Sugestie

Co zamiast chipsów? Czym zastąpić chipsy? Zdrowe zamienniki. Zamiast chipsów: marchewka w przyprawach

Twoja ulubiona przekąska przed telewizorem to chipsy lub słone paluszki? Chyba nie trzeba przypominać, ze chipsy to bomba kaloryczna, która nie dostarcza nam niczego wartościowego , za to masę niezdrowych składników. By się nimi najeść, trzeba zjeść zazwyczaj całą duża paczkę. Są słone i zwykle zamiast zaspokajać nasz apetyt, jeszcze bardziej go pobudzają. Najlepszym sposobem jest nie wyciągać ręki po paczkę na sklepowej półce, jednak łatwiej powiedzieć, a trudniej zrealizować, szczególnie jeśli od chipsów jesteśmy uzależnieni. Nie jest to też zawsze takie proste, kiedy nie ma się w zanadrzu pomysłu na inną, zdrowszą i szybką w przygotowaniu przekąskę. W dodatku, w małych sklepach chipsy często znajdziemy dość blisko kasy, tak by stojąc głodni w kolejce, mieć wystarczająco dużo czasu, by się na nie skusić. Nasz zamiennik może wydawać się Wam z pozoru niezbyt dobrą alternatywą w porównaniu do ukochanych chipsów, jednak warto się przełamać i choć raz spróbować, by przekonać  się, że nasza wersja chrupkich przekąsek nie jest taka zła. 

zdrowe zamienniki

Co zamiast chipsów?

Naszą propozycją są płatki - cienkie plasterki marchewki obsypane w  słodkiej lub pikantnej papryce w proszku lub curry. Można też wybrać wersję 'basic' i zdecydować się na samą obraną marchewkę bez przypraw.

Niektórym zwykła surowa marchewka może wydawać się niezbyt smakowita, ale w rzeczywistości, często potrzebujemy po prostu czegoś do pochrupania i może okazać się, że równie bardzo jak w jedzenie chipsów, możemy wciągnąć się w jedzenie marchewki .

Z tym że między uzależnieniem od  „chipsów” marchewkowych a chipsów tradycyjnych jest pewna różnica – efekt uboczny, który w pierwszym przypadku będzie pozytywny, a w tym drugim niestety negatywny.

Przeczytaj też: Czy kawa tuczy?

Przyjrzyjmy się wartościom odżywczym obu produktów:

 

Marchewka – wartości odżywcze w 100g:

Wartość energetyczna: 27kcal

Białko 1g

Węglowodany 5,1g

Tłuszcz 0,2g

 

Chipsy - wartości odżywcze w 100g:

Wartość energetyczna: ok. 520kcal

Białko 6,1g

Węglowodany 50g

Tłuszcz 30g

 

Nadal nie do końca przekonany do surowej marchewki z przyprawami?

Spróbuj pieczonych warzyw w ziołach!  

Przeczytaj też:

Czym zastąpić masło w cieście i na kanapce?

 

Czym zastąpić majonez?

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 

 
 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas