: Nuts For Your Brain Box

Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, wykonuje dużo wartościowej pracy, pomogła Ci przy ważnym projekcie lub jest bardzo kreatywna - ten box jest dla niej! Również zespół, który czeka ważne zadanie, może być pobudzony do pracy właśnie takimi pysznościami.

W zestawie Nuts For Your Brain znajdują się orzechowe przekąski, w tym mieszanki bakalii, orzechowe batony dodające zdrowej energii, a także ciastko z płatków zbożowych z dodatkiem masła orzechowego. Na pewno posmakuje osobie, która nie może się obejść od miseczki orzechów na biurku. 

prezent dla pracownika welcome pack

Dowiedz się więcej o naszych boxach

 

Prezent dla pracownika: COOKIE Box - Zdrowe Ciastka

A może osoba, której chcesz dać upominek, ma słabość do ciasteczek? Nie wyobraża sobie poobiedniej kawy bez czegoś słodkiego? Ten Cookie Box jest w takim razie dla niej!

Jest to mieszanka przeróżnych ciastek - owsianych, orzechowych, z czekoladą, żurawiną, morelą… Podarowując taki zestaw pokazujesz, że dbasz o zdrowie pracownika i znasz jego upodobania.

prezent dla pracownika welcome pack

 

Prezent dla pracownika: Protein Snack Box - Przekąski Proteinowe

Wiesz, że ten pracownik ćwiczy. Zamiast czekoladowych batonów, na jego biurku znajdziesz batony proteinowe, pomiędzy posiłkami pije proteinowe shake’i.

Dla tej osoby zdecydowanie najbardziej odpowiednim prezentem będzie Protein Snack Box!

Znajduje się tam aż 5 batonów proteinowych, dwie propozycje na szybki lunch o wysokiej zawartości białka, suszona wołowina oraz proteinowe kulki kokosowe z migdałem. Dając taki upominek pokażesz, że doceniasz dbanie pracownika o zdrowie i sylwetkę, a także, że kibicujesz mu w tych działaniach. 

prezent dla pracownika welcome pack

 

Prezent dla pracownika: COCONUT LOVER Snack Box Kokosowe Przekąski

Ta osoba uwielbia kokosowe smaki. Jest fanem wody kokosowej, zup na mleczku kokosowym, a na jej biurku widzisz wiórki, które zostały po zjedzeniu kokosanek.

Na pewno ucieszy się ogromnie, kiedy zostanie obdarowana zestawem Coconut Lover i doceni, że trafiłeś w jej gust!

W boxie tym znajduje się aż 14 zdrowych przekąsek, w tym: batony kokosowe bez cukru od 5 różnych producentów, kokosowe kulki mocy z nutką maliny, proteinowe kulki kokosowe z migdałem, sezamki z kokosem, a także ekologiczne płatki kokosowe. No nie mogło być lepiej!

prezent dla pracownika welcome pack

 

Prezent dla pracownika: Gluten Free Snack Box - Przekąski bez glutenu

Ten pracownik w cateringu pracowniczym szuka oznaczeń “Gluten Free”, a jeśli zespołowo zamawiacie jedzenie, to z restauracji, która oferuje bezglutenowe posiłki. Być może choruje na celiakię, a może po prostu stara się glutenu unikać.

Jakkolwiek by nie było, szanując te wybory, proponujemy rozwiązanie! W tym zestawie jest aż 18 bezglutenowych przekąsek, w tym pieczone chipsy, przekąski owocowe, zdrowe batony, chrupki, ciasteczko owsiane i kokosowe kulki mocy z maliną. Na pewno pracownikowi zrobi się miło, że pamiętałeś o jego preferencjach.

 

Dowiedz się więcej o naszych boxach

 

Prezent dla oracownika: CZOKO FREAK Snack Box

Osoba, którą chcesz obdarować, po prostu kocha czekoladę. Nie wyobraża sobie bez niej życia, w szafce od biurka chowa co najmniej kilka czekolad w razie spadku energii, a wszelkie próby zaprzestania jedzenia czekolady kończyły się niepowodzeniem... I dobrze! Bo wcale nie trzeba rezygnować z czekolady. W końcu kakao zawiera dużo magnezu, wpływa pozytywnie na koncentrację i przede wszystkim poprawia nastrój!

W tym zestawie znajduje się wiele pyszności, które doceni taki pracownik - zaczynając od zdrowych batonów z kakao, przez czekoladę RED (bez cukru) i kruszone ziarno kakao z dodatkiem morwy, a kończąc na czekoladowych waflach. Polecamy!

prezent dla pracownika welcome pack

 

Prezent dla pracownika: KIDS Snack BOX Przekąski dla dzieci

Pracownik ten ma dziecko, a sam lubi się zdrowo odżywiać. Może warto więc dołączyć do prezentu dla niego także upominek dla dziecka? Na święta zamiast tradycyjnej paczki, zdrowe przekąski w miejsce niezdrowych na pewno będą docenione przez rodziców. Kids Snack Box jest mieszanką przekąsek owocowych i orzechowych, w tym batoników, zamienników żelek, ciasteczek oraz chrupek. Dzieciaki ucieszy taka różnorodność, a pracownika troska o ich zdrowie.

prezent dla pracownika welcome pack

 

Prezent dla pracownika: Box różności

Wśród naszych zestawów mamy też przygotowane trzy BOX MIXy, więc jeśli nie do końca znasz preferencje obdarowywanej osoby, lecz wciąż chcesz przekazać ideę zdrowego odżywiania, Box Różności to dobry wybór. W zestawach tych znajdują się przekąski słodkie i słone, ciasteczka, batony, kulki mocy, bakali, przekąski owocowe.

 

Zestawy zdrowych przekąsek to dobry pomysł na prezent nie tylko od szefa dla podwładnego, ale też wśród współpracowników z zespołu. Może być podziękowaniem za pracę, albo zagrzewać do pracy nad projektem. Sprawdzi się przy odejściu na emeryturę lub jako upominek na odejście z pracy.

prezent dla pracownika welcome pack

 

Prezenty dla pracowników - dlaczego zdrowe boxy?

Idea wręczania żywności ma wiele plusów. Jedzenie łagodzi obyczaje, pozwala się zintegrować, a przerwa na małą przekąskę niejednokrotnie może pobudzić kreatywność.

Zdrowe przekąski mogą stać się częścią kultury pracowniczej, towarzyszyć spotkaniom zarówno spotkaniom zespołu, jak i z klientem zewnętrznym. Są też dobrym pomysłem na docenienie pracownika.

Zdrowe przekąski sprawdzą się jako prezent z okazji świąt, imienin, urodzin, sukcesu pracowniczego czy ślubu. Są uniwersalne, a jednocześnie da się je spersonalizować według preferencji i stylu życia danej osoby. 

 

Jeśli chciałbyś podarować miły upominek swoim pracownikom, zapraszamy do nas :-)

Boxy ze zdrowymi przekąskami to:

 • Zdrowy Prezent dla Pracownika na każdą okazję
 • Welcome Pack - Paczki Powitalne 
 • Paczki na odporność
 • Paczki dla Pracowników Zdalnych 
 • Paczki Świąteczne 
 
Zaskocz swój Zespół wyjątkowymi prezentami!
 
Wyróżnij się spośród innych pracodawców
 
Sprezentuj wyjątkową, zdrową paczkę dla swojego Zespołu
 
i prześlij dawkę zdrowej energii prosto do domu Twoich Pracowników! 
 
 
Dodaj do ulubionych
Czytany 548 razy Ostatnio zmieniany sobota, 22 August 2020 11:26

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas