Sugestie

Czy bieganie na bieżni jest dla Ciebie?

Utworzony 14 Lis 2015  / Dział: Trening

Bieganie, najpopularniejszy sport, który zdobywa wciąż nowych miłośników, ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Dzięki niemu wysmukla się cała sylwetka, wzmacniają mięśnie nóg, poprawia krążenie, praca serca, a nawet nastrój! Jest to stosunkowo mało wymagający sport, do którego nie potrzebujemy wiele, jedynie dobre buty. Lecz jest kilka typów ludzi, którzy wolą ćwiczyć na specjalnym sprzęcie do biegania. Dlaczego i dla kogo dobra jest bieżnia?

Bieganie na bieżni

Czy bieganie na bieżni jest dla Ciebie?

 

1.      Dla leniwych

Znamy ten typ „niechcemisię”. W końcu trzeba się ubrać, pobiec gdzieś daleko, później wrócić... Według nich lepiej jest udać się na siłownię, wskoczyć na bieżnię i przebiec kilka kilometrów w miejscu.

 

2.      Dla wstydliwych

Ale nie każdy bez oporów decyduje się na bieżnię na siłowni. Nie mówiąc już o bieganiu wśród ludzi, w parku lub w mieście. Nieśmiali mogą rozstawić się z bieżnią w zaciszu swojego mieszkania, z dala od ciekawskich, krępujących ich spojrzeń obcych ludzi.

 

3.      Dla wygodnych

Bieganie po kałużach, marznięcie w deszczu, wiatr zacinający w twarz? Dla tych, którzy cenią sobie komfort, bieżnia jest idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć tych wszystkich niedogodności.

 

4.      Dla zabieganych

Paradoksalnie, wielu „zabieganych” ludzi, nie ma czasu na to prawdziwe bieganie ;-) Jeśli nagromadzenie obowiązków nie pozwala na regularne bieganie na świeżym powietrzu warto zaopatrzyć się w bieżnię i np. oglądać telewizję podczas treningu.

 

5.      Dla rozrzutnych

Bieganie jest teoretycznie tanim sportem, ale dla gadżeciarze lubiący otaczać się sprzętem, mogą skusić się na zakup bieżni i w ten sposób urozmaicić sobie trening.

Biegając na bieżni nie można zapominać o kilku prostych zasadach. Nie trzymaj się uchwytów, istnieją one tylko w celu bezpieczeństwa. Podczas biegu patrz przed siebie, nie pochylaj się, zachowaj prostą postawę. Zadbaj o nawadnianie, butelka dobrej wody niegazowanej obok bieżni to podstawa. Nie decyduj się od razu na błyskawiczną szybkość. Zacznij od wolnego, rozgrzewającego biegu, powoli zwiększaj tempo. Dobrym sposobem na zwiększenie motywacji jest słuchanie napędzającej, energicznej muzyki.

Magdalena Pawłowska

 

Skorzystaj z gotowych planów treningowych ułożonych przez trenera personalnego z wieloletnim doświadczeniem >>> PLANY TRENINGOWE.
 
Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas