Sugestie

Czym zastąpić daktyle? Zdrowe zamienniki cukierków.

Masz ochotę na krówkę? Spróbuj daktyla! Daktyle są równie słodkie, jak krówki, ale oprócz zawartości cukru mogą pochwalić się wieloma zdrowymi właściwościami. Przyjrzyjmy się bliżej daktylom i krówkom.

Czym zastąpić cukierki? Zdrowe zamienniki cukierków.

 

Daktyle zamiast krówek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, z czego składa się ten mały niepozorny cukierek? Krówki to jedynie cukier, mleko i masło. Nie znajdziemy w nich zatem zbyt wiele wartości odżywczych.

 

W 100g krówek znajdziemy ok.:

398 kcal

76 g węglowodanów

4.3 g białka

10.7 g tłuszczów

 

Daktyle są natomiast równie słodkie, jak krówki, ale wraz z ich zjedzeniem, oprócz przyjemnych doznań smakowych, zwiększymy naszą odorność i zmniejszymy ryzyko zachorowania na miażdżycę. Daktyle mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zalecane są przy nadciśnieniu i chorobach sercowo-naczyniowych. Daktyle stanowią bogate źródło witaminy A, C, E, niektórych witamin z grupy B i kwasu foliowego. Znajdziemy w nich również, potas, magnez, żelazo, wapń, fosfor.


100g daktyli to ok.:

277 kcal

65 g węglowodanów

2 g białka

0,4 g tłuszczów

 

Przeczytaj też:

Czy kawa tuczy?

Czym zastąpić masło w cieście i na kanapce?

Czym zastąpić majonez?

 http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/Wartosci-odzywcze-bakalii-rodzynki-figi-daktyle-suszone-sliwki-morele-_34990.html
Zawierają naturalne salicylany, które działają jak aspiryna. Mają właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Poleca się je przy nadciśnieniu, w chorobach układu sercowo- -naczyniowego. Są naturalnym środkiem przeczyszczającym.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/Wartosci-odzywcze-bakalii-rodzynki-figi-daktyle-suszone-sliwki-morele-_34990.html
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas