Sugestie

Trening w domu - dlaczego warto ćwiczyć w domu? Poznaj 4 zalety ćwiczenia w domu.

Utworzony 20 Kwi 2015  / Dział: Trening

Często podejmując odważną decyzję: „zacznę ćwiczyć!” od razu biegniemy na siłownię czy do klubu fitness, by wykupić karnet na treningi. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, ale warto też rozważyć inne możliwości. Nic nie tracąc, możemy śmiało rozpocząć ćwiczenia w domu. Mają one wiele pozytywnych stron. Jakich?

trening w domu, ćwiczenia w domu, ćwiczenie w domu, trenowanie w domu,

                                        Czy warto ćwiczyć w domu, fot. Fotolia

 

Trening w domu - zalety

 

Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

1. Trening w domu czyli brak uciążliwego towarzystwa

Ciężko zaprzeczyć, że ćwicząc w domu, ograniczamy do minimum ilość osób obecnych w czasie naszego treningu. To szczególnie istotne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem lub nie do końca akceptują swój obecny wygląd. Często takie osoby całkiem rezygnują z aktywności fizycznej, bo boją się krytycznych spojrzeń stałych bywalców klubów fitness. W domowym zaciszu czujemy się swobodniej i nie porównując się do nikogo możemy ćwiczyć we własnym tempie i tak, jak nam wygodnie.

 

2. W domu ćwiczmy kiedy i jak długo chcemy

Zapisując się do klubu, niestety musimy liczyć się z ograniczeniami czasowymi. Zdarza się, że mimo, że mamy wykupiony karnet na cały dzień, możemy sobie odpuścić godziny popołudniowe i wieczorne. Zazwyczaj kluby przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie miłośników sportu i wszystkie dostępne urządzenia do ćwiczeń są zajęte. W domu nie mamy tego problemu, nikt też nie patrzy na nas wyczekująco, aż w końcu zwolnimy bieżnię czy rowerek.

 

3. Trening w domu - mniejsze wydatki

Co miesięczne opłacanie karnetu do klubu jest dość kosztowne, a jeżeli doliczymy do tego często kupowane tam pod wpływem chwili napoje, przekąski i suplementy, może uzbierać się spora suma. Jeśli natomiast chcemy trenować w domu, właściwie nasze wydatki mogą skończyć się na macie do ćwiczeń i wygodnym stroju. Oczywiście, można urozmaicić swój domowy trening o różne przyrządy treningowe, które mogą sprawić, że nasz trening będzie ciekawszy i bardziej efektywny.

Tworzenie domowej siłowni wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami, a warto też wziąć pod uwagę, że jest to swojego rodzaju inwestycja - jednorazowy wydatek, z którego możemy czerpać korzyści przez długi czas. Drążek, uchwyty do pompek można kupić już za 40 zł. Można też zainwestować w zakup sztangi, czy poręczy do ćwiczeń. Wszystkie te przyrządy możesz kupić w naszym sklepie:

Sprawdź ceny przyrządów do ćwiczeń

 

4. Większa wygoda podczas treningu w domu

Przemieszczanie się dwa razy w tygodniu lub częściej do fitness klubu, może być dla niektórych dość problematyczne, zwłaszcza, jeżeli chcemy ćwiczyć rano lub popołudniu, gdy na mieście są duże korki. W domu, możemy rozpocząć ćwiczenia od zaraz (zanim minie nam na nie ochota). Poza tym, po treningu możemy odświeżyć się pod swoim własnym prysznicem, nie czekając w kolejkach i mając pewność co do czystości łazienki.

Jeśli stwierdzimy, że czas najwyższy wziąć się za siebie, warto pomyśleć o domowym treningu. Może to być pomysł na początkową fazę naszej aktywności fizycznej, kiedy jeszcze nie czujemy się zbyt pewnie. Możliwe jednak, że trening w domu tak przypadnie nam do gustu, że na stałe zagości w naszym planie dnia. I oby tak było!

Justyna Kowalska

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas