Sugestie

Jak ujędrnić biust? Ćwiczenia na jędrne piersi to nie wszystko

Utworzony 25 Lut 2015  / Dział: Trening
Każda kobieta marzy o pięknym, jędrnym biuście, który podkreśli urodę i zapewni powodzenie u mężczyzn. Niestety wraz z wiekiem, ciążą, bądź pracą nasz organizm się zmienia, modyfikuje. Zaczynamy zauważać, że to co stanowi o naszej kobiecości, przysparza nam coraz więcej kompleksów. A przecież na wszystko jest rozwiązanie, zamiast kupować kremy ujędrniające, można piersi wyćwiczyć!

ćwiczenia na biust, jak ujędrnić biust

Jak ujędrnić biust? Ćwiczenia na piersi

 

Trening mięśni klatki piersiowej nie zmieni struktury biustu, lecz wzmocni mięśnie go otaczające. Dzięki temu staną się one jędrniejsze i bardziej podniesione. Stworzy to wrażenie pełniejszych i seksowniejszych piersi. W sposób całkowicie naturalny jesteśmy zatem w stanie wzmocnić ich linię. Co prawda, nie powstrzymamy procesu opadania biustu, ale na pewno możemy go opóźnić.

Włókna klatki piersiowej  połączone są z trzema różnymi kośćmi: mostkiem, obojczykiem i kością ramienną. Za pomocą różnych ćwiczeń mamy możliwość regulacji napięcia konkretnych punktów wokół biustu. Na początek warto popracować nad mięśniami nie tylko klatki piersiowej, lecz także ramion i wzmocnieniu grzbietu.

Trzeba jednak pamiętać, że są to części ciała, które nie są zbyt często eksploatowane, tak jak nogi czy brzuch, dlatego nie można ich nadwerężać, przetrenowywać, gdyż łatwo w tym przypadku o kontuzje.

Dwa spokojne treningi w tygodniu z użyciem tych mięśni wystarczą do uzyskania widocznych efektów. Z czasem można zwiększać intensywność i częstość treningów. Na treningach prócz podstawowych aerobów, za każdym razem niezbędne są hantle - w zależności od indywidualnych możliwości – ważące od 1,5 kg do 2,5 kg. Warto zaprzyjaźnić się także z wiosłami i ławeczką. Każde ćwiczenie powinno być wykonywane powoli i spokojnie, nie chodzi przecież o szybkość, ale dokładność. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, czy prawidłowo wykonujesz trening, warto zgłosić się do specjalisty, nawet na kilka spotkań pokazowych.

 

Jak ujędrnić biust? Nie tylko ćwiczenia

Ćwiczenia nie są jedynym czynnikiem wpływającym na jędrność biustu. Również postawa ciała w ciągu dnia, to jak śpisz, czy nosisz odpowiednio dobrany biustonosz odgrywają rolę w tym aspekcie. Zmiana pewnych przyzwyczajeń może w znaczący sposób pomóc w walce z naszymi kompleksami. Najczęstszym problemem wśród kobiet jest garbienie się, ponieważ to właśnie wtedy kręgosłup na odcinku piersiowym zostaje najbardziej obciążony. Dlatego siedząc w pracy, na obiedzie czy przy komputerze zawsze zwracaj uwagę na swoją pozycję.

Nie zapominaj, że o piersi należy dbać przez cały czas. To atrybut kobiety, który znacząco wpływa na samopoczucie i zadowolenie z tego jak wyglądasz. Ćwiczenia i dobre nawyki, sprawią więcej dobrego niż interwencja jakiegokolwiek chirurga plastycznego.

Tekst: Wioletta Odalska

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas