Sugestie

Trening z piłką lekarską - coś więcej niż nudne zajęcia w-fu

Utworzony 05 Maj 2015  / Dział: Trening

Piłka lekarska – z czym Ci się kojarzy? Z nudnymi i nielubianymi zajęciami w-fu? Może warto to zmienić? Sądzisz, że aby wyrzeźbić całe ciało, musisz iść na siłownię i przesiadać się z jednej maszyny na drugą? A może lepiej wybrać mniej kosztowną opcję, zaopatrzyć się w piłkę lekarską i urządzić mini siłownię w domu? Choć trudno w to uwierzyć, kilka tygodni regularnego treningu z piłką lekarską może przynieść spektakularne efekty.

Trening z piłką lekarską, piłka lekarska ćwiczenia

Trening z piłką lekarską, fot. Fotolia

 

Trening z piłką lekarską

Ćwiczenia z piłką lekarską nie tylko wzmacniają mięśnie, ale również wpływają na poprawę naszej kondycji, rozwijają siłę, wytrzymałość, zręczność i  w dodatku skutecznie wzmagają spalanie tkanki tłuszczowej. Wykorzystywane są nie tylko w treningach siłowych i ogólnorozwojowych, ale również w takich sportach jak boks, czy koszykówka. Rzuty piłką lekarską pozwalaj zawodnikom zarówno ćwiczyć silę mięśni, jak i technikę oraz koordynacje ruchów, tak ważną podczas gier zespołowych.

Co więcej, piłka lekarska to świetna alternatywa dla hantli lub obciążników. Warto sięgnąć po nią, gdy cierpimy na ‘treningową nudę’ – zakres ćwiczeń z piłką jest bardzo szeroki. Ponadto trening z piłką może okazać się niezłą zabawą, zwłaszcza, że z piłką możemy ćwiczyć zarówno pojedynczo, jak i w parze.

 

Trening z piłką lekarską - o czym warto pamiętać

·         Decydując się na trening z piłką lekarską, należy dobrać odpowiednią wielkość i wagę,

·         Najlepiej rozpocząć od piłki lżejszej, a intensywność treningu zwiększać stopniowo,

·         Ważne jest, aby ćwiczenia poprzedzić odpowiednią rozgrzewką,

·         Do ćwiczeń najlepiej wybrać miejsce przestronne,

·         Należy zwracać uwagę na technikę i poprawność wykonywanych ćwiczeń.

 

A więc, niezależnie czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wzmocnić mięśnie lub poprawić kondycję, ćwiczenia z piłką lekarską to szybka droga do osiągnięcia wszystkich tych celów.

Niektórzy twierdzą, że tak naprawdę zdrowe jest to, co już w starożytności było za takie uważane. Piłką lekarską posługiwali się starożytni Persowie, a sam Hipokrates zalecał swoim pacjentom ćwiczenia z tym przyrządem. Może warto więc zastosować się do jego zaleceń? :)

Chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia - odwiedź bazę ćwiczeń FITOMENTO

Przeczytaj również:

Nawet czterokrotnie zwiększ efektywność treningów - trening z piłką lekarską

Piłka lekarska - dlaczego warto ćwiczyć z piłką?

 
 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas