Sugestie

TBC - na czym polega trening? Jak poprawić kondycję i schudnąć?

Utworzony 15 Gru 2014  / Dział: Trening

 

TBC to kolejny skrót widniejący w ofercie zajęć proponowanych przez większość klubów fitness. Warto mu się przyjrzeć zwłaszcza wtedy, gdy jesteś zainteresowana bądź zainteresowany ćwiczeniami gwarantującymi intensywne spalanie tkanki tłuszczowej. Tę obietnicę i wiele innych spełni trening TBC. Ten tekst pomoże Ci się dowiedzieć, czego należy się spodziewać po ćwiczeniach, ale o rzeczywistych rezultatach treningu możesz się przekonać jedynie na własnej skórze.
 

trening TBC, ćwiczenia tbc

Trening TBC. Fot. Fotolia.

 

 

TBC trening - jak poprawić kondycję i schudnąć?

 

Trening TBC - na czym polega?

O istocie treningu sporo mówi już sam skrót. Pochodzi on z języka angielskiego, w którym trening ten jest nazywany – Total (pełny, totalny, całkowity) Body (ciało) Condition (forma, kondycja, stan zdrowia). To trening ogólnorozwojowy, a więc kształtujący całe ciało.

Równomierne zaangażowanie wszystkich grup mięśniowych staje się tu możliwe dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom. A te dzielą się na dwie grupy.

Mamy tu do czynienia z mieszanką ćwiczeń siłowych z ćwiczeniami aerobowymi. Pierwsze skupiają się na mięśniowej stronie naszej sylwetki, drugie pozwalają pomachać na pożegnanie znienawidzonej przez wielu tkance tłuszczowej. Ćwiczenia wykonywane w rytm szybkiej muzyki zapewniają spalenie nawet 600 kcal.

 

Trening TBC - jak przebiega?

Nadprogramowe kilogramy nie znikną jednak same. Potrzebny jest regularny (minimum dwa razy w tygodniu) godzinny trening. Na sali treningowej osoby zainteresowane uprawianiem TBC przejdą trzy etapy.

Można powiedzieć, że wszystko zaczyna się tanecznym krokiem. Pierwszym elementem treningu jest bowiem rozgrzewka w formie tanecznego aerobiku. Te kilka minut przygotowuje ciało do nadchodzącego wysiłku. Takim niewątpliwie jest część środkowa TBC.

Trening główny to proste układy choreograficzne oraz pojedyncze ćwiczenia pobudzające do pracy mięśnie wielu partii ciała. Kompleksowy zestaw treningowy wykorzystuje ćwiczenia zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej. Wykonywanie wielu ćwiczeń wymaga odpowiedniego zaplecza sprzętowego.

W trakcie zajęć wykorzystywane są różne przybory, takie jak ciężarki, gumy, stepy, piłki, taśmy elastyczne czy też sztangi. Ostatni etapem są ćwiczenia rozciągające. Trzeba przecież uspokoić organizm.

 

TBC - zalety treningu

Trening jest prosty, zaś jego efektywność stanowi rezultat wielu powtórzeń tych samych ćwiczeń. Mówiąc o efektywności TBC trenerzy mają na myśli wielopłaszczyznowe, pozytywne oddziaływanie ćwiczeń na organizm człowieka.

W pakiecie z sumiennie wykonywanym TBC otrzymujemy m.in.:

  • wzmocnienie mięśni całego ciała,
  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • poprawę kondycji,
  • poprawę wydolności organizmu, koordynacji ruchowej,
  • poprawę ruchomości w stawach,
  • lepiej ukrwioną i napiętą skórę.

Możemy nawet liczyć na zmniejszone ryzyko wystąpienia u nas osteoporozy, ponieważ, ponieważ ćwiczenia z obciążeniem sprzyjają zatrzymywaniu wapnia. Otrzymamy też lepsze samopoczucie ze względu na wydzielające się podczas ćwiczeń endorfiny.

Ćwiczenia TBC - dla kogo?

Wspomniane korzyści mogą być dostępne dla każdego, gdyż trening TBC przeznaczony jest nawet dla treningowych debiutantów. Jest również dobry jako przygotowanie bądź uzupełnienie innych form aktywności (takich jak pływanie, bieganie, jazda na rowerze). Z tego względu może być atrakcyjną propozycją nie tylko dla początkujących. Udział w zajęciach mogą przemyśleć również kobiety po porodzie, nie wcześniej jednak niż po upływie 3 miesięcy od narodzin dziecka. Ograniczeń wiekowych nie ma. Możemy zatem zaproponować trening TBC również starszym osobom z naszego otoczenia. 

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

Przeczytaj też:

Razem czy osobno?

Trening funkcjonalny

Jak zwiększyć efektywność treningu?

5 skutecznych ćwiczeń na brzuch

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas