Sugestie

Przedtreningówki - czy warto? Przedtreningówka - właściwości, skład. Co daje przedtreningówka?

Utworzony 19 Lut 2015  / Dział: Trening
Dziś ciężko wyobrazić sobie nie tylko poranek bez pobudzającej nas kawy, ale i trening bez wzmocnienia się jakimś energetykiem. Intensywny Tryb życia, nadmiar pracy i obowiązków sprawia, że wieczorna wizyta na siłowni bez dodatkowego wsparcia mogłaby nigdy nie dojść do skutku. Jak zatem znaleźć siłę i motywację do ćwiczeń, gdy jesteśmy zbyt zmęczeni? Czy "przedtreningówki" to rzeczywiście właściwy wybór?

przedtreningówki suplementy trening

                       Przedtreningówki - czy warto? Fot. Fotolia

Przedtreningówki - właściwości, skład. Co daje przedtreningówka?

 

Co daje przedtreningówka? Przedtrenigówki właściwości.

Przedtreningówki to obecnie produkty najbardziej rozchwytywane w świecie suplementów. Świadczy to nie tylko o ich skuteczności, ale też potrzebach bezsilnych konsumentów. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie nas do wysiłku, zwiększenie wydolności, poprawienie samopoczucia czy zwiększenie siły. Wszystko po to, by trening szybciej przynosił upragnione efekty i był wykonany na 120% naszych możliwości. 

Przeczytaj również: Sposoby na zmęcznie, czyli jak się pobudzić? TOP 8 naturalnych wspomagaczy energetycznych.

Przedtreningówki skład

Składy tych suplementów są naprawdę różne, zależne od potrzeb konkretnej osoby. To głównie kreatyna, aminokwasy, węglowodany, czasem nawet nie do końca legalne dopalacze. Wszystkie te składniki wywołują modną ostatnio „pompę mięśniową”, czyli zwiększanie obwodów mięśni. Więcej energii na treningu oznacza dłuższe ćwiczenia, z większymi obciążeniami.

 

Przedtreningówka - negatywne skutki zażywania

Najczęstszymi negatywnymi objawami, jakie mogą wystąpić przy zażywaniu takich środków są: przyspieszone bicie serca, niepokój, rozdrażnienie, zawroty głowy, osłabienie. Wszystko to w połączeniu z chorobą czy braniem innych leków może niestety doprowadzić do przykrych konsekwencji i zakończyć się wizytą w szpitalu.

Bardzo niebezpieczne jest także stosowanie wielu środków pobudzających.

Organizm narażony na ich działanie staje się coraz mniej na nie wrażliwy. Z czasem potrzeba więc coraz większych ilości tych wzmacniaczy, których działanie na dłuższą metę jest niezwykle groźne dla naszych narządów wewnętrznych. Jak widać są to efekty całkowicie odmienne od zamierzonych.

Najlepszym i najdłużej znanym pobudzaczem przed treningiem jest kofeina. Już sama kawa wystarczająco mocno wpływa na wzmocnienie naszych możliwości. Wypita przed ćwiczeniami jest w stanie zwiększyć nasze osiągi. A modne w ostatnich czasach napoje energetyzujące mają w swoim składzie głównie taurynę czy witaminę B, które nie wpływają w jakikolwiek sposób na podbijanie nowych rekordów treningowych. Należy zatem zastanowić się czy warto wydawać na nie pieniądze i niszczyć nimi nasze żołądki.

Tekst: Wioletta Odalska

Przeczytaj również: Sposoby na zmęcznie, czyli jak się pobudzić? TOP 8 naturalnych wspomagaczy energetycznych.

Sposoby na smęczenie i senność - zdrowe przekąski.

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas