Sugestie

Ćwiczenia z piłką lekarską - nawet czterokrotnie zwiększ efektywność treningu

Utworzony 15 Paź 2014  / Dział: Trening

Już starożytni Persowie posługiwali się nią by budować siłę swoich mięśni. Piłka lekarska, doceniona już przed naszą erą, to idealne narzędzie, które pomoże Ci wyrzeźbić sylwetkę i poprawić kondycję. Czytaj dalej i poznaj skuteczne ćwiczenia z piłką lekarską.

Trening z piłką lekarską, ćwiczenia z piłką, piłka lekarska

Trening z piłką lekarską. Fot. Fotolia

Ćwiczenia z piłką lekarską

Trening z piłką lekarską jest jednym z najstarszych i najskuteczniejszych treningów siłowych. Ćwiczenia wykorzystujące piłkę lekarską angażują jednocześnie wiele partii ciała, dzięki czemu nie tylko wzmacniają mięśnie, ale również przyczyniają się do poprawy naszej kondycji, zwiększają siłę, wytrzymałość, zręczność ciała, a także koordynację ruchów.

Wachlarz ćwiczeń z piłką lekarską jest szeroki. W zależności od naszego zaawansowania i sprawności fizycznej należy dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i wagę piłki, a następnie stopniowo zwiększać intensywność treningu. Przed rozpoczęciem przygody z piłką lekarską należy opanować technikę wykonywania podstawowych ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała, takich jak przysiady, brzuszki, pompki, itp. Dopiero później swój trening warto uzupełnić o dodatkowe obciążenie, jakim jest piłka lekarska. Dla początkujących zaleca się piłki lżejsze 1-3kg, dla zaawansowanych 4-6kg.

Sprawdź ceny piłek lekarskich

 

Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci wyrzeźbić całe ciało:

Przysiady z piłką lekarską

Ćwiczenie to modeluje zarówno mięśnie ud i pośladków, jak również mięśnie kończyn górnych. Oprócz zwykłego przysiadu z piłką trzymaną przy klatce piersiowej warto urozmaicić swój trening o przysiady z piłką z rękami wyprostowanymi do przodu bądź z rękami nad głową.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć intensywność treningu i do pracujących mięśni nóg, pośladków oraz rąk dodać pracę skośnych mięśni brzucha warto wykonać obroty z piłką lekarską w wypadzie przednim. Pozycja wyjściowa do tego ćwiczenia to wypad jedną nogą do przodu; noga przednia zgięta, kolano nad stopą; noga tylna ugięta, kolano leży na podłożu; plecy proste, piłka lekarska w rękach wyprostowanych przed siebie na wysokości oczu. Ćwiczenie polega na obracaniu całego ciała na zmianę na lewo i na prawo, bez utraty poziomu rąk trzymających piłkę oraz przy utrzymaniu równowagi całego ciała.

 

Trening brzucha z piłką lekarską

Oprócz przysiadów i wykroków z piłką lekarską warto do swojego planu treningowego dodać kilka ćwiczeń, które pomogą nam znacznie szybciej wyrzeźbić idealne mięśnie brzucha. Są to m.in. brzuszki z piłką lekarską trzymaną za głową, brzuszki z piłką lekarską trzymaną z przodu klatki piersiowej, czy przekładanie piłki z boku na bok w siadzie z uniesionymi stopami. To ostatnie jest szczególnie dobrym ćwiczeniem chwalonym ze względu na jego wysoką efektywność. Podczas przekładania piłki z jednej strony na drugą, trudne staje się utrzymanie równowagi całego ciała, dzięki czemu ćwiczenie z piłką dużo intensywniej oddziałuje na mięśnie brzucha, szczególnie na mięśnie skośne nawet czterokrotnie zwiększając efektywność ich  pracy.

 Wypróbuj trening z piłką lekarską!  >>> 

 

Pompki na piłce lekarskiej

Tych bardziej zaawansowanych zachęcamy również do spróbowania swoich sił w pompkach z piłka lekarską. Wykonanie pompki diamentowej na piłce lekarskiej lub pompki z jedną ręką na piłce a drugą na podłożu może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Przez niestabilność piłki, na której trzymamy ręce, mięśnie zmuszone są do większego wysiłku. Ponadto, aby utrzymać równowagę, uaktywnione zostają również głęboko położone partie mięśni, o których istnieniu często nie zdajemy sobie nawet sprawy. Efekty pracy widoczne są zatem dużo szybciej, a dodatkowo poprawia się koordynacja naszych ruchów.

Regularne wykonywanie ćwiczeń z piłką lekarską nie tylko urozmaici nasz trening, ale również zagwarantuje uzyskanie idealnie wyrzeźbionej sylwetki.

Na tym wachlarz ćwiczeń z piłką lekarską nie kończy się. Aby poznać więcej ćwiczeń z wykorzystaniem tego narzędzia zarejestruj się na Fitomento.com i zdobądź dostęp do darmowej bazy ćwiczeń z opisem i filmem prezentującym ich wykonanie.

Sprawdź ceny piłek lekarskich

 

Pzeczytaj więcej na temat treningów z piłką lekarską:

Trening z piłką lekarską coś więcej niż nudne zajęcia w-fu

Piłka lekarska - dlaczego warto ćwiczyć z piłką?

Przeczytaj też:

Zadbaj o mięśnie głebokie. Trening Core.

Krótko, ale inensywnie - sposób na spalenie maksymalnej liczby kalorii?

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas