Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

SPOSOBY NA ZMĘCZENIE I SENNOŚĆ – ZDROWE PRZEKĄSKI. JAK SIĘ POBUDZIĆ?

Jak często zdarza Ci się opadać z sił, ze świadomością, że musisz przetrwać jeszcze w pełni skoncentrowany resztę dnia? Masz ochotę na chwilę odpoczynku, ale nie możesz sobie na to pozwolić? Nie możesz już patrzeć na kawę, a  równie słodkie jak niezdrowe energy drinki też nie wydają się dobrym pomysłem. Pomocne i skuteczne mogą okazać się natomiast drobne zdrowe przekąski, które dodadzą energii, a jednocześnie zaspokoją apetyt. Jakie produkty warto mieć pod ręką, szczególnie podczas wymagających dni? Czytaj dalej.

Sposoby na zmęczenie i senność – zdrowe przekąski

1.      Orzechy włoskie

Orzechy włoskie porawiają koncentrację, dlatego pomogą w pracy nad trudnym projektem. Poza tym są bogate w zdrowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, co niewątpliwie stanowi ich dodatkową zaletę. Mimo wysokiej kaloryczności zjedzenie kilku orzechów dziennie zaleca się również osobom na diecie odchudzającej.

2.      Gorzka czekolada

I tylko gorzka! W chwilach słabości okaże się szczególnie pomocna ze względu na obecność fenyloetyloaminy, stymulującej stopniowe uwalnianie się dopaminy. Jest to związek chemiczny, który Twój organizm produkuje w większych ilościach, gdy się zakochujesz. Na pewno pomoże wygrać z uczuciem zmęczenia i chęcią odpuszczenia sobie wszystkiego.

3.      Owoce cytrusowe

Są bombą witaminy C, która ma bardzo dobry wpływ na ludzki układ immunologiczny, a dodatkowo działa orzeźwiająco i poprawia samopoczucie.

4.      Jajka

Dodaj je do swojego drugiego śniadania, a zastrzyk energii będzie gwarantowany! To wszystko dzięki obecności witamin z grupy B oraz choliny.

5.      Płatki zbożowe

Są najlepszą opcją śniadaniową. Mowa tu o płatkach naturalnych, jak na przykład płatki owsiane. Dzięki zawartości błonnika, witamin z grupy B oraz węglowodanom złożonym, sprawią, że już od samego rana poczujesz się pełen energii i gotowy do działania.

6.      Woda

Często przyczyną zmęczenia jest po prostu odwodnienie. Dlatego zadbaj, aby mieć zawsze pod ręką butelkę wody niegazowanej, która pomoże Ci uzupełnić płyny i tym samym sprawi, że odzyskasz na nowo przytomność umysłu.

7.      Migdały

Pomimo swojej dość wysokiej kaloryczności, migdały są idealną przekąską, która pobudzi Twoje ciało i umysł do działania. Ten zdrowy zastrzyk energii pozwoli Ci wrócić do pracy na pełnych obrotach i wpłynie na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Poza tym migdały są doskonałym źródłem błonnika, zdrowych tłuszczów i protein.

8.      Jogurt grecki

Dzięki obecności białka ta prosta i zdrowa przekąska wpłynie na tzw. ośrodek przyjemności w mózgu. Podobnie do migdałów pomoże Ci w zachowaniu odpowiedniego poziomu cukru, a tym samym zaspokoi głód.

9.      Zielona herbata

Okazuje się być idealnym zamiennikiem kawy.  Jest bogata w składniki odżywcze, których nie ma w tak bardzo kochanej przez wielu z nas kawie. Dzięki zielonej herbacie poprawi się Twoja koncentracja, kreatywność, skupienie oraz czas reakcji.