Sugestie
×

Zaloguj się aby zobaczyć ulubione treningi.

Czy kupowany gotowy sos pomidorowy jest zdrowy? Gotowe kontra domowe sosy pomidorowe. Zdrowe zamienniki.

Wystarczy odkręcić słoik lub otworzyć puszkę, wrzucić zawartość do garnka, zaczekać 5 min, aż będzie gorący. W tym czasie ugotować szybko makaron i obiad gotowy. Nie trzeba myć wszystkich warzyw, kroić i czekać aż się ugotują. Czas to pieniądz! Dlatego w większości przepisów, które zwracają naszą uwagę, jest wzmianka o szybkości i łatwości przygotowania dania. Gotowe sosy do spaghetti może i nie są najgorszym świństwem, które trzeba omijać szerokim łukiem. Na półkach sklepowych można znaleźć takie, które z mniej zdrowych substancji zawierają jedynie syrop glukozowo-fruktozowy. Zawsze jednak znajdzie się zdrowsze rozwiązanie, dla tych, którzy wysoko cenią sobie zarówno swój czas jak i zdrowie.

Czy kupowany gotowy sos pomidorowy jest zdrowy?

 

Sos pomidorowy z puszki - czy jest zdrowy?

W składzie gotowych sosów do makaronów znajdziemy często konserwanty, barwniki  i inne nie do końca zdrowe składniki. Własnoręcznie przygotowany sos ze świeżych pomidorów jest idealnym zdrowym zamiennikiem.

A przygotowanie zdrowego dania wcale nie zajmuje kilku godzin – jak niektórym może się wydawać. 

Przepis na zdrowy sos ze świeżych pomidorów znajdziecie w naszym przepisie: Naleśniki z sosem pomidorowym i kurczakiem w bazylii.  

 

Przeczytaj też: 

Czy kawa tuczy?

Czym zastąpić masło w cieście i na kanapce?

Czym zastąpić majonez?

  

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

kONTAKT

Znajdź nas