Sugestie

Motywacja do ćwiczeń. Wróg czy przyjaciel? Kim dla siebie jesteś?

Utworzony 26 Maj 2015  / Dział: Motywacja, inne
Właściwe podejście do swojego ciała najczęściej nabywamy w domu. To tam przyswajamy nawyki żywieniowe, uczymy się praktykowania bądź zaniechania aktywności fizycznej, czy podejścia do kwestii wagi. Złe wzorce mogą przenieść się na nasze dorosłe życie i wywrzeć na nie niebagatelny wpływ, choć także w późniejszym wieku zagrożenia nie ustają. Zapewnia nam je otoczenie, przesycone kultem ciała jednocześnie raczące nas wszechobecnymi barami szybkiej obsługi i półkami w supermarketach przepełnionymi niezdrowymi produktami. Jak w takim środowisku znaleźć odpowiedni balans i stać się swoim przyjacielem a nie wrogiem?
motywacja do treningu

 

 

Motywacja do ćwiczeń i treningu 

 

Szanuj swoje ciało

Niezależnie od tego, czy jesteś z niego zadowolony, czy nie, jest ono Twoje, jedyne i darowane na całe życie. Nie znaczy to, że w momencie niezadowolenia nie powinieneś dążyć do zmiany; wręcz przeciwnie: jeśli masz nadwagę, to wyrazem szacunku do siebie będzie zmiana nawyków żywieniowych oraz włączenie aktywności fizycznej. Nieodpowiednie okaże się jednak karanie drakońskimi dietami będącymi wyrazem wyparcia i deprecjonowania swoich potrzeb.
Zaakceptuj swoje ciało takie jakim jest już teraz. Z takim nastawieniem będzie ci łatwiej schudnąć, poprzez pozbycie się dewastującej presji.
 
 
 

Wyzbądź się perfekcjonizmu

 
Perfekcjonizm to częsty wróg osób, które zmieniają swój styl życia. Nie zawsze będziesz w stanie zjeść posiłek dokładnie o wyznaczonej porze, nikt nie gwarantuje też, że nie wydarzy się coś, co uniemożliwi Ci uprzednio zaplanowany trening. Nie oznacza to jednak, że powinieneś się zniechęcać i stwierdzać: "nie udało się, nie ma sensu dalej próbować." Zapewnij sobie margines błędu i odstępstwa od reguł, które w przypadku diety i trybu życia nie powinny być nazbyt sztywne.
 
 

Podchodź z dystansem do "wyroczni fitnessu"

 
Dążenie do ideału wyrzuć do kosza. Bądź najlepszą wersją samego siebie, gdyż tylko do siebie możesz się porównywać. Warto zauważyć, że gwiazdy fitnessu to najczęściej osoby dla których ćwiczenia i nieustanne treningi są codzienna pracą. Nic dziwnego, że mają czas na ich wielogodzinne praktykowanie dzięki czemu ich ciało jest po prostu nienaganne. 
 
Będąc swoim przyjacielem uczysz podobnego podejścia ludzi wokół. Ma to szczególne znaczenie w przypadku bycia rodzicem: jeśli szanujesz siebie, swoje potrzeby, ciało i swój rozwój, automatycznie podobnego zachowania uczą się Twoje dzieci, które w przyszłości nie staną się zakompleksionymi osobami z niskim poczuciem własnej mocy życiowej. 
 
Alicja Starzyk
 
Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO.
 

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas