Sugestie

Dać z siebie wszystko – dlaczego warto ćwiczyć na 100%? Jak się zmotywować?

Utworzony 26 Wrz 2015  / Dział: Motywacja, inne

Każdy z nas zna to słynne, krążące w Internecie powiedzenie: Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. Może wydać się to banalne, ale czasem takie trywialne stwierdzenia objawiają prawdę, której nie uświadamiamy sobie na co dzień. Udowadniają, że najprostsze sprawy najtrudniej dostrzec.

motywacja do treningu, motywacja do ćwiczeń

 

Motywacja do treningu

 

Czy nie ma racji w tym, że często zdarza nam się odsuwać realizację celu w bliżej nieokreśloną przyszłość? Szukanie wymówek, usprawiedliwianie „nicnierobienia” i to modne słowo: prokrastynacja, które wdzięcznie zastępuje stare i wyświechtane lenistwo, do którego nie lubimy się przed sobą przyznawać.

  

Później, przeglądając gazetę natrafiamy na zdjęcie wyrzeźbionego męskiego brzucha, zgrabnych kobiecych pośladków lub metamorfoz w stylu „Przez rok schudłam 10 kg!” i zaczynamy proces chronicznego gdybania. Gdybym pół roku temu zaczął biegać, pewnie zrzuciłbym już to nadmiarowe 5 kg... Gdybym kilka miesięcy temu zaczęła naukę pływania, pewnie byłabym w tym już całkiem niezła... 

Gdyby. To przeklęte słowo, które należy jak najszybciej wyrzucić ze swojej głowy. Trzeba zastąpić je działaniem. To ono powinno zapoczątkować urzeczywistnianie naszych celów.

Niestety, zbyt często poprzedzone jest niepotrzebnym zastanawianiem się, godzinami poświęconymi na czytanie publikacji motywacyjnych, wątpliwościami i nad wyraz szczegółowym planowaniem.

Być może teraz to robisz? Poświęcasz kolejny cenny dzień na czytanie o bieganiu, zamiast po prostu wyłączyć komputer i zacząć biegać? Skoro już raz podparłam się cytatem, podrzucę i kolejny, tym razem inspirujący i niezwykle pobudzający cytat Goethego:

 

Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.

 

Ważne jest, gdy zmobilizujemy się i zaczniemy uprawiać sport, aby robiąc to dawać z siebie 100%. Skoro tak czy inaczej spędzamy godzinę na basenie, trenując sztuki walki czy biegając, warto ten czas wykorzystać maksymalnie, dać z siebie maksimum możliwości. Czas poświęcony na jakąś czynność i tak już nigdy nam się nie zwróci, więc najrozsądniej jest wycisnąć z niego jak najwięcej.

Pamiętacie czasy szkolne i lekcje wf?

Ile uczniów czekało tylko „oby do końca” smętnie snując się po boisku? Sama tego doświadczyłam, a moje podejście całkowicie odmieniło się na studiach. Prowadząca lekcje gimnastyki dawała nam taki wycisk, że szybko dostrzegłam dwa wyjścia: albo nie przykładać się do zajęć, wykonywać niedbale wszystkie ćwiczenia i zerkać z niecierpliwością na zegarek czyli tracić kilka cennych godzin tygodniowo. Albo wziąć się w garść i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć koncentrując się na swoim ciele i jego ruchach przez pełne 60 minut.

Szybka kalkulacja uświadomiła mi, że na profity mogę liczyć tylko podejmując trud. Gdy pojawiły się pierwsze pochwały za dobrze wykonane figury gimnastyczne zrozumiałam, że ta satysfakcja to nagroda za zmianę toru swojego myślenia! 

Magdalena Pawłowska

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

  

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas