Sugestie

Rozciąganie po treningu. Jak się rozciągać? 6 zasad dobrego rozciągania. Co daje rozciąganie po treningu?

Utworzony 21 Lis 2014  / Dział: Trening
Rozciąganie – często pomijane i bagatelizowane stanowi istotny element prawidłowo wykonanego treningu, o którym nie należy zapominać. Kilka minut rozciągania niesie wiele korzyści  i chroni przed niebezpiecznymi kontuzjami. Czytaj dalej i poznaj kilka zasad prawidłowego rozciągania.

Jak się rozciągać, rozciąganie po treningu

Rozciąganie po treningu, fot. Fotolia

 

Rozciąganie po treningu. Jak się rozciągać?

 

Jak się rozciągać? Ćwiczenia rozciągające.

1. Rozciągany mięsień musi być wcześniej rozgrzany – zapobiegnie to kontuzjom i bólom. Dlatego też przed rozciąganiem należy wykonać ćwiczenia rozgrzewkowe, np. trucht, pajace, itp. Chyba że rozciągamy się po wykonanym treningu – wtedy nasze mięśnie są już wystarczająco pobudzone :)

2. Przy rozciąganiu nie należy się spieszyć. Ruchy powinny być powolne i dokładne. Każdą pozycję należy przytrzymać przez ok. 30 sekund, zrobić krótką przerwę i powtórzyć ćwiczenie.

3. Nie można stosować nagłych, gwałtownych zamachów i szarpnięć, gydż mogą one doprowadzić do kontuzji.

4. Kręgosłup powinien być wyprostowany, a głowa być przedłużeniem tułowia.

5. Ćwiczenia powinno  się wykonywać w taki sposób, aby czuć lekkie rozciąganie, nie ból.

6. Należy pamiętać, że poprawa giętkości naszego ciała nastąpi stopniowo. Nie można więc rywalizować z innymi lub nadmiernie, na siłę rozciągać nasze ciało dochodząc do granic możliwości.

Przeczytaj też:

Ćwiczenia rozciągające. Stretching.

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas