Sugestie

3 powody, dla których warto ćwiczyć rano

Utworzony 30 Wrz 2014  / Dział: Trening

Powoli zbliżają się mroźne, ciemne zimowe poranki. Coraz trudniej będzie wstać, opuścić wygodne łóżko i rozbudzić się do życia. Jest jednak niezwykle prosty sposób, aby uprzyjemnić sobie wczesne wstawanie do szkoły/pracy. To proste, krótkie ćwiczenia wykonywane bezpośrednio po przebudzeniu. Mogą to być różne podskoki, skłony, przysiady i rozciąganie. Ważne, aby były wykonywane starannie i systematycznie. Dlaczego warto zacząć wprowadzać poranne ćwiczenia w nasz codzienny tryb?

zalety porannego treningu

Dlaczego warto ćwiczyć rano

 

Poranne ćwiczenia. Ćwiczyć rano czy wieczorem?

 

3 powody, by wybrać poranny trening

 

1. Ćwiczenia rano nastroją Cię dobrze na resztę dnia

Poranne ćwiczenia potrafią dać nam kopa na cały dzień. Jeśli uda nam się wstać wcześniej i wykonać poranny sportowy rytuał mamy satysfakcję, że nie daliśmy się lenistwu i tradycyjnemu „Jeszcze 5 minut...”. Mamy poczucie, że zaczęliśmy dzień korzystnie, więc będziemy dążyć do tego, aby był on taki już do końca. Pozbywamy się uczucia rozleniwienia, zniechęcenia, lubimy siebie i naszą energiczność oraz rozpęd z jakim zaczęliśmy kolejną dobę naszego życia!

Przeczytaj też: Jak zmotywować się do treningów?

2. Poranny trening na pobudzenie

Nocne marki znają doskonale ten stan – poranne śpiochy w kącikach oczu, zimno ogarniające nas po wyjściu spod ciepłej kołdry i ziewanie, które nie chce nam dać spokoju przez najbliższe kilka godzin. Szklanka wody i kilkanaście minut porannej rozgrzewki skutecznie uwolni nas od tego wszystkiego. Nasze ciało rozbudzi się, dotleni, rozrusza i rozgrzeje. A świt przestanie być męką dnia codziennego.

 

3. Trening z rana, by być sprawnym i zdrowym!

To "oczywista oczywistość", że regularne ćwiczenia utrzymują nasze ciało w dobrej kondycji. Ktoś powie: „Przecież to tylko kilka minut zwykłych ćwiczeń nad ranem. Co to da?!” Da wiele, ponieważ każda aktywność fizyczna to dla naszego ciała coś niezwykle cennego. To dbałość o zdrowie, rozbudzanie naszego organizmu do pracy już od rana, przygotowywanie go do wyzwań, które czekają nas w ciągu kilkunastu najbliższych godzin. Ponadto, w ten sposób przyzwyczajamy również naszą psychikę, która przywyka do ćwiczeń i jeśli ich z jakichś względów nie wykonamy, czujemy dyskomfort i niedosyt.

Magdalena Pawłowska

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 
 
 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas