Sugestie

Trening ABT - ćwiczenia na nogi i pośladki. Zalety treningu ABT. Dla kogo jest przeznaczony?

Utworzony 05 Lis 2014  / Dział: Trening

Żeby eksponować nogi, nosić krótkie spodenki czy relaksować się w bikini na plaży, nie trzeba być niewiarygodnie zgrabnym. Gdyby jednak komuś zależało na dobrej kondycji dolnych partii ciała oraz ich wizualnej atrakcyjności powinien zapoznać się z ideą treningu ABT, który łączy w sobie ćwiczenia na uda, pośladki i brzuch.

trening ABT, trening dolnych partii ciała

Trening ABT, Fot. Fotolia

 

Trening ABT. Ćwiczenia ABT na uda, pośladki i brzuch

ABT to skrót, w którym zawiera się istota treningu. Pochodzi on od trzech angielskich słów: abdominal – brzuch, buttocks – pośladki, thighs – uda. Jak sugerują te słowa – celem treningu jest skoncentrowanie się na mięśniach dolnych partii ciała.Uwaga skupia się zatem na ćwiczeniach na uda, pośladki i brzuch. Jest to trening wzmacniająco-kształtujący. Składają się na niego ćwiczenia z grupy muscle, czyli ćwiczenia poprawiające siłę mięśniową, elastyczność oraz kształt mięśni. 

Przeczytaj również: TreningTBC - na czym polega? Jak poprawić kondycję i schudnąć?

 

Trening ABT - etapy

Aby trening można było uznać za prawidłowo wykonany, należy w jego trakcie przejść przez trzy etapy. Pierwszym z nich jest rozgrzewka. Trwa on przeważnie ok. 15 minut. Choć nie jest długa, to jednak uznawana jest za niezbędny komponent treningu. Pozwala nie nadwyrężyć mięśni, zapobiec urazom i kontuzjom. Środkowy element to trening właściwy, oblejmujący ćwiczenia na uda, pośladki i brzuch. Składają się na niego ćwiczenia mające poprawić wytrzymałość organizmu oraz zapewnić wzrost siły mięśni od pasa w dół. W tym celu wykonywane są statyczne ćwiczenia o dużej liczbie powtórzeń. Większość ćwiczeń wymaga przyjęcia pozycji izolowanych niskich, ponieważ pozwala to skuteczniej skoncentrować się na danej partii ciała. Zdarza się, że w czasie treningu pójdą w ruch nie tylko nasze kończyny, ale i różne sprzęty, takie jak step, ciężarki, piłki czy taśmy. W ten sposób eliminuje się potencjalny element monotonii, jakiej obawiają się niektórzy ćwiczący. Każdy trening ABT kończą ćwiczenia rozciągająca i rozluźniające.

 

 

Ćwiczenia ABT wskazówki

Po pierwsze, jego średnie tempo, które pozwala utrzymać odpowiednia muzyka towarzysząca tego rodzaju ćwiczeniom. Sprzyja ono uwalnianiu tłuszczu zmagazynowanego głównie w obrębie nóg, brzucha oraz pośladków. Umiarkowana intensywność ćwiczeń powoduje ponadto, że są one skierowane do ludzi w każdym wieku i nie wymagają specjalnego przygotowania. Mogą się na nie zdecydować m.in. te osoby, które ze względów zdrowotnych nie powinny uczestniczyć w intensywnych treningach. W treningu (po drugie) istotny jest również nacisk położony na dużą liczbę powtórzeń. W treningu wykonywane są różne ćwiczenia na uda, pośladki i brzuch. Dzięki temu można osiągnąć dobre wyniki w zakresie kształtowania mięśni dolnych partii ciała. 

 

Trening ABT - dla kogo?

Ta metoda treningowa stworzona została z myślą o kobietach. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się nią zainteresować również mężczyźni. Rezultaty ćwiczeń można bowiem określić mianem uniwersalnych. Przedstawicielom obu płci zależy przecież na wyćwiczeniu mięśni brzucha. Na czym i paniom i panom może jeszcze zależeć? Jak wskazuje nazwa treningu, na wymodelowaniu pozostałych dolnych partii ciała, tj. ud oraz pośladków. Dzięki ćwiczeniom brzuch stanie się płaski, uda szczupłe, zaś pośladki będą jędrne. Nie są to jedynie obietnice, ale rzeczywiste rezultaty regularnie i dokładnie wykonywanych treningów ABT. Podkreślić w tym miejscu należy, że ich pozytywnych skutków odczujemy znacznie więcej. Wśród nich znajdą się dwie pozycje, tj. wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni całego ciała (bez nadmiernego zwiększania ich obwodu) oraz przyspieszenie spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. To z kolei zaowocuje bardziej sprężystą i elastyczną skórą. Można chcieć czegoś więcej? Można. I w tym przypadku otrzyma się to. W efekcie treningów poprawie ulegnie nasza kondycja fizyczna oraz koordynacja ruchowa. Wykonywane w ich trakcie ćwiczenia zredukują nawet cellulit.

Choć trening został opracowany, aby dopomóc dolnym partiom ciała, przynosi pożytek całemu organizmowi. Ćwiczenia z grupy ABT można wykonywać w domu. Warto jednak zdecydować się na trenera, ponieważ dobierze on ćwiczenia (ich układ i intensywność) na podstawie naszych możliwości kondycyjnych. Jeśli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z oferty klubów fitness, pozostaje nam domowe zacisze. Nie przejmuj się też, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną. To spokojne i statyczne ćwiczenia dla wszystkich, niezależnie od poziomu kondycyjnego zaawansowania.

Przeczytaj również:

Pilates - o tym jak chorowity chłopiec stworzył włąsną metodę treningową.

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas