Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK ZWIĘKSZYĆ ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW – MAGIA DOCENIANIA

JAK ZWIĘKSZYĆ ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW – MAGIA DOCENIANIA

Być docenionym publicznie czy w formie prywatnej wiadomości? Zostać nagrodzonym pieniężnym bonusem, czy może nowymi możliwościami rozwoju? Przeprowadzone przez Deloitte badania pokazują, że nie każdy z nas chce być doceniany w ten sam sposób, a co zaskakujące, bardzo niewielu chce, by było to wydarzeniem publicznym, zakomunikowanym na forum. Większość liderów zna moc doceniania i nagradzania pracowników za dobrze wykonaną pracę. Zaskakujący jest jednak fakt, że zaledwie niewielu z nich poświęca czas, aby rzeczywiście to robić. W artykule prezentujemy kluczowe wyniki badań Deloitte, które niejednego mogą zaskoczyć.

Jak zwiększyć zaangażowanie pracowników?

Większość liderów zna moc doceniania i nagradzania pracowników za dobrze wykonaną pracę. Zaskakujący jest jednak fakt, że zaledwie niewielu z nich poświęca czas, by rzeczywiście to robić.

Przeprowadzone przez Deloitte’s Business Chemistry badania na grupie 16 000 osób pracujących w różnych branżach i na różnych stanowiskach potwierdzają, że dla 85% zatrudnionych ważne jest, by usłyszeć podziękowanie za codzienną pracę.

Docenianie pracowników a ich poziom zaangażowania

Docenianie za dobrze wykonaną pracę przekłada się na zwiększony poziom zaangażowania i niższy poziom rotacji pracowników. Buduje pozytywną aurę, pomaga wszystkim pracować produktywniej, wydajniej i przyjemniej. A to właśnie zaangażowanie i efektywność pracy zespołu jest jednym z kluczowych czynników sukcesu każdej organizacji.

Przeprowadzone przez Deloitte badania pokazują, że spersonalizowane podejście jest ważne również w przypadku doceniania pracowników. Jak się okazuje, nie każdy z nas chce być doceniany w ten sam sposób, a co zaskakujące bardzo niewielu chce, by było to wydarzeniem publicznym, zakomunikowanym do szerokiej grupy.

W jaki sposób doceniać pracownika?

Poniżej prezentujemy kluczowe wyniki badań Deloitte, które niejednego mogą zaskoczyć*:

  • 75% badanych jest usatysfakcjonowanych ze zwykłego “Dziękuję” za wysiłek wkładany w codzienną pracę. Jakkolwiek, 36% kobiet wolałoby otrzymać podziękowanie w formie pisemnej.
  • Nawet w przypadku, gdy osiągnięcie lub wyniki są zaskakująco dobre, to nie pieniądze, a nowe możliwości rozwoju stają się najbardziej pożądaną formą nagrody.
  • Jak się okazuje, nie tylko osiągnięcia, ale również, a może przede wszystkim, wysiłek wkładany w pracę, wiedza, doświadczenie, zaangażowanie są tym, za co chcielibyśmy zostać docenieni.
  • Nie bez znaczenie pozostaje fakt, kto nas doceni. W zależności od osoby preferowane jest docenienie przez bezpośredniego przełożonego, lidera, czy współpracowników.
  • Większość osób preferuje możliwość bycia docenionym w małej grupie osób lub nawet prywatnie niż na dużym forum.

Ogromną wartością dla lidera jest poznanie i zrozumienie swoich współpracowników, w tym ich preferencji odnośnie sposobu, w jaki chcą być doceniani. To zrozumienie i wykorzystanie w praktyce magicznego słowa “Dziękuję” pomoże zbudować silny i zaangażowany zespół.

Docenienie i nagrodzenie pracowników za dobrze wykonaną pracę jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów, by wzmocnić zaangażowanie i efektywność zespołu. I wcale nie musi okazać się kosztowne – często zwykłe “dziękuję” ma moc większą niż się z pozoru wydaje.

Jakie są inne sposoby na zwiększenie poziomu zaangażowania pracowników? Mówi się, że “przez żołądek do serca” – zdrowe przekąski mogą być prostą drogą do zadowolenia Twojego zespołu.

Zacznij od pierwszego zamówienia zdrowych przekąsek do biura od Fitomento.

Zadzwoń lub napisz do nasTel. +48 604 077 809

e-mail: kontakt@fitomento.com