Sugestie

Aktywność fizyczna. Zalety aktywności fizycznej, o których mogłeś nie zdawać sobie sprawy

Utworzony 12 Maj 2015  / Dział: Trening
Ćwiczenia na płaski brzuch i zgrabne nogi? Okazuje się, że służą nie tylko do kształtowania i formowania pięknego ciała, które będzie idealnie współgrało z ulubioną sukienką czy strojem kąpielowym. Istnieje wiele innych sfer dla których warto, byś właśnie dziś poświęcił czas na trening czy wybrał się przejażdżkę rowerową.

zalety treningu, motywacja, zalety aktywności fizycznej

 

Aktywność fizyczna. Motywacja do treningu.

 

Aktywność fizyczna poprawi koncentrację i pamięć

Chcesz poprawić pamięć i odnosić lepsze wyniki w nauce? Uchronić się przed chorobą Alzheimera czy innymi przypadłościami, które mogą dotknąć cię wraz z wiekiem? Jest na to prosty sposób: aktywność fizyczna. Wśród tych najlepiej działających na nasz mózg są: aerobic, bieganie, nordic walking oraz taniec, ale i tutaj nie ma reguły. Ważne, aby się ruszać. Naukowcy wskazują, że wysiłek ten nie musi być nadzwyczaj męczący. Istotne jest to, aby był częsty, a taki będzie, jeśli jego praktyka okaże się dla ciebie przyjemnością.

Znajdź więc ulubiony, aktywny sposób spędzania wolnego czasu i delektuj się wspaniałym ciałem oraz... znacznie wyostrzonym intelektem.

Trening - efekty w pracy i w rodzinie

Praktykowanie sportu, to często przekraczanie własnych barier. "Nie chce mi się" zamieniamy na "zrobię to", "nie dziś" na "właśnie teraz". Równanie z tego wynikające jest bardzo proste: kształtujemy nasz charakter. Ten zaś im silniejszy, tym lepiej służy nam w niejednokrotnie wymagającym życiu codziennym: w pracy w której musimy przygotować kolejny projekt czy w rodzinie, gdy mamy wiele obowiązków do pogodzenia. Ważne więc by uczyć się przekraczać własne bariery, a sport jest na to znakomitym sposobem.

 

Poprawa relacji dzięki aktywności fizycznej

Większość z nas podejmuje się praktykowania sportu przede wszystkim w jednym celu: aby poprawić wygląd swojego ciała. Lepsza prezencja wiąże się zaś z dużo większą pewnością siebie, a ta daje nam komfort w wyrażaniu własnych sądów, emocji, w pokazywaniu kim na prawdę jesteśmy. Otwiera nas też na nowych ludzi, gdyż nie kieruje już nami wstyd przed wybraniem się na zakupy z koleżanką, która zapracowała na świetne ciało, a my nie wyglądamy najlepiej. Poprawa relacji następuje też w zwykłym środowisku domowym, gdy niezadowolenia z siebie i swojego ciała nie próbujemy odreagowywać na bliskich osobach. Zasada jest prosta: im my lepiej czujemy się we własnym ciele, tym lepiej czują się z nami otaczający nas ludzie.

 

Aktywność fizyczna i mniej wydatków? 

Aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia wcale nie muszą być kosztowne. Nikt nie zmusza nas do kupowania drogich markowych ubrań do uprawiania fitnessu, inwestowania w plik książek z poradami czy nabywania wysokowartościowych produktów wspomagających. Jest to jedynie nasz wybór, a aktywność fizyczna może być przyczynkiem do ... ograniczenia kosztów. Być może dzięki niej będziesz w stanie wrócić do ulubionych ubrań sprzed kilku kilogramów i nie będziesz zmuszony by nabywać nowe bluzki w rozmiarze przykrywającym boczki? Jest to wysoce prawdopodobne. Prawdopodobne jest też to, że już nie sięgniesz po drogie kosmetyki kryjące twoje niedoskonałości, gdyż zdrowe ciało samo zadba o piękną cerę. A plik lekarstw kupowanych z każdą kolejną chorobą wynikającą z braku odporności? To kolejne koszty, które potencjalnie możesz ograniczyć. Wszystko dzięki aktywności fizycznej.

Dla każdego z nas uprawianie sportu może mieć szereg różnorakich korzyści: od poprawy pewności siebie i zdobycia lepiej płatnej pracy, do większej radości z życia i mniejszej ilości chorób. Pewne jest jednak jedno: aktywność fizyczna to nie tylko piękne ciało, ale jeszcze, a może przede wszystkim, wiele innych zalet, dla których warto ją praktykować. 

Alicja Starzyk

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas