Sugestie

„Chcesz zobaczyć cud? To sam bądź cudem”

Utworzony 23 Gru 2014  / Dział: Motywacja, inne

 Wielkimi krokami zbliżają się święta, zaraz potem Nowy Rok. Nadchodzi czas na podsumowania i rozmyślania nad tym, co się udało, a co nie.

 Artykuł napisany przez autorkę bloga "Just Be Fit". "Od około dwóch lat interesuję się fitnessem i regularnie ćwiczę. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, znalazłam kolejną pasję i zmieniłam swoje nastawienie do wielu spraw. Treningi pozwalają oczyścić umysł, jest to doskonała terapia i lek na całe zło. "Just Be Fit!" to blog dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas, zdrowo się odżywiać i zmienić swoje życie. Nie brakuje tu motywacji i zachęty do pracy. Zapraszam na bloga! http://justbefit.blog.pl/ " 

Po pierwszem życzę Wam, aby szala pozytywnych zdarzeń w minionym roku przeważyła tę z porażkami. Pamiętacie jednak, że człowiek uczy się tak naprawdę tylko na swoich błędach, najważniejsze to umieć wyciągać wnioski. Teraz z perspektywy czasu przeanalizuj wszystkie ważne sprawy, które wydarzyły się w 2014 roku. Nie bądź dla siebie zbyt krytyczny, spójrz na to ile zrobiłeś dla innych, z iloma problemami sobie poradziłeś! Jestem pewna, że lista będzie długa :-) Po drugiej stronie zapisz niespełnione cele, pragnienia, których nieudało się osiągnąć. Na liście zamieść też przyczyny, bo najważniejsze to poznać swoje słabości, poznać siebie.

 

Ja z całego serca pragnę, abyś w kolejnym roku zainwestował w siebie. W tym całym „szale”, pracy, nauce, opiece nad dziećmi, ogólnie rzecz ujmując życiu rodzinnym mogłeś zapomnieć o sobie. Po pierwsze musisz to zmienić! Dbaj o zdrowie, prowadź aktywny styl życia, a pomożesz sobie i innym. Twoje otoczenie na pewno zauważy zmiany, jakie w Tobie zaszły, bo to jak się czujemy, przekłada się na relacje z innymi.

A więc, jeśli będziesz zdenerwowany, idź pobiegać, wyładuj energię, a unikniesz konfliktów w rodzinie czy pracy. Gdy poczujesz zmęczenie, zafunduj sobie długą kąpiel. Zapomnij o obowiązkach i rzeczach, które musisz zrobić. Zresetuj umysł! J Dodatkowo już teraz postaw sobie wyzwania, cele, które będziesz chciał zrealizować w kolejnym roku. Nie koniecznie muszą to być wielkie sprawy, zacznij od takich jak na przykład trening minimum 3 razy w tygodniu, czy codzienne 30 minut poświęcone tylko dla Twoich przyjemności. Gdy już dopasujesz cele do swoich indywidualnych predyspozycji, pilnuj ich i za wszelką cenę nie odpuszczaj, bo poczujesz tylko rozczarowanie i wyrzuty sumienia. Znajdź w sobie siłę, a wszystko się uda.

 

Wiele osób na każdym kroku szuka wymówek - zabiera to mnóstwo energii i czasu. Jest to bezsensowne działanie, usprawiedliwianie samego siebie. Patrzymy na innych i myślimy sobie, ile to oni mają szczęścia, jak dobrze ułożyło im się życie… Otóż nie, szczęściu trzeba pomóc! Miej oczy szeroko otwarte, wykorzystuj szanse jakie dostajesz od życia. Nie ma cudów, na wszystko trzeba zapracować, sam stań się cudem! Niech Twoja przemiana wewnętrzna oraz zewnętrzna będzie inspiracją dla innych. Ciesz się z każdego, nawet małego sukcesu! I pamiętaj, że na co dzień jesteśmy świadkami wielu cudów, tylko nie zawsze je dostrzegamy. Powodzenia :-)

Dodaj do ulubionych
Etykiety
Dział: Motywacja, inne

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas