Sugestie

Czy kupowany gotowy sos pomidorowy jest zdrowy? Gotowe kontra domowe sosy pomidorowe. Zdrowe zamienniki.

Wystarczy odkręcić słoik lub otworzyć puszkę, wrzucić zawartość do garnka, zaczekać 5 min, aż będzie gorący. W tym czasie ugotować szybko makaron i obiad gotowy. Nie trzeba myć wszystkich warzyw, kroić i czekać aż się ugotują. Czas to pieniądz! Dlatego w większości przepisów, które zwracają naszą uwagę, jest wzmianka o szybkości i łatwości przygotowania dania. Gotowe sosy do spaghetti może i nie są najgorszym świństwem, które trzeba omijać szerokim łukiem. Na półkach sklepowych można znaleźć takie, które z mniej zdrowych substancji zawierają jedynie syrop glukozowo-fruktozowy. Zawsze jednak znajdzie się zdrowsze rozwiązanie, dla tych, którzy wysoko cenią sobie zarówno swój czas jak i zdrowie.

Czy kupowany gotowy sos pomidorowy jest zdrowy?

 

Sos pomidorowy z puszki - czy jest zdrowy?

W składzie gotowych sosów do makaronów znajdziemy często konserwanty, barwniki  i inne nie do końca zdrowe składniki. Własnoręcznie przygotowany sos ze świeżych pomidorów jest idealnym zdrowym zamiennikiem.

A przygotowanie zdrowego dania wcale nie zajmuje kilku godzin – jak niektórym może się wydawać. 

Przepis na zdrowy sos ze świeżych pomidorów znajdziecie w naszym przepisie: Naleśniki z sosem pomidorowym i kurczakiem w bazylii.  

 

Przeczytaj też: 

Czy kawa tuczy?

Czym zastąpić masło w cieście i na kanapce?

Czym zastąpić majonez?

  

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas