Sugestie

Street workout - Forma bez siłowni

Utworzony 12 Paź 2015  / Dział: Trening

Zyskać wymarzoną sylwetkę, zbudować siłę, wytrzymałość, wzmocnić kondycję – a w dodatku bez karnetu na siłownię? Na przeciw wychodzi street workout, inaczej trening uliczny, który staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Swoją nazwę zawdzięcza wykorzystywaniu w treningu elementów zabudowy miejskiej, a sam styl ćwiczeń wywodzi się z kalisteniki, czyli treningu polegającego na wykorzystaniu obciążenia własną masą ciała. Najprostszymi przykładami takich ćwiczeń kalistenicznych są pompki i podciąganie na drażku. Rozwój street workout’u jest bardzo zauważalny, obiekty sportowe, parki oraz osiedla i siłownie zewnętrzne wyposażone w drążki i proste maszyny rosną jak grzyby po deszczu.

street workout

 

Street workout - forma bez siłowni    

Rozpatrując street workout jako sposób na trening można powiedzieć, że jest to jedna z dyscyplin najbardziej wymagająca pod względem fizycznej sprawności. To swoista forma gimnastyki wyniesiona z sali gimnastycznej i rozprzestrzeniona na boiska oraz place.

 

 Zalety street workout'u

 

1. Ogromna siła i wytrzymałość mięśni

Wybierając street workout możemy być pewni, że regularne treningi przyczynią się do szybkiego pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej,a także do zbudowania ogromnej siły mięśni. Ćwicząc z obciążeniem własnego ciała wyrzeźbisz i rozbudujesz mięśnie, nie tyle zwiększając objętość, co gęstość włókien. Efektem będą naturalnie wyrzeźbione mięśnie o ogromnej sile i wytrzymałości.

 

2. Mniejsze ryzyko kontuzji

Zaletą treningów street workout’owych  jest stosunkowo niska urazowość, z uwagi na naturalne ruchy pod obciążeniem własnego ciała. Nie oznacza to jednak, że można lekceważyć technikę i ćwiczyć byle jak. Należy również pamiętać o bardzo istotnej rozgrzewce przed treningiem.

 

3.  Wzmocnione stawy i więzadła

Street workout to nie tylko silne mięśnie. To również wzmocnione stawy i więzadłą, które zapewnią nam większą odporność na urazy i kontuzje w życiu codziennym.

 

4. Zero nudy

Kolejną zaletą treningu ulicznego jest bardzo duża uniwersalność, można wykonywać praktycznie nieograniczoną liczbę ćwiczeń w zależności od naszej wyobraźni, nie wykorzystując przy tym żadnego sprzętu.

 

5. Brak jakichkolwiek kosztów

I tutaj na horyzoncie pojawia się kolejny atut street workout’u, ćwiczenia kalisteniczne nic nie kosztują, nie potrzebujesz karnetu na siłownię, nie potrzebujesz sprzętu, jedyne, co powinnieneś zawsze posiadać to dobre nastawienie i pełna mobilizacja. 

 

6. Ogromna satysfakcja 

Podciąganie na jednej ręce, pompki na jednej ręce, pompki w staniu na rękach... To tylko niektóre z ćwiczeń, których opanowanie wymaga nielada wysiłku i determinacji w ćwiczeniu. Jednak umiejętność ich wykonania to dowód ogromnej siły i ogromna satysfakcja :)

Magdalena Pawłowska

 

Przeczytaj też: Dlaczego warto ćwiczyć z ciężarem własnego ciała, czyli co warto wiedzieć o kalistenice

 

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 plan treningowy na masę, rzeźbę, redukcję tkanki tłuszczowej, treningi, odchudzanie

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas