Sugestie

Pompki - 3 powody, dla których powinieneś je ćwiczyć

Utworzony 08 Paź 2015  / Dział: Trening

Choć początkowo nieprzyzwyczajone do pracy mięśnie mogą stawiać opór i nawet podstawowa wersja pompek może stanowić spore wyzwanie, zniechęcając się do tego ćwiczenia, sporo tracisz. Pompki przynoszą wiele korzyści – i nie chodzi jedynie o rozbudowaną klatkę piersiową - dlatego warto przetrwać trudny początek.

Pompki - jak robić pompki, rodzaje i zalety pompek. Czy warto robićpompki

fot. Fotolia

 

Pompki - 3 powody, dla których powinieneś je ćwiczyć

                       

1. Pompki - ćwiczenia na klatkę...

... i nie tylko. Po pierwsze, pompki mają wpływ nie tylko na mięśnie klatki piersiowej, ale także na mięśnie barków, ramion i mięśnie brzucha. Te proste ćwiczenia idealnie rzeźbią całe ciało i wspomagają tyle obszarów, że warto zainwestować w nie swój czas.

  

 

2. Imponująca wytrzymałość

Po drugie, pompki nie tylko regularnie rzeźbią całą sylwetkę  -  pozwalają też ćwiczyć wytrzymałość. Ćwiczenie to wymaga sporo wysiłku, choć wydaje się nieskomplikowane. 

Dobrze wykonywane pompki  mogą być podstawą do późniejszego, nieco bardziej wymagającego treningu siłowego z obciążeniem. Pamiętaj, że od ilości zrobionych pompek ważniejsza jest regularność ćwiczeń – to ona w głównej mierze przynosi efekty.

 

3. Trening w domu - Zero wymówek

Po trzecie zaś, w przeciwieństwie do wielu innych aktywności fizycznych, na robienie pompek nie musisz wydawać najmniejszej nawet kwoty, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, dlatego możesz wykonywać je w każdym miejscu. To niezwykle ważne, gdy dziś wszyscy pędzimy usprawiedliwiając swój brak aktywności brakiem czasu.

 

Dowiedz się więcej o pompkach, przeczytaj: Dlaczego pompki to tak skuteczne ćwiczenie, które powinieneś włączyć do swojego planu?

Rodaje pompek. Jak poprawnie je wykonywać i dlaczego warto.

 

Czy warto robić pompki?

Angażowanie wielu partii mięśniowych, wspomaganie organizmu, zerowe koszty, brak ograniczeń co do miejsca i duża efektywność sprawiają, że pompki są bardzo atrakcyjnym sposobem utrzymania sprawności fizycznej. Niezależnie od tego, czy są one początkiem przygody z ćwiczeniami siłowymi czy kolejnym etapem do wspomagania swojej tężyzny fizycznej, warto poświęcić im nieco czasu
i uwagi!

Joanna Stachelek

 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas