Sugestie

Ćwiczenia na płaski brzuch. 5 skutecznych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Atlas ćwiczeń.

Utworzony 16 Wrz 2015  / Dział: Trening

Wyrzeźbiony, płaski brzuch – marzenie niejednego z nas. By osiągnąć taki efekt, niezbędna jest prawidłowa dieta i odpowiednie ćwiczenia. W dzisiejszym artykule skupimy się na ćwiczeniach. Poznaj 5 skutecznych ćwiczeń na brzuch, które wzmocnią Twoje mięśnie.

Ćwiczenia na płaski brzuch, mięśnie brzucha, brzuszki

Ćwiczenia na mięśnie brzucha, fot. Fotolia

Ćwiczenia na płaski brzuch

 

Poniżej prezentujemy wybrane ćwiczenia na mięśnie brzucha, które bez problemu możesz wykonać w domu. Uwzględnij je w swoim planie treningowym już teraz i ciesz się wyrzeźbionym brzuchem w wakacje ;-). By poznać wiele innych ćwiczeń z opisem i filmami prezentującymi ich wykonanie, odwiedź  Bazę Ćwiczeń Fitomento.

Pamiętaj, ćwiczenia wzmacniające mięśnie  nie wystarczą, by osiągnąć efekt płaskiego brzucha. Niezbedna jest również  odpowiednia dieta i ćwiczenia cardio spalające tkankę tłuszczową.


Mountain climbers

Pozycja wyjściowa do ćwiczenia to pozycja do pompki. Ćwiczenie polega na dynamicznym przyciąganiu raz prawej, raz lewej nogi do klatki piersiowej. Podczas tego ćwiczenia zarówno angażujemy brzuch, jak i mięśnie rąk, nóg i pleców. Mountai climber wprowadza element cardio do naszego treningu, podwyższa się nasze tętno, dzięki czemu szybciej spalamy zbędny tłuszcz ;)

Przeczytaj również:

Trening mięśni brzucha na drążku - zalety i przykłady ćwiczeń.

Płaski brzuch - 7 ważnych wskazówek, jak go uzyskać.

 

Przekładanie piłki z boku na bok w siadzie z uniesionymi nogami

Pozycja wyjściowa to siad z piłką lekarską w dłoniach, stopy uniesione nad podłożem kolana ugięte i złączone. Ćwiczenie polega na przekładaniu piłki lekarskiej z lewego boku na prawy i z powrotem, mając jednocześnie uniesione ugięte w kolanach nogi. Zamiast piłki spokojnie możemy wykorzystać innego rodzaju ciężar, np. hantelkę bądź butelkę z wodą.

 

Stabilizacja w podporze na przedramionach (plank)

Ćwiczenie to angażuje wszystkie mięśnie naszego brzucha, również te wewnętrzne, stabilizujące. Podczas ćwiczenia staraj się jak najbardziej spiąć cały brzuch i nie zapominaj o oddychaniu!

 

Wznosy prostych nóg do piony w leżeniu na plecach

Pozycja wyjściowa to leżenie na plech. Ćwiczenie polega na unoszeniu wyprostowanych i złączonych nóg do pionu a następnie na kontrolowanym, powolnym ich opuszczaniu w taki sposób aby zatrzymać je tuż nad podłożem.

 

Przenoszenie wyprostowanych nóg na boki w leżeniu na plecach

Ćwiczenie podobne do poprzedniego -  ćwiczenie polega na uniesieniu prostych nóg do pionu a następnie przenoszeniu nóg raz na lewą stronę raz na prawą, tak aby zatrzymywać stopy tuż nad podłożem bez jego dotykania.

 

Ćwiczenia ułożyliśmy w jeden krótki trening – znajdziesz go na Fitomento w Treningach użytkowników pod nazwą: FITOMENTO - 5 ćwiczeń na brzuch.

 

Dodaj trening do „Ulubionych” i łatwo wracaj do niego w każdej chwili!

Zaznacz wykonany trening na Fitomento i obserwuj, czy trenujesz regularnie. Pamiętaj, tylko regularne treningi przyniosą efekty. ;-)

Sukces to suma wysiłku, który powtarzasz regularnie. Nie rezygnuj, do dzieła!

Dodatkowo jest jeszcze paleta efektywnych ćwiczeń na brzuch na drążku. Tak - na drążku możesz skutecznie ćwiczyć nie tylko plecy. :-) 

zdrowe przekąski sklep

 

 

Przeczytaj również:

Trening mięśni brzucha na drążku

Skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha bez siłowni

Jak zwiększyć efektywność treningu

6 zasad dobrego rozciągania

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas