Sugestie

Co się dzieje z tłuszczem który spalamy?

Utworzony 23 Cze 2015  / Dział: Trening

Jak sądzicie, co się dzieje z tłuszczem który spalamy podczas ćwiczeń?

spalanie tłuszczu, odchudzanie

a)      Zostaje zamieniony w mięśnie

b)      Trafia do jelit i następnie zostaje wydalony z organizmu

c)       Zamienia się w energię

d)      Zamienia się dwutlenek węgla i wodę?

 

Co się dzieje z tłuszczem który spalamy?

Choć niektórych być może to zaskoczy, prawidłowa odpowiedź to d – tłuszcz zamienia się w dwutlenek węgla i wodę. Spalanie to bowiem reakcja utleniania czyli przyłączenia tlenu. Aby spalić 1 kg tłuszczu, potrzebne jest 2,9 kg tlenu, który pobieramy z powietrza. Natomiast produktem powstałym w owym procesie będzie 2,8 kg dwutlenku węgla oraz 1,1 kg wody. Przedstawione tu wnioski zostały przedstawione przez Rubena Meermana pracownika australijskiej School of Biotechnology and Biomolecular Sciences oraz prof. Andrew Brown z University of New South Wales z Sydney w grudniowym numerze British Medical Journal. Dzięki ich badaniom możemy zatem po raz kolejny potwierdzić wagę prawidłowego oddychania podczas wykonywania ćwiczeń oraz uzupełniania wody[1].

Wiadomo także, iż tłuszcz gromadzony jest w komórkach tłuszczowych. Same komórki tłuszczowe niestety nigdy nie znikają, a jedynie uwalniają zgromadzone w sobie zapasy.

 

Co zatem należy zrobić, aby schudnąć, czyli spalić owe zapasy?

Oczywiście, ćwiczyć! Jak uwodniono, najlepszym połączeniem jest jednoczesne stosowanie treningu siłowego oraz ćwiczeń interwałowych i/lub aerobowych oraz rozsądnie rozplanowana dieta redukcyjna. A zatem - chudnij z głową![1] Na podstawie: Cieślińska Irena, Odchudzamy się przez płuca, Gazeta Wyborcza, artykuł dostępny online: http://wyborcza.pl/1,75400,17197172,Odchudzamy_sie_przez____pluca.html

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas