Sugestie

Siedzący tryb życia. 4 dolegliwości, jakie Ci grożą jeśli cały czas siedzisz

Utworzony 14 Maj 2015  / Dział: Trening
Wiele osób twierdzi, że siedzący tryb życia ich nie dotyczy. Wystarczy się przyjrzeć, w jakiej pozycji spędzamy większość dnia, żeby przekonać się, że większość z nas zmaga się z tym problemem. Godziny w samochodzie, przy biurku, przed komputerem, telewizorem. Czy to z lenistwa, czy też nie, efekt jest taki sam – problemy ze zdrowiem. Zbyt długie spędzanie czasu w tejże pozycji sprzyja wielu chorobom. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

 

Siedzący tryb życia. Choryby i zagrożeżenia dla zdrowia.

 

Prowadzisz siedzący tryb życia? Oto skutki:

 

1. Zaparcia

Zmniejszona aktywność fizyczna osłabia mięśnie jamy brzusznej, przez co następuje zwolnienie ruchów jelit, a co za tym idzie, zaparcia. Długotrwałe są szkodliwe dla zdrowia, ponieważ doprowadzają do zalegania resztek pokarmowych w organizmie, które wytwarzają toksyny. Doprowadza to do pogorszenia samopoczucia, bólów głowy, stanów zapalnych jelit.

2. Hemoroidy

Gdy zbyt wiele siedzimy rośnie ucisk w jamie brzusznej, a podczas zaparcia pod wpływem silnego parcia zwielokrotnia się nacisk na naczynia krwionośne. Z biegiem czasu uwypuklają się i zaczynają wystawać na zewnątrz odbytu. Pojawia się ból, krwawienia, w końcu stan zapalny.

 

3. Bóle pleców

Gdy siedzimy podwajamy obciążenie kręgosłupa. Również nadwaga zwiększa jego obciążenie. Skolioza, odstające łopatki, okrągłe plecy, to wynik siedzącego trybu życia. Taki styl życia sprzyja również osteoporozie oraz zesztywnieniom i zwyrodnieniom stawów.

4. Nadciśnienie

Nadciśnienie, które łączy się również z nadwagą. Zwiększona ilość cholesterolu, mało wydajna praca serca oraz nadciśnienie są zapowiedzią znacznie gorszych chorób układu krążenia.

To tylko kilka skutków siedzącego trybu życia. Warto zadbać o ruch, ażeby ich uniknąć i cieszyć się zdrowiem bez przykrych dolegliwości.

Aleksandra Lipa

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas